Selection solt after using command move by shortcut


pietrowm

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

I have a problem with shortcut move set on (SHIFT+RIGHT MOUSE BUTTON)

So i pick some objects then use command move by writing it in console command - its ok, i still have my object selected. But when i use shortcut for command move (SHIFT + right mouse button) then i lost my selection.

I tried use different macro in shortuct using p as previous selection but it doesn't work. Also have proper value for PICKFIRST and QAFLAG.

 

I work on zwcad 2021 standard "2021.03.25(63304)_x64"

Edytowane przez pietrowm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
W tym przypadku potrzeba uruchomić najpierw przypisane makro np. Shift+PPM (prawy przycisk myszy), a następnie wybrać obiekty- tak to działa.

Na marginesie, domyślnie Shift+PPM lub Ctrl+PPM (prawy przycisk myszy) wywołuje menu do nadpisania uchwytów. Może warto, albo dostosować prawy przycisk myszy, albo skorzystać ze skrótów klawiszowych np. Shift + L przez polecenie cui jak niżej.

2022-04-12 07_50_09.png

2022-04-12 08_05_20.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień PPM, wyglądają tak:

image.png.ad7972fdaecb3f13afed28ac53883451.png

Co do samego skrótu, to czy jest możliwość aby skrót SHIFT+PPM wywoływał komendę przesuń, wybierał poprzednie zaznaczenie i potwierdzał. Nie znam się na pisaniu lispów i makr, więc nie wiem jak miało by to wyglądać. Do tej pory udało mi się zastosować poprzednie zaznaczenie jednak nie wiem jak to potwierdzić w makrze.

image.png.1fb6b12b450f571debfe81c84b936884.png

Poniżej efekt zastosowania skrótu. Jest informacja o wybranych elementach, ale brakuje zatwierdzenie tego wyboru, przy czym na modelu nie widać aby te elementy były zaznaczone, a jeśli potwierdzę przez enter lub PPM, to tak jakbym nic nie wybrał.

image.png.ba56f02a9df66690f64ccd259b215a56.png

Edytowane przez pietrowm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o automatyczne zaznaczenie ostatniego zbioru przy przesuwaniu, to dopisałem w makro po move _p i dodałem spację (jak niżej), aby od razu zatwierdzać ostatni wybór obiektów bez potrzeby naciskania Enter.
Nie mniej, można jeszcze zaznaczyć obiekty w celu przesunięcia, kliknąć w dowolny uchwyt i nast. wybrać spację (aby uruchomić PRZESUŃ), a nast. określić punkty przesunięcia.

 

2022-04-12 08_50_28.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człon "_p " nie działa, niemniej jednak, naciśniecie spacji działa tak jakbym chciał, aby działał skrót SHIFT+PPM, więc nie będzie problemu z przestawieniem się na spację.

Jeszcze pytanie poza tematem. Działanie spacji jest wbudowane w działanie programu tzn. jest to domyślny skrót dla polecenia move po wcześniejszym zaznaczeniu?

Ogromne dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa _p , ale oczywiście musi być to wpisane w makro po spacji ... _move _p ) Istotne jest też, aby w historii były zaznaczane jakieś obiekty.

Spacja bardzo często działa jako zatwierdzenie poleceń podobnie jak Enter, ale w przypadku zaznaczenia obiektów i kliknięcia w uchwyt, jedna Spacja uruchamia PRZESUŃ, dwie spacje uruchamiają OBRÓĆ, trzy SKALA, cztery LUSTRO jak niżej.
 

2022-04-12 09_19_38.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, co do spacji wszystko się zgadza co to napisałeś. Z ciekawości zmieniłem skrót na SZIFT+Z i ku mojemu zdziwieniu raz działało raz nie, aż nie zauważyłem, że działanie tego skrótu zależy od tego jak długo wciśnięty jest SHIFT. Jeśli krótko, polecenie działa tak jak powinno - zaznaczenie pozostanie, jeśli dłużej - zaznaczone obiekty się odznaczają. Przy skrócie SHIFT+PPM niezależnie jak krótko wciśnięty jest SHIFT, zaznaczone obiekty odznaczają się.

Czy ZWCAD ma jakieś funkcje dla wciśniętego przycisku SHIFT, czy jest to spowodowane jakimiś innymi programami/systemem?

EDIT: Przy SHIFT+PPM polecenie również działa jak należy, jednak SHIFT musi być przytrzymany znacznie krócej niż przy w przypadku SHIFT+Z.

Edytowane przez pietrowm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie