Generowane PDFy


PolaAnd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W domu korzystam z pdf transformer 2.0 - według mnie jest to najlepsza drukarka PDF z jakiej miałem możliwość korzystać. 
Bardzo dobrze radzi sobie z rastrami. Za pomocą tego programu robiłem PDF z trasą sieci sanitarnej na rastrze ( raster skanowany w kolorze), PDF z skanami map topograficznych ( podczytane 4 mapy topograficzne 1:10000). 
PDF jakie wychodziły są bardzo dobrej jakości i szybko można je przeglądać - nie zamulają komputera. 
Inne programy tego typu tworzą PDF ale mają znaczny rozmiar i trudno je przeglądać. 

Ze względu na to że w pracy nie mogę z tego programu korzystać poszukuje zmienika. 
PDFCreator, Bullzip PDF, autodesk dwg trueview - już testowałem, ale nie zdają egzaminu z dużymi rastrami. 

Macie jakiś ciekawe drukarki PDF które dobrze radzą sie z plikami rastrowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem eksperyment na rysunku konstrukcyjnym z podkładem XREF (format A2)

 

wydruk z ZWCAD-owym DWG to PDF.pc5 (500dpi) dał rozmiar pliku 7 269KB

wydruk z wirtualnej drukarki CutePDF (600dpi) dał rozmiar pliku 1 590KB

 

to daje 4,57x  , wniosek nasuwa się jeden - druk nie jest efektywnie kompresowany do pdf, ale mozna mieć osobne warstwy w pdf, coś za coś.

 

post-140-0-19108400-1419711812_thumb.jpg

 

Przy użyciu strony smallpdf.com

 

można wybrany pdf kompresować

i tak

 

plik DWG to PDF.pc5 z rozmiaru 7 269KB zmniejszył się do 5 290KB zysk 37,4%

post-140-0-07591700-1419712076_thumb.jpg

 

Natomiast drukarka CutePDF kompresuje dość efektywnie, bo smallpdf.com to potwierdza, więcej się nie da.

post-140-0-76417200-1419712156_thumb.jpg

 

Wniosek końcowy, jesli interesuje nas pełna funkcjonalność PDF np. warstwy w pdf a nie rozmiar to druk DWG to PDF.pc5 ujdzie (ale wymaga dopacowania przez ZWSOFT)

Jeżeli interesuje nas tylko i wyłącznie mały rozmiar pliku to polecam CutePDF - wirtualna drukarka, inne też próbowałem (PDFCreator) , CutePDF jest dla mnie najprostsza w użyciu jako alternatywa do DWG to PDF.pc5.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak, można wyłączyć to co jest  prawie równoważne jak wydruk np. poprzez CutePDF

post-140-0-38462700-1423053864_thumb.jpg

 

W przypadku jak chcemy mieć warstwy w pdf to drukarka dla rzutni musi być DWG To PDF.pc5

post-140-0-89005900-1423053798_thumb.jpg

 

 

Wybór CutePDF nie generuje warstw wcale w PDF ale wielkość pliku jest 4,5x mniejsza np. 1,5MB vs. 7,5MB

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie