ZWCAD Architecture posiada funkcjonalność umożliwiającą utworzenie własnego wzoru linii użytkownika:
Poniżej przedstawiam procedurę tworzenia linii użytkownika:
1) Jak widać powyższa linia jest utworzona jest z powtarzalnych elementów. W pierwszej kolejności rysujemy element powtarzalny wzoru linii:
UWAGA: Zaznaczony punkt jest używany do określenia odległości pomiędzy powtarzalnymi elementami wzoru.
2) Uruchom funkcję Zarządzanie Biblioteką. Znajdziesz ją w zakładce Wzór/Blok lub wpisuj
ZWCAD Architecture tworzy złożeniowy model 3D budynku oraz przekroje czy też widoki elewacji na podstawie rzutów budynku.
Oznacza to, że w pierwszej kolejności musimy zdefiniować i odpowiednio zaprojektować kolejne piętra budynku.
Program to, co narysowaliśmy na naszym rzucie traktuje jako osobną kondygnację dopiero wtedy, kiedy zostanie to ujęte w tzw. Ramce Rzutu. Ramka Rzutu zawiera informacje o numerze oraz wysokości kondygnacji.
Poniżej instrukcja tworzenia ramki rzutu:
1) Wybieramy fun
Mam przyjemność poinformować Państwa o ukazaniu się oficjalnej wersji ZWCAD Architecture 2015.
Nowa wersja ZWCAD Architecture, która oparta jest na jądrze ZWCAD+ 2015 Professional wprowadza m.in:
1. Ściany warstwowe
W Europie i innych częściach świata, w których temperatury ulegają znacznym wahaniom stosuje się ściany warstwowe. Aby umożliwić projektantom stosowanie tego rodzaju przegród, ZWCAD Architecture wprowadza funkcjonalności umożliwiające tworzenie ścian warstwowych.
1.1. Tworzen
Mamy przyjemność poinformować Państwa, że dostępna jest już najnowsza wersja programu ZWCAD Architecture 2015 BETA.
Nowa wersja ZWCAD Architecture, która oparta jest na jądrze ZWCAD+ 2015 Professional, wprowadza m.in.:
1. Ściany warstwowe
W Europie i innych częściach świata, w których temperatury ulegają znacznym wahaniom stosuje się ściany warstwowe. Aby umożliwić projektantom stosowanie tego rodzaju przegród, ZWCAD Architecture wprowadza funkcjonalności umożliwiające tworzenie ścian warstwo
Mam przyjemność poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym miała miejsce premiera angielskiej wersji ZWCAD Architecture 2015 BETA.
Nowa wersja ZWCAD Architecture, która oparta jest już na jądrze ZWCAD+ 2015 Professional wprowadza m.in:
1) Ściany warstwowe.
W Europie i innych częściach świata, w których temperatury ulegają znacznym wahaniom stosuje się ściany warstwowe. Aby umożliwić projektantom stosowanie tego rodzaju przegród, ZWCAD Architecture wprowadza funkcjonalności umożliwiające
Rozbicie obiektów parametrycznych ZWCAD Architecture (ściany, płyty, słupy itd.) do brył solidowych 3D można wykonać na następujące sposoby:
1) Za pomocą funkcji Rozbij obiekty AEC
Aby przekonwertować rysunek do obiektów solidowych 3D należy wybrać opcję Widok 3D -> Przekonwertuj najpierw do modelu objętości.
W rezultacie otrzymamy ściany i płyty rozbite do brył 3D, stolarkę okienną i drzwiową robitą do bloków oraz np. słupy rozbite do siatki powierzchniowej.
2) Rozbijając obiekty ut
W najnowszej wersji ZWCAD Architecture 2014 SP2 PLK może wystąpić problem z ładowaniem menu i ikon nakładki ARTISAN.
Związane jest to ze zmianami programistycznymi wprowadzonymi w programie.
W związku z tym została przygotowana nowa wersja instalacyjna programu ARTISAN przeznaczona dla numerów vernum powyżej "2014.04.27(21135)".
Nowy plik instalacyjny można pobrać ze strony:
dla vernum "2014.04.27(21135)" i nowszego: pobierz ARTISAN
dla vernum poniżej "2014.04.27(21135)": pobierz ARTISAN
W najnowszej polskiej wersji ZWCAD Architecture 2014 SP2 PLK vernum = "2014.04.27(21135)" w menu ekranowym nie wyświetlają się wszystkie funkcje służące do rysowania i modyfikacji ścian oraz tworzenia przekrojów budynku, które były dostępne we wcześniejszych wersjach programu:
Aby w menu najnowszej wersji programu wyświetlić wszystkie funkcje dostępne we wcześniejszych wersjach (tak jak na zdjęciach poniżej)
należy postępować wg instrukcji:
1) Zamień plik menuzw.sss dostępny w folderze
Mam przyjemność poinformować Państwa, że kilka dni temu ukazała się nowa kompilacja ZWCAD Architecture 2014 SP2.
Najważniejsze zmiany w najnowszej wersji ZWCAD Architecture 2014 SP2 to m.in.:
1) Możliwość wyboru jednostek, w których chcemy wykonać projekt oraz wyświetlić właściwości obiektu. Do wyboru mamy m.in. m/dm/cm/mm/inch/ft:
UWAGA: Wyboru jednostki możemy dokonać jedynie na początku pracy na projekcie. W późniejszym etapie okno wyboru jednostki jest nieaktywne.
Jak działa opcja wybo
Czasem zachodzi potrzeba podziału pomieszczeń nierozdzielonych ścianami na części funkcjonalne (np. Salon i Aneks Kuchenny) o różnej powierzchni.
ZWCAD Architecture zlicza powierzchnię pomieszczeń automatycznie, na podstawie obrysu ścian. I tak w przypadku pomieszczeń, które są ze sobą połączone, powierzchnia z automatu jest liczona łącznie dla całości.
Aby rozdzielić pomieszczenia do utworzenia zestawienia pomieszczeń należy rozdzielić je za pomocą tzw. Ściany Wirtualnej. Ściana wirtualna j
Witam serdecznie,
Mam przyjemność poinformować Państwa o premierze najnowszej wersji oprogramowania ARTISAN 2014.
ARTISAN to aplikacja dedykowana dla rodziny oprogramowania ZWCAD, przeznaczona do szybkiego i łatwego renderingu dla projektantów wielu branż.
ARTISAN 2014 to m.in.:
- zupełnie nowy, przejrzysty interfejs
- wzbogacone biblioteki materiałów i tła
- możliwość dodania materiału i tła użytkownika
- poszerzone możliwości ustawień oświetlenia
- funkcja zdjęcie, która umożliwia utwo
Aby narysować gzyms w ZWCAD Architecture można wykorzystać funkcję Ścieżka Powierzchni w zakładce Narzędzia 3D.
Funkcja ta służy do generowania obiektów 3D o dowolnym kształcie przekroju wzdłuż wybranej ścieżki.
Kształt przekroju elementu możemy wybrać z rysunku, bądź z gotowej biblioteki przekrojów (do biblioteki można dodać również przekroje użytkownika).
Po wskazaniu ścieżki przekroju oraz jego kształtu możemy określić punkt bazowy przekroju oraz zmienić jego domyślne wymiary (przeskalow
Czasem zdarza się, że podczas uruchomienia programu ZWCAD Architecture pokazuje się następujący błąd uruchomienia programu:
lub problem z biblioteką bloków:
Powodem wystąpienia powyższych błędów jest inne niż domyślne miejsce instalacji programu. ZWCAD Architecture domyślnie instaluje się bezpośrednio na dysku C. W przypadku kiedy miejsce instalacji jest inne niż domyślne część plików (w tym m.in. biblioteki) zostaje zainstalowana w innych katalogach, co powoduje problemy z ich wykorzystan
Szanowni Państwo,
Chcemy zorganizować dla Państwa bezpłatne webminaria online dotyczące oprogramowania ZWCAD Architecture, podczas których poznaliby Państwo działanie interesujących Państwa funkcjonalności.
Tematem spotkań będą funkcje, zaproponowane przez Państwa, których zasadę działania chcieliby Państwo lepiej poznać.
Zatem będziemy ogromnie wdzięczni za wskazanie interesujących Państwa tematów spotkań, czy też funkcji, które chcieliby lepiej poznać :)
Pierwsze webminarium już w lutym :)
Podczas generowania otworów okiennych i drzwiowych w ZWCAD Architecture istnieje możliwość automatycznego utworzenia belki nadproża.
Można to wykonać na dwa sposoby:
1) Zdefiniować parametry nadproża we właściwościach otworu okiennego lub drzwiowego podczas tworzenia rzutu budynku.
2) Określić parametry nadproża na przekroju budynku, w ustawieniach parametrów przekroju otworu okiennego lub drzwiowego.
Zgodnie z normą PN-EN ISO 4157-1:2001 kondygnacje powinny być wyznaczone tak, aby górny poziom konstrukcji stropu w budynku wyznaczał płaszczyznę rozgraniczenia jednej kondygnacji od następnej. W praktyce oznacza to, że wysokość kondygnacji liczona jest od wierzchu stanu surowego stropu kondygnacji niższej do wierzchu stanu surowego stropu kondygnacji wyższej.
Poniżej zaprezentuję jak prawidłowo wygenerować strop i warstwy podłogi w ZWCAD Architecture tak, aby na przekroju budynku kondygnacje
Użytkownicy korzystają z programu ZWCAD Architecture przy różnych ustawieniach ekranu. Aby móc korzystać z dodatkowych funkcji architektonicznych należy mieć włączone Menu Ekranowe bądź korzystać z pasków ikon.
Aby pokazać na ekranie interesujące paski ikon należy kliknąć PPM w dowolnym miejscu w prawym górnym rogu ekranu i za pomocą paska Toolbar uruchomić interesujące nas paski ikon.
Poniżej przedstawiam kilka sposobów na włączenie/wyłączenie Menu Ekranowego w programie ZWCAD Architecture.
Mam przyjemność poinformować Państwa o ukazaniu się oficjalnej polskiej wersji programu ZWCAD Architecture.
W programie poprawionych zostało wiele funkcjonalności oraz wprowadzone zostały dodatkowe ulepszenia.
Zachęcam do testów nowej polskiej wersji ZWCAD Architecture SP1 PLK.
Istotną rzeczą dla użytkowników ZWCAD Architecture korzystających z funkcji Smart Mouse (Gesty Myszy) jest odpowiednie ustawienie Prawego Przycisku Myszy.
Ponieważ domyślne ustawienie przycisku w programie uniemożliwia korzystanie z tej opcji, pokażę jak można dostosować ustawienia myszy do swoich potrzeb.
Menu ustawień Prawego Przycisku Myszy dostępne jest w Ustawieniach Globalnych w opcji Menu Skrótów.
Można tutaj wybrać odpowiednie opcje ustawienia myszy. Działają one w następujący sposó
Zdarza się, że po uruchomieniu nakładki ARTISAN w programie ZWCAD Architecture ikony zmieniają swój rozmiar na duże.
Aby przywrócić ikony do pierwotnego rozmiaru należy odznaczyć opcję: Use large buttons for toolbars w oknie ustawień opcji.
Okno można urumomić przez wpisanie w pasku poleceń komendy _options lub wybierając w górnym pasku narzędzi: Tools -> Options.
Pozdrawiam
Program ZWCAD Architecture umożliwia modyfikację istniejącej oraz tworzenie własnej biblioteki stolarki okiennej i drzwiowej.
Aby utworzyć własne bloki okien i drzwi należy postępować wg następującego schematu:
1) Rysujemy ścianę za pomocą funkcji Create Wall Beam i wstawiamy w niej otwór okienny lub drzwiowy za pomocą narzędzia Door and Window -> Insert Door (Window).
2) Klikamy prawym przyciskiem myszy na wstawiony element i wybieramy opcję Door and Window Prototype. Otworzy się plik tmp
Witam serdecznie,
Mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na bezpłatne seminarium online - prezentację funkcjonalności programu ZWCAD Architecture.
Webminarium trwa ok. godziny i odbędzie się dnia 14.11.2013r. o godz. 14 :)
Zapisy na spotkanie na stronie: http://www.dobrycad....rowadzenie.html
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że do "wirtualnego" zobaczenia :)
Narzędziem do wizualizacji i renderingu dedykowanym dla ZWCAD Architecture jest program ARTISAN firmy Lightworks.
Narzędzie to jest niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Posiada bogatą bazę gotowych tekstur (możliwe jest również pobranie dodatkowych materiałów ze strony producenta):
Program umożliwia tworzenie fotorealistycznych wizualizacji przy minimalnym wysiłku projektanta:
(zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.lightworksartisan.com/what-is-artisan)
Wersję testową aplikac
Program ZWCAD Architecture posiada funkcję umożliwiającą zautomatyzowane wstawianie szachtu windowego do rysunku.
Funkcja znajduje się w panelu Architecture Design -> Elevator.
Szczegółowy tok postępowania można zobaczyć na filmiku poniżej:
Pozdrawiam
Kiedy chcemy otworzyć rysunek utworzony w programie ZWCAD Architecture w innym programie CAD, to czasem zdarza się, że opisy osi stają się niewidoczne. Dzieje się tak dlatego, że opisy osi mogą być utworzone za pomocą innej czcionki niż dostępne w programie.
Aby temu zapobiec, podczas otwierania rysunku, kiedy program pyta nas, czy podstawić brakujące czcionki należy wybrać następującą opcję:
Wtedy rysunek zostanie wyświetlony z podmienionymi czcionkami i opisy będą widoczne.
Aby uniknąć ko