Atrybuty bloku


Mirrro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Mam problem z atrybutami bloku. Pewnie sprawa banalna ale ja niestety nie mogę sobie z ty poradzić .

Tworzę prosta sprawę jak metrykę w której chcę umieścić 4 zmienne.

Po narysowaniu metryki przechodzę do zakładki zdefiniuj atrybut.

Wpisuję wszystko jak trzeba (odznaczam flagi atrybutu "potwierdź" i "zablokuj pozycję"). Uzupełniam pozostałe elementy związane z tekstem a na koniec wskazuję miejsce wstawienia. I tak z pozostałymi 3 zmiennymi.

Na koniec zapisuję moje dzieło jako blok. Następnie wstawiam mój już gotowy blok poprzez wstaw blok. I co ?? I nic.

Moja metryka wgląda dokładnie tak samo jak przed zapisaniem bloku.

Klikając podwójnie w atrybut wyskakuje edycja atrybutu i tam mogę zmienić nazwę atrybutu ale bez możliwości używania spacji.

Jeden z atrybutów miał wpisywać powierzchnię w m2. Po kliknięciu w tą pozycję otwiera się edycja w której jest powierzchnia wyliczona przez program ale w edytorze a nie w bloku.

Czy nie powinna się pojawić po wklejeniu bloku tabelka do edycji (wpisania żądanych treści) atrybutów ??

Nie wiem gdzie robię błąd albo co powinienem odznaczyć itp.

Temat prosty (chyba) ale ja jako początkujący z programem nie daję rady.

Walczę z tematem już dwa wieczory i właśnie się poddałem.

Bardzo proszę o pomoc.

2018.03.16 (29562)_x63"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Proponuję podczas tworzenia atrybutów nie zaznaczać żadnej flagi i sprawdzić jak zachowuje się blok podczas wstawiania. Jeśli nadal będzie kłopot z odpowiednim ustawieniem, to zachęcam do przesłania przykładu z blokiem na pomoc@zwcad.pl i w skrócie opisać jak ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie