Problem z global setting


simon

Recommended Posts

Witam mam problem z ZWCad Architecture 2014 _VERNUM = "2013.10.31(17416)"

Wchodząc w global setting pojawia się komunikat o braku pamięci. Wygląda to mniej więcej tak:

Global 01

Klikając na Nie okienko znika i wchodzę do okna ustawień, zmieniam zakładkę na Bold Hatch chcąc zmienić sposób kreskowania elementów okienko pojawia się ponownie i klikając na Nie znika ale nie można później wybrać żadnego kreskowania. Pojawia się puste okienko gdzie wybieramy wzory kreskowań.

Global 02

Global 03

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić. Sprawa dzieje się i na nowo otwartym pliku i na plikach już istniejących. Bardzo proszę o jakieś rady w tej sprawie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

W pierwszej kolejności proszę spróbować uruchomić program za pomocą Prawego Przycisku Myszy wybierając opcję Uruchom Jako Administrator i proszę sprawdzić czy problem nadal się pojawia.

Jeżeli ta czynność nie pomoże proszę spróbować przeinstalować program. Domyślna lokalizacja instalacji jest ustawiana bezpośrednio na dysku C. Podobny problem związany z miejscem instalacji programu został opisany na stronie: http://forum.cad.info.pl/blog/4/entry-74-b%C5%82%C4%85d-uruchomienia-zwcad-architecture-i-biblioteki-element%C3%B3w/.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za informację i cieszę się, że udało się rozwiązać problem.

W przypadku programu ZWCAD Architecture niezwykle istotna jest instalacja programu w domyślnej lokalizacji. Zachęcam do przeinstalowania programu w wolnej chwili :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie wersje Architecture instalowałem na dowolnej partycji przykładowo D:\ZWCAD Architecture 2014 Enu lub Plk,  ale jako Administrator na Windows 7 64 bit i to zawsze działa, dementuje w/w opinie ze lokalizacja domyslna jest kluczowa, kluczem jest raczej tryb ADMINISTRATOR w WIN7 lub 8 8.1 :)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Nie chodzi o to, że program nie będzie działał, jeśli zainstalujemy go na partycji D czy E, ale o to, że w systemach operacyjnych, które mają wbudowaną kontrolę konta użytkownika m.in Vista, 7, 8 i 8.1 lepiej nie instalować ZWCAD Architecture w katalogach chronionych np. Program Files czy Windows. Katalogi chronione wymagają do zapisu uprawnień administratora (UAC), dlatego lepiej katalog instalacyjny pozostawić domyślny.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...