ZWCad 2021- program wysypuje się po wczytaniu refererensu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z którym nie umiem sobie poradzić...

mam zainstalowanego ZWCad-a w wersji: 2021.03.25(63304)_x64

problem polega na tym, że od kilku dni program wysypuje się podczas podczytywania referensów. Dzieje się to tak, że podczas próby podczytania xref program go nie podczytuje wcale, albo jeśli podczyta, to po 2- 3 minutach wpada w petlę autozapisu pliku, ale do zapisu nie dochodzi, tylko ciągle próbuje zapisać (nieskutecznie). Po 2- 3 minutach program przestaje działać i się wysypuje. 

po podczytaniu referensu nie możgę też zapisać pliku sam. 

odinstalowałem program i zainstalowałem go na nowo, ale niczego to nie poprawiło.

Czy miał ktoś może podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ja bym sprawdził najpierw lokalizację xrefa, ścieżkę dostępu- polskie znaki w ścieżce (katalogów oraz nazwie pliku).
Warto sprawdzić rozmiar katalogu użytkownika Temp, wystarczy w lupę Windows wpisać %temp%.
Ten xref można sprawdzić poleceniem TEST (_AUDIT).
Można też przysłać plik na pomoc@zwcad.pl w celu analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka i nazwa pliku/plików jest zgodna z systemem plików projektu na serwerze (nazwy plików są nieprzypadkowe). Niema polskich znaków, a z plików tych korzysta spora liczba osób pracujących na projekcie (wszystkie pracują na ZWcadzie w różnych wersjach (2020, 2021 i 2023). Problem mam tylko ja. Testowo zestaw plików nagrałem na swój pulpit i xref zrobiłem do tej lokalizacji- problem jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tu jest jakiś większy problem.... Po wpisaniu AUDIT i naprawieniu błędów przez to polecenie nie mogę zapisać pliku i plik zachowuje się jak w opisie powyżej- nie chce się zapisać (zapis zatrzymuje się na 98%), po chwili program wpada w pętlę i próbuje zapisać plik ciągle od nowa (nieskutecznie), po chwili się wysypuje. Ten problem jest nawet bez podczytanych xref. 

problem jest od kilku dni- wcześniej wszystko działało dobrze. Nie zmieniałem swojej nazwy w systemie (tam brak polskich znaków). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie