Błędy w środku ciężkości?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo często korzystam z lokalizacji względem środka geometrycznego obiektu. Dzisiaj rysowałem nowy obiekt i ciągle mi nie pasowały osie. W końcu je dopasowałem i sprawdzałem czy wszystko "siedzi" w swoim miejscu i wyłapałem, że ZWCAD ma jakiś problem z tą lokalizacją.

Na gifie przedstawiam prosty obiekt - słup 40x40cm, przez który przechodzą osiowo osie. Jednak środek geometryczny jest przesunięty o niewiele, ale jednak (po osi X o 0,4092, po osi Y o 0,397 jednostek). Czy to jakiś błąd, czy też jakieś ustawienia są włączone? Podkład, na którym pracuję mam od architekta, który wygenerował go w Archicadzie. Dotąd nie było problemów z tym.

pozdrawiam
Mateusz

edit: vernum = "22.20_2021.12.16(2dc3d9e9b39)_x64"

sr_ciezko.thumb.gif.3f696b3eeef26e6531190ec99f80a607.gif

Edytowane przez metiu
numer wersji podany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest i nie jest tak jak Pan napisał. Sprawdziłem to ponownie i faktycznie jak kwadrat jest sam, niezależny to łapie dobrze:

obraz.png.4284cb896b7a403ce60fb32ecc42eb14.png

Problem jest, gdy obok są obiekty:

obraz.png.bb4568b4f7572eebcaff711928b0ef8f.png

Bez zmian jak przesunę niebieską polilinię i żółtą strzałkę:

obraz.png.6b7b773eff525c425d0ee4ed728e866a.png

Myślałem, że może są tam jakieś ukryte obiekty, ale nic takiego nie ma.

Edytowane przez metiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie