Stworzenie własnego stylu kreskowania [Rozwiązany]


Rekomendowane odpowiedzi

Być może to tylko komunikaty ostrzeżeń.

Mam jedno pytanie, na rysunkach, które Pan przesłał kreskowanie jest pełnym kolorem (solidem).

Natomiast w stylu kreskowania chciał Pan użyć kilku polilinii z zadaną grubością.

Czy to ma jakieś znaczenie, czy te linie kreskowania miały się "zlać" w pełny kolor?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miały się "zlać" w pełny kolor, by stworzyć szraf zgodny z rozporządzeniem dotyczącym miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Wczoraj przetestowałem też superkreskowanie stworzone z bloku z trzech kreskowań solid, co jest znacznie lepsze, bo nie pojawiają się błędy na łączeniach (małe "zadziorki" po wydruku do pdf).

Tak, jak Pan pisał, superkreskowanie jest jednak nieedytowalne i dosyć długo się ładuje, np. po przypadkowym zaznaczeniu. Powróciłem więc do pierwszej myśli, by szraf trzykolorowy stworzyć z dwóch prostych kreskowań podobnych do "WZOR-Z-FORUM-2", tylko, że z dwukrotnie większą "przerwą". Pod spodem kreskowanie z tłem (dwa kolory), a na górze kreskowanie bez tła (trzeci kolor). ZWCAD daje możliwość wstawiania początku kreskowania w konkretnym punkcie, więc nie ma problemu, by finalnie, przy wydruku 1:1 stworzyć szraf z trzema kolejnymi kolorami (każdy pas 4 mm). Takie kreskowanie nie obciąża pliku i jest bezproblemowe, a co najważniejsze mogę w każdej chwili zmieniać kolory, by dostosować szraf do żądanego przeznaczenia terenu w planie miejscowym. 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem uważam za rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Stworzyłem kreskowanie o którym piszesz wyżej modyfikując delikatnie oryginalny wzór ANSI 34.

*ANSI34A,ANSI Plastic, Rubber
45, 0, 0, 0, 16 
45, 2, 0, 0, 16 
45, 4, 0, 0, 16 
45, 6, 0, 0, 16 

*ANSI34B,ANSI Plastic, Rubber
45, 8, 0, 0, 16 
45, 10, 0, 0, 16
45, 12, 0, 0, 16 
45, 14, 0, 0, 16 

Odległości pomiędzy liniami (wartość 16 w kodzie) zostały zmniejszone, ponadto jest zdefiniowane przesunięcie (8, 10, 12, 14 w kodzie) dzięki czemu kreskowania możesz wstawić do Palety narzędzi (Ctrl + 3) i wygodnie używać.

Tak jak na nagraniu tworzysz tło z kreskowania Solid, później ANSI34A i ANSI34B.

Na przykładzie grubość linii ustawiona jest na 0.3 mm

Kresowanieforum.thumb.gif.91c65bfddb71351b7f69520a6bebbf92.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Stworzenie własnego stylu kreskowania [Rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.