problem z wymiarowaniem


adbadbad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam narysowany ten rysunek mam linie wymiarowe i przyciskam np. chce zmienić sobie odsunięcie tych linii wymiarowych i naciskam wymiarowanie to we właściwościach nic nie pisze ze wybrałam wymiarowanie, nie pokazuje się jaka ja warstwę wybrałam. Bo jakby się pokazało wymiarowanie która ma linie strzałki odległość, wielkość czcionki i nie pokazuje się. Np. chce linie dłuższą zrobić to jak naciskam tą linie to się pokazuje wymiarowanie i wszystko co dotyczy wymiarowania, odsunięcie linii pomocniczych. Jak poniżej
 

http://www.dropbox.com/s/wzmk4pa2hb693q0/Clipboard01.jpg

Edytowane przez adbadbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym coś napisał i wyjaśnił ale czytam, czytam i nie rozumiem o co chodzi.

Odpowiadam więc trochę w "ciemno".

 

Jak chcesz zmienić styl wymiarowania to trzeba kliknąć ikonkę "STYLU WYMIAROWANIA" lub wpisać w linii poleceń "_dimstyle" i tam w ustawieniach zmienić to co się chce poprawić.

 

Jeżeli chcesz zmienić wygląd tylko pojedyńczego wymiaru to go zaznaczasz i w okienku właściwości poprawiasz to co trzeba.

 

Gdyby chodziło o co innego to napisz jaśniej pytanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczysz LINIE to się takie rzeczy nie pojawią w oknie właściwości.

Jak zaznaczysz wymiar to będzie dobrze (patrz załącznik).

 

Kto wymiarował rysunek? Podejrzewam że wymiary mogą być rozbite i już nie da się ich poprawić.

post-131-0-30223700-1375041848_thumb.jpg

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie , co trzeba zrobic aby miec ta ramke General, Misc, Lines & Arrows? bo jak klikam na linie to nie pojawiaja sie te wartosci, tylko to co ja podalem w zalaczniku w pierwszym poscie

w Twoim pierwszym poście NIC nie jest zaznaczone (jest napisane "nic nie wybrano") i dlatego są tylko ogólne rzeczy do wyboru

 

 

kliknalem na wymiar i pojawiaja sie tylko ogolne rzeczy, a tych co u Ciebie to nie ma ;/

kliknąłeś na wymiar czy na warstwę "wymiar". Nie wierzę że jak zaznaczysz wymiar na "modelu" lub "arkuszu" to nie ma odpowiednich wartości w oknie właściwości.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie