Problem z otwieraniem rysunków dwg


rosol01

Recommended Posts

Witam,

od niedawna jestem użytkownikiem ZWCADa 2012 i zauważyłem pewien problem. Mianowicie przy próbie otwierania rysunków klikając bezpośrednio na plik dwg koniecznie program chce mi otworzyć rysunek oraz jego kopię tylko do odczytu. Tak się dzieje prawie ze wszystkimi plikami (ale nie ze wszystkimi). Czy ktoś też spotkał się już z takim problemem?

Link to comment
Share on other sites

Tak. Czasami mam ten problem na jednym z komputerów. Rozwiązania niestety nie znalazłem.

Jest jeszcze problem taki, że podwójne kliknięcie na plik dwg powoduje wyświetlenie komunikatu "Niepowiodło się przesłanie pliku do programu" , chociaż plik się otwiera normalnia. Rozwiązaniem tego u mnie jest używanie menegera plików (free commander) a nie exploratora windows.

Link to comment
Share on other sites

Jakiego systemu Windows używasz i jaki program antywirusowy jest włączony?

Sprawdź również "Ustawienia kontroli konta użytkownika" i podaj na jakim poziomie są ustawione. Pracujesz jako użytkownik czy jako administrator systemu?

Na koniec, podaj jeszcze wersję ZwCAD - vernum.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

problem chyba rozwiązałem. Moim zdaniem jest problem z czcionkami. Występuje jakiś błąd programu w momencie gdy w rysunku wykorzystane są czcionki, których nie ma w katalogu fontów ZwCada. Wykonałem kilka testów, które jak na razie potwierdzają moją tezę. Po dograniu fontów o nazwach, o które się pyta program przy uruchamianiu powoduje, że nie otwiera mi kopii rysunku.

Odpowiadając na pytanie: używam Windows 7, 32 i 64 bit (w zależności od komputera) oraz najnowszą kompilację ZwCada dostępną na stronie, pracuję z uprawnieniami administratora.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.