Program do obliczeń i wymiarowania AxisVM


Pablo

Recommended Posts

AxisVM to zaawansowany program MES 3D do obliczeń i wymiarowania konstrukcji budowlanych. Rozwijany jest od 1991 przez węgierską firmę Inter-CAD. Dzięki ogromnym możliwościom i korzystnej cenie jest bardzo konkurencyjny program na polskim rynku.

post-190-0-69314900-1357855990_thumb.jpg post-190-0-61824600-1357856260_thumb.jpg post-190-0-96176000-1357857147_thumb.jpg

Kilka najważniejszych cech przedstawiam poniżej. Więcej o programie można przeczytać na stronie dystrybutora, czyli firmy GammaCAD

 • W programie dostępne są elementy prętowe i powierzchniowe (tarcze, płyty, powłoki), co umożliwia tworzenie mieszanych konstrukcji w jednym modelu.
 • Dzięki obliczaniu posadowienia bezpośredniego i połączeń śrubowych doczołowych, w dużej części projektów, raport może zostać przygotowany od A-Z w jednym programie.
 • Dostępne są analizy statyki, dynamiki, sejsmiczne, wyboczenia (każda wg teorii I i II rzędu).
 • Przykładowa notka z wymiarowania stali notka_obl_stal.pdf
 • Program liczy ugięcie w stanie zarysowanym płyt żelbetowych (po zastosowaniu zbrojenia rzeczywistego i uruchomieniu analizy nieliniowej)
 • Inne moduły to np: obliczanie belek sprężonych (kablobeton); wymiarowanie stropów z systemem COBIAX; sprawdzanie przebicia płyt żelb.; obsługa IFC oraz DXF.
 • Przejrzysty i prosty w nauce interfejs, co nie zawsze jest charakterystyczne dla systemów 3D.
 • Dostępny jest darmowy program AxisVM Viewer do przeglądania całego modelu i wszystkich aspektów projektowych, w tym wyników. Jest to doskonałe całkowicie darmowe narzędzie dla asystenta projektanta lub osoby sprawdzającej projekt.
 • Możliwość eksportu do PDF 3D - przykładowy model z ugięciami płyt Office_Building_Plate.pdf Obrót modelu za pomocą przytrzymanego lewego klawisza myszy, zoom kółkiem.
 • Możliwość przetestowania pełnej wersji programu, ze wszystkimi modułami przez 30 dni (link na żądanie)

Na chwilę obecną kończą się prace nad przetłumaczeniem interfejsu na język polski. W styczniu pojawi się też wersja z Polskimi Krajowymi Załącznikami do EC.

Cennik dostępny na żądanie (można skorzystać z formularza na stronie) Dla przewrażliwionych - podanie maila przy zapytaniu o cennik nie jest równoznaczne ze zgodą na mailing ;-)

Kilka dodatkowych zalet:

 • Program posiada różne konfiguracje, dzięki którym może zostać dopasowany do potrzeb dużych i małych firm. Przykładowo wersja Mała Firma (ograniczona ilość elementów skończonych) z obliczeniami elementów prętowych oraz wymiarowaniem Stali, Żelbetu i Drewna jest już dostępna od 795 E.
 • Użytkownik wybiera do konfiguracji tylko te moduły, które potrzebuje, co pozwala obniżyć znacząco koszt zakupu. Koszt upgradów między kolejnymi wersjami nie zależy od ilości modułów.
 • Padają często pytania o subskrypcję - nie ma subskrypcji, a za aktualizację klient może zapłacić dopiero po wydaniu nowej wersji. W między czasie za darmo przysługują wszystkie aktualizacje (wydawane mniej więcej co miesiąc), aż do czasu wydania kolejnej, pełnej wersji. Co ważne przy szacowaniu kosztów utrzymania programu - cykl wydawniczy między kolejnymi wydaniami to najczęściej przynajmniej 1,5 roku.
 • Dzięki zabezpieczeniu kluczem USB licencja jest w pełni przenośna między komputerami.
 • Możliwość zapisu modelu do 3 wersji wstecz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...