jowika

Użytkownik forum
  • Postów

    43
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana jowika w dniu 11 Kwietnia 2015

Użytkownicy przyznają jowika punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

1207 wyświetleń profilu

Osiągnięcia jowika

Początkujący

Początkujący (1/6)

0

Reputacja

  1. Już wiadomo co jest przyczyną, a w każdym razie jedną z przyczyn. tu nie chodzi o wymiarowanie linii, tylko ścian = pomieszczeń , a one są innym elementem. Jeśli jakakolwiek przypadkowa czynność, albo automat zmienia położenie uchwytu wymiaru, a wiemy już , że tak się dzieje przez np. dodanie osi ściany, to jest dyskwalifikujące dla programu. Nawet jeśli ta zmienna ustawiona jest na <1>, to i tak , przy ruszeniu ściany przeskakuje wymiar, sprawdziłam, np. odwraca się kierunek ściany i wymiar ściany 25 przeskakuje i mało tego wymiaruje ścianę od krawędzi do środka ściany, czyli 12,5. Ponieważ nie ma w tym żadnej logiki, czyli próby systemowego rozwiązania , to naprawdę jest kłopot. Nie ma sensu robić zrzutu z ekranu, proszę sobie narysować cztery ściany zwymiarować ściany i pomieszczenie , a potem dodać oś ściany i założyć , że jedna ze ścian ma oś po krawędzi i efekt będzie wbrew jakiejkolwiek logice wymiarowania. To jest irytujące, bo jedynym rozwiązanie pozostaje wymiarowanie od początku , ale i tak nie wiadomo, czy przed wydrukowanie wymiary znów nie przeskoczą / zmienią się jakiegoś innego na razie nieznanego powodu. jeden powód znamy, że po dodaniu si ściany wymiary wariują, ale być może jest też inny / inne powody, których nie znamy. I o jest ogromny problem, bo nie ma pewności , czy rysunek jest prawidłowo zwymiarowany, a wręcz należy podejrzewać , że nie, wiec po co mi taki program ?
  2. To bez sensu . To już lepiej powrócić do poprzednich wersji zwcad, bo były znacznie lepsze, albo zmienić program, bo to nie może być tak, że wymiarów nie da się kontrolować. Pamiętajmy te rysunki idą na budowę , a takie błędy dyskwalifikują rysunek i cały projekt, i niosą za sobą konsekwencje ogromne finansowe.
  3. A jak to odwrócić ? Albo zablokować, żeby się tak nie działo, bo to marnuje całe dnie pracy, żeby potem znaleźć , który akurat wymiar, bo to nie wszystkie, akurat się mienił ?
  4. DIMASSOC <2>
  5. Zwcada.
  6. Witam. Proszę o informacje , czy ktoś spotkał się z problemem wymknięcia się spod kontroli wymiarów. Konkretnie: rzut zwcad architecture 2020 został zwymiarowany ( wymiarowanie z zwcada) , wymiary z punktami na krawędziach ścian. Po czym nie wiadomo , w którym momencie, wymiary - niektóre wymiary zmieniły się samoistnie i przeskoczyły ich punkty uchwytu na osie ścian, co kompletnie zniszczyło całą robotę związaną z wymiarowaniem . Dla tego mam pytanie , co zrobić ,żeby te wymiary zawsze miały punkt uchwytu tam , gdzie jest wskazany, czyli w moim wypadku na krawędzi ściany i mi same bez jakiejkolwiek kontroli się nie zmieniały, bo to jest nie do przyjęcia. Czy ktoś wie jaką zmienną ustawić, albo jak przywrócić je żeby wróciły do pierwotnych uchwytów.
  7. Niestety obejście : "Grupa 3D a potem proszę tak model rozbić 1x." w moim przypadku nie działa. Po wyświetleniu 3d solid efekt jest jak w przypadku rozbicia obiektów AEC. Co do okien w ścianie szczytowej to nie dokońca jest tak , gdyż problem ten dotyczy również okien w zwykłej ścianie ( i to raz przy rozbiciu nie widac jednego okna innym razem rozbijając ten sam rysunek dotyczy to innego okna ) , choć akurat tego przypadku nie załączyłam. Ale cóż, problem jest i tyle i nie wiem jak go rozwiązać. A jeśli chodzi o grupę okien , czy z już wstawionych w ścianę okien ( kopiowanych) można utworzyć grupę okien. Jeśli tak to w jaki sposób?.
  8. Witam. Problem polega na tym, że po rozbiciu obiektów AEC ( widok 3d, przekonwertowane do modelu objętości - komendą rozbij obiekty AEC ) niektóre otwory w ścianach ( otwory na okna) pozostają nie wycięte, pozostałe „wycinają się” bez zarzutu. Dlaczego ? Załączam rysunek.problem po rozbiciu obiektów AEC.dwg Dodatkowo , czy można ustawić rysunek tak aby okna wstawiane w zestawie – grupie okien ( np. 5x okno szer 100cm – czasami takie zestawy z kilku okien są potrzebne) nie wyświetlały płaszczyzny ościeża , bo dzieli to otwór na części. Chodzi o to aby w jednym otworze wstawić jedno zestaw kilku okien ( oznaczony jako jedno okno ) . Załączony rysunek również przedstawia ten problem.
  9. Witam. Problem polega na tym, że po rozbiciu obiektów AEC ( widok 3d, przekonwertowane do modelu objętości - komendą rozbij obiekty AEC ) niektóre otwory w ścianach ( otwory na okna) pozostają nie wycięte, pozostałe „wycinają się” bez zarzutu. Dlaczego ? Załączam rysunek.problem po rozbiciu obiektów AEC.dwg Dodatkowo , czy można ustawić rysunek tak aby okna wstawiane w zestawie – grupie okien ( np. 5x okno szer 100cm – czasami takie zestawy z kilku okien są potrzebne) nie wyświetlały płaszczyzny ościeża , bo dzieli to otwór na części. Chodzi o to aby w jednym otworze wstawić jedno zestaw kilku okien ( oznaczony jako jedno okno ) . Załączony rysunek również przedstawia ten problem.
  10. jowika

    Standardy cad

    Witam. To co napisał @Dmatusz3 ma sens, to co napisał @Martin_S też. Ja dodam, że czasami różnie są skalibrowane plotery, tzn ta sama linia szer. 0,25 na różnych ploterach/drukarkach jest nieco innej grubości. Ja zwykle zakładam właściwie trzy do czterech grubości drukowania ( i można tym dowolnie manipulować zmieniając w ostatniej chwili skalę drukowania, grubości drukowania itp) . Od najgrubszych : Ściany czyli linie przekrojowe ( żółte ) 0,5-0,3 Widok 1 ( białe) 0,25-0,18 Widok 2 ( szare - 9 ) 0,12-0,10 Hatch ( szare-8 lub 250 ) + dodatkowo oczywiście inne kolory jak: Osie – (czerwone ) ,Meble sanitarne ( Magenta ) itd. dzieląc rysunek na liczne warstwy, które zawsze można zamrozić, wyłączyć itp. – to się przydaje. Zakładam , że te dodatkowe kolory mają zwykle podobne grubości, no chyba że zdarzy się coś wyjątkowego do narysowania i wymaga innej grubości to też nie problem , nadaje się nową grubość temu pisakowi i tyle. W ZWCA+ dane elementy np. ściany czy okna „padają” na odpowiednie warstwy , a przynajmniej powinny, ale warstwom też można nadać odpowiedni kolor. Często bywa tak ,że jeden i ten sam rysunek trzeba wydrukować w dwóch różnych skalach i wtedy, bez zmiany ustawień kolorów pisaków, zmieniamy tylko styl drukowania i tyle.
  11. Czyli pozostaje tylko poprosić panie/panów programistów aby wprowadzili do programu możliwość rysowania w centymetrach, czytaj: wpisywania z klawiatury centymetrów nie milimetrów ( i tak chcąc narysować słynną ścianę dł. 3m wpisywalibyśmy 300cm zamiast 3000mm). :). Ps. Ci Niemcy zawsze byli dla mnie jacyś "dziwni" ;).
  12. Upsss... widać mój błąd. Nigdy do tej pory nie pracowałam na wersji polskiej "cadów". Wygląda na to , że podobnie jak z wpisywaniem dodatkowego zera ( chodzi o to nieszczęsne rysowanie w milimetrach) tak wpisywanie dodatkowej kreski przed każdą komendą jest bardzo uciążliwe. Rzeczywiście propozycja hybrydowego rozwiazania Martina_S jest sensowna. Tylko czymożliwe jest takie rozwiązanie? Byłoby cudownie. A swoją drogą , może możliwa jest też hybryda z tymi centymetrami zamiast milimetrów ;)?????
  13. Witam. Ponownie zainstalowałam ZWCAD Architecture 2014 PL z linku: : http://jakicad.pl/pl...3_11_14__PL.exe i niestety skróty klawiaturowe nie działają. Tak że liczę na jakieś inne rozwiazanie . Załączam PrtScn z tym co mi się wyświetla w programie. skróty klawiaturowe nadal nie działają.pdf
  14. Witam. New Category z menu głównego też nie działa ( już to sprawdzałam i sprawdziłam ponownie ) . pozdrawiam.