widok - odświeżanie


padon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwcad 2018, vernum = "2017.09.18(21849)_x64" (tylko do odczytu)

problem z odświeżaniem widoku - czasem ( 2x w tygodniu) na jednym komputerze w firmie (mamy 3 stanowiska) występuje problem z odświeżaniem widoku tzn. w tle zostaje widok jakby zduplikowanego rysunku (widok zduplikowany jest w tle i jest nieaktywny - załączam zrzut ale nie wiem czy dokładnie widać o co chodzi). Problem występuje tylko na jednej karcie oknie, pozostałe karty działają ok. Pomaga zapisanie pliku i otworzenie go jeszcze raz (bez restartu samego zwcada). Problem nie dotyczy samego pliku i nie zależy od ilości otwartych kart. Problemem chyba tez nie jest sprzęt (podobne konfiguracje mamy w biurze i jest ok) - chociaż tu akurat jest zintegrowana karta graficzna z procesorem i7. Problemu nie było przy zwcad 2017. Naszczęście problem nie jest bardzo dotkliwy ale "sygnalizuję" :)

zrzut_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z odświeżaniem w Zwcad2018 jakiś jest ale ciężko mi go sprecyzować.

Jeżeli w nakładce PROFILEK używamy polecenia:

Profilek_PRZESWIDOK.bmp – Polecenie do przeglądania rysunków z kondygnacjami umieszczonymi w równych odległościach od siebie. Możemy w łatwy sposób zmieniać widok (przesuwać rzutnie) z jednej kondygnacji na drugą.

To po przesunięciu widoku nie odświeża się nam ten widok i widzimy nie to co powinniśmy. Wydaje mi się że jest problem z odświeżeniem widoku po użyciu funkcji

(command "_.zoom" "_c" (list pozx pozy pozz) "")

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie