• 0

manager layoutów + publish


alf

Pytanie

Przydał by mi się nowocześniejszy manager layoutów. Dotychczasowe narzędzie "Page setup manager", to w zasadzie tylko wyświetlanie tego co się ma ustawione w pasku layoutów. Wg mnie nieużyteczny.

Cechy działania nowego managera (na bogato):

1. Kopiowanie całych layoutów,

2. Ustawianie kolejności lay.,

3. możliwość włączania i wyłączania wyświetlania w pasku poziomym (dla dużej ilości lay. było by to przydatne)

4. Zmiana nazwy lay.

4. Możliwość nadawanie nazw analogicznie jak dla numeracji tj liczba początkowa +n z przedrostkami i przyrostkami (nie koniecznie.. )

5. Edycja wsadowa, tj możliwość edytowania kilku na raz parametrów layoutu (a nie w każdym okienku dla lay osobno)

6. Ew możliwość drukowania z managera w tym drukowania kilku pozycji razem, choć nie koniecznie, bo tę rolę spełnia "publish"

7. Dostęp z poziomu managera do fkcji print i publish, w tym dla fcji publish możliwość podglądu i zmiany sterownika drukowania do plt (publish to printer)

PS. a propos, sugerowałam kiedyś by zwykły druk oraz publish miał możliwość drukowania do plt, pdf  tylko zakresu tylko okna, tj bez białych obszarów. Ja używam np. ustawień papieru o dł 2,5m (max rozmiar plotera) stosując ustawienie które mam w sterowniku plotera tj. "remove white blank" (albo podobnie brzmiące ustawienie). Takiej możliwości wydruku,"z rolki" nie ma w zw. Długość papieru musi być każdorazowo ustawiona osobno dla każdego rys. Jeśli zakres okna potraktować jako informację o zakresie wydruku, długość papieru podawana nie miała by znaczenia, byle by papier miał dostateczny rozmiar.

PS2. Publish to printer - u mnie nie działa, tj drukuje tak długo że doczekać skutku się nie da (procesor wykazuje zerowa aktywność więc podejrzewam że nic nie robi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie