Kilka pytań


Kshyhoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na Forum. Chcę wesprzeć się programowo projektowaniem, mój wybór padł na KOMPAS-3D LT V10.

Mam problem, mam więc kilka pytań, na któe nie znalazłem odpowiedzi:

1. Jak ułatwić rysowanie linii pomocniczych - trochę kombinuję, wpisując X czy Y w okienko.

2. Czy istnieje możliwość automatycznej zmiany wymiarów - np. wpisuję wymiar oryginalny a program wyświetla wymiary w skali, np. 1:25.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Kshyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :-)

 

1. Nie jestem pewien o co chodzi, czy jest problem jest z podaniem współrzędnych?

Proszę włączyć sobie uchwyty (SNAP) - może to pomoże

 

post-1-0-13895600-1399277745_thumb.png

 

2. Można ustawić odpowiednio skalę widoku, tak aby wymiar był poprawny, a rysunek mieścił się w ramce.

 

post-1-0-12463600-1399277760_thumb.png

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję jaśniej, o co mi chodzi.

1. Chcę narysować linie pomocnicze. Czy jedynym wyjściem jest wpisanie własnej wartości w polach X, Y punktów 1 i 2?

2. Czy mogę wprowadzać dane w skali 1:1 a program samoczynnie przelicza wymiary na skalę, np. 1:25 i umieszcza na rysunku?

 

I jeszcze kilka pytań:

3. Wydaje mi się, że program nie umożliwia rysowania na "podłożonej" (czyli wczytanej i umieszczonej jako tło) grafice?

4. Jeżeli chciałbym złożyć kilka rysunków w jeden element, jakie kroki muszę uczynić?

Edytowane przez Kshyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Punkty można wskazywać wskaźnikiem myszki. Aby chwycić punkt charakterystyczny można użyć uchwytów
  2. Podstawą jest ustalenie skali rzutni. Zawsze rysujemy i wymiarujemy w skali 1:1. Proszę ustalić skalę rzutni na 1:25 i rysować oraz wymiarować w skali 1:1.
  3. Wersja LT z tego co pamiętam nie umożliwia podkładanie rastrów.
  4. Wersja LT nie obsługuje złożeń. Trzeba utworzyć wszystko w jednym modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie