Kreskowanie/Wypełnienie


Ragnall

Recommended Posts

Problem dotyczy opcji "Granica" (tj. Wskaż punkt, Wybierz obiekty, Usuń obwiednie itd.) w menu Rysuj/Kreskowanie(/Wypełnienie).

W nawyku mam porównywanie ZWCada do AutoCADa i stąd w zasadzie ten temat.

Mając dwa obiekty w obszarze kreskowania (np. dwa przecinające sie prostokąty) wybieram opcje Kreskowanie\Wskaż punkt. Celuję w dowolny ograniczony obszar wydzielony przez przecinające się prostokąty i potwierdzam kreskowanie. ZWCad wykonuje polecenie.

Powyższa sytuacja jest punktem wyjścia.

Dwuklik na istniejące już kreskowanie odpala ponownie menu Kreskowanie, jednak żadne opcje "Granica" (po prawej) nie są dostępne. Takie samo postępowanie w AutoCadzie umożliwia skorzystanie z opcji "Granica/Wybierz punkt" i pozwala na powiększanie istniejącego na rysunku kreskowania o nowe obszary, bez konieczności wprowadzania nowych odrębnych kreskowań.

Ostatecznie aby w ZWCadzie zakreskować wszystkie obszary muszę albo mieć przedwiedzę że ostatecznie zechcę zakreskować wszystkie obszary i do tego celu użyć jednego kreskowania LUB wprowadzić osobne kreskowania każdego obszaru wraz z postępem prac nad rysunkiem.

Podobna sytuacja ma miejsce z opcją "Usuń obwiednie" w menu Kreskowanie.W ZWCadzie użyć mogę jej tylko definiując pierwsze kreskowanie - dalsze edytowanie zakreskowanego obszaru poprzez wywołanie menu Kreskowanie dwuklikiem nie podświetla opcji "Usuń obwiednię". W AutoCadzie opcja ta ma szersze zastosowanie i pozwala na jej użycie nie tylko w czasie definiowania pierwszego kreskowania ale także w czasie późniejszej jego edycji.

Przytoczone działanie tych opcji w ZWCadzie było zamierzone czy ich funkcjonalność zostanie zrównana z odpowiednikami w AutoCadzie ?

vernum = "2012.08.30(5622)"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam problemy z wzorami kreskowania. W ZWCAD+ nie działają bardziej skomplikowane wzory kreskowania.

Jeżeli coś zrobię w ZWCAD to w ZWCAD+ to pokazuje dobrze, jednak nie można edytować ani tworzyć nowych kreskowań nawet kopiując parametry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...