Aktualizacja (migracja) nakładek e-CAD do ZWCAD 2017


andrjiu
 Share

Recommended Posts

6 godzin temu, ProgramistaCAD napisał:

Miło jest nam Państwa poinformować, że jest już nowa i 12 wersja nakładek branżowych e-CAD dla budownictwa, dostosowana do ZWCAD 2017 Professional zarówno w wersji 32-bitowej jak i w wersji 64-bitowej.

Witam.

Po zainstalowaniu nakładki e-cad na ZWCAD PROFESSIONAL wyskakuje "brak licencji"

Czy jest to właściwe że nakładki które chodziły na "zw-cad +" teraz wymagają migracji- nie działają na wersji 2017 i pomimo bezpłatnej zapewnianej aktualizacji wymagają dodatkowych kosztów?

 

Link to comment
Share on other sites

Tak, ponieważ jak zapewne doskonale Pan wie, ZWCAD 2017 i ZWCAD+ (pomimo tej samej nazwy produktu - ZWCAD) to dwa zupełnie inne programy, znacznie różniące się od siebie, oparte o inne silniki i o inną technologię wykonania.
Sam Pan dostrzegł, że nakładki e-CAD przeznaczone dla ZWCAD+ nie chcą pracować na ZWCAD 2017. Potrzebne zatem było ich dostosowanie. Ktoś musiał je dostosować, ktoś musiał poświęcić mnóstwo czasu.


A jak było w przeszłości, proszę oto kilka faktów:
- ZWCAD 2008i, ZWCAD 2009i, ZWCAD 2010, ZWCAD 2011, ZWCAD 2012
Brak konieczności zakupu Migracji e-CAD, ponieważ ta sama wersja nakładek e-CAD współpracowała ze wszystkimi powyższymi wersjami programu ZWCAD.
(5 różnych wersji programu ZWCAD, konieczność zakupu 5 różnych aktualizacji/licencji ZWCAD, a nakładki/aktualizacje e-CAD za darmo)

- ZWCAD+ 2012, ZWCAD+ 2013, ZWCAD+ 2015
Brak konieczności zakupu Migracji e-CAD, ponieważ ta sama wersja nakładek e-CAD współpracowała ze wszystkimi powyższymi wersjami programu ZWCAD+.
(3 różne wersje programu ZWCAD+, konieczność zakupu 3 różnych aktualizacji/licencji ZWCAD+, a nakładki/aktualizacje e-CAD za darmo)

- ZWCAD 2017, ZWCAD 2018, ...
Jeżeli wersja nakładek e-CAD przeznaczona dla ZWCAD 2017 będzie pracowała na kolejnych wersjach programu ZWCAD 2018, ZWCAD 2019, itd. to nie będzie potrzeby zakupu Migracji.
A z dużym prawdopodobieństwem tak właśnie będzie, bo ZWCAD 2017 jest produktem opartym o zupełnie nowy i autorski silnik jego Producenta - firmy ZWSOFT, która zapewne będzie na nim bazowała przy wydawaniu kolejnych wersji programu ZWCAD w kolejnych latach.

We wszystkich powyższych przypadkach (w ramach tych samych platform/linii CAD) aktualizacje e-CAD były, są i nadal będą darmowe.
Potwierdzeniem tego jest długa i chronologiczna lista wyszczególniająca wszystkie darmowe aktualizacje e-CAD, jakie powstały od samego początku - proszę spojrzeć (proszę zjechać do samego dołu strony): http://www.e-cad.pl/index.php?w=1#aktualnosci_1

 

 


Dlaczego Migracja nakładek e-CAD jest płatna?

Migracja to zmiana (przesiadka) z jednej rodziny platform CAD na inną (np.: z ZWCAD® na ZWCAD+®, lub z ZWCAD+® na ZWCAD 2017®, lub z ZWCAD+® na inny_cad®, itd.). Dzięki opcji migracji chcąc zmienić dotychczas używaną rodzinę programów CAD na inną i nadal móc używać swoich licencji nakładek e-CAD, nie trzeba kupować nakładek e-CAD od nowa na nowy program CAD. Wystarczy zapłacić tylko ułamek ich ceny w postaci kosztów migracyjnych.

Proszę nie mylić migracji z aktualizacją, która była i jest dla naszych użytkowników e-CAD cały czas za darmo. Dostarczając Państwu od samego początku darmowe Aktualizacje e-CAD, przekazujemy Wam całkowicie gratis - ogrom naszej dodatkowej i ciężkiej pracy, która nie była i nie jest wkalkulowana w cenę początkową zakupu nakładek, a jest tylko i wyłącznie przejawem naszej dobrej woli i polityki firmy. Takie rozwiązanie czyni z nas pod tym względem pionierów na rynku, za które inne firmy słono kasują swoich Klientów.

Doskonałym przykładem na ciągłość darmowych Aktualizacji e-CAD w ramach tej samej platformy CAD, jest rodzina programów ZWCAD+®. Pomimo powstawania w kolejnych latach nowych wersji programu ZWCAD+ Professional®, ZWCAD Architecture®, ZWCAD Mechanical® (2012, 2014, 2015) i konieczności płatnej aktualizacji samego ZWCAD+ Professional®, ZWCAD Architecture®, ZWCAD Mechanical®, nie trzeba było dokonywać zakupu Migracji nakładek e-CAD, gdyż cały czas była to ta sama rodzina programów - ZWCAD+®. W takim przypadku użytkownik przez 3 kolejne lata nie ponosił żadnych kosztów związanych z nakładkami e-CAD, a cały czas mógł korzystać (na każdej z wersji tych 3 programów CAD: ZWCAD+ Professional®, ZWCAD Architecture®, ZWCAD Mechanical®) z darmowych aktualizacji i nowości cyklicznie wytwarzanych przez e-CAD, który to sam obarczony był całkowitymi kosztami ich produkcji.

Natomiast kolejna nasza dodatkowa praca związana z dostosowywaniem i przeprogramowywaniem nakładek e-CAD z jednego środowiska CAD do innego środowiska CAD (np.: z ZWCAD® do ZWCAD+®, itd.), wiąże się zawsze z mnóstwem dodatkowego czasu pracy naszych programistów i testerów. A to z kolei przekłada się na dodatkowe i niemałe koszty produkcji nakładek e-CAD, stąd też jednorazowe opłaty przedstawione w Cenniku Migracji.

Edited by ProgramistaCAD
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, andrjiu napisał:

Witam.

Po zainstalowaniu nakładki e-cad na ZWCAD PROFESSIONAL wyskakuje "brak licencji"

Czy jest to właściwe że nakładki które chodziły na "zw-cad +" teraz wymagają migracji- nie działają na wersji 2017 i pomimo bezpłatnej zapewnianej aktualizacji wymagają dodatkowych kosztów?

 

Proszę nie wprowadzać w błąd, że nakładki które chodziły na ZWCAD+ na ZWCAD 2017 wyświetlają "brak licencji". Wersja nakładek na ZWCAD+ nie współpracuje z ZWCAD 2017, bo to 2 różne/niekompatybilne platformy CAD (odsyłam do opisu w powyższym poście), o czym świadczy chociażby rozszerzenie plików "zpvb" w ZWCAD+, i "zvb" w ZWCAD 2017 i wersja środowiska VBA (w ZWCAD+ 6.5, a w ZWCAD 2017 7.1). Zatem takiego komunikatu nie mógł Pan uzyskać, bo wersja z ZWCAD+ po prostu nie uruchamia się na ZWCAD 2017.

Musiał Pan pobrać i zainstalować sobie właściwą wersję e-CAD dla ZWCAD 2017 na ZWCAD 2017 i wtedy wyświetlił się komunikat o braku licencji. A to duża różnica w interpretacji.

Edited by ProgramistaCAD
Link to comment
Share on other sites

Zależy nam aby Państwo dobrze zrozumieli istotę Migracji i nie mylili jej z darmowymi Aktualizacjami, dlatego przygotowaliśmy te dwa poniższe przykłady.

Przykład:

 • - Klient w maju 2013 roku zakupił 1 moduł nakładek e-CAD wraz z programem ZWCAD+ 2012 Professional.
 • -Przez k kolejne lata kupował same następujące aktualizacje do programów ZWCAD+ 2014 i ZWCAD+ 2015, które były płatne.
 • - Dziś mamy koniec roku 2016, a więc Klient używał nakładek e-CAD i korzystał ze wszystkich pojawiających się w międzyczasie darmowych aktualizacji e-CAD zupełnie za darmo przez ponad 3,5 roku, w ramach ciągłości na platformie ZWCAD+. Nakładek nie trzeba było dostosowywać/przerabiać bo działały na wszystkich ZWCAD+.
 • - Pod koniec 2015 roku, Producent ZWCAD wycofał/zaprzestał sprzedaży i wspierania serii programów ZWCAD+, a więc i wersji programu naszego Klienta.
 • - Zamiast programu ZWCAD+ w roku 2016 Producent ZWCAD wydał program ZWCAD 2017, do którego aktualizację nasz Klient musiał ponownie zakupić.
 • - Okazało się, że nakładki e-CAD z wersji dla ZWCAD+ nie działają na programie ZWCAD 2017, ponieważ nie mogą działać gdyż jest to zupełnie inny produkt, posiadający inny silnik, inne środowisko programistyczne, jednym słowem produkt stworzony praktycznie od nowa (a tylko nazwa serii/marka/nazwa produktu ZWCAD pozostała taka sama).
 • - Siłą rzeczy Producent e-CAD musiał poświęcić wiele czasu na przerobienie i dostosowanie nakładek e-CAD do nowego środowiska programu ZWCAD 2017, stąd wynika jednorazowy koszt Migracji (zmiany platformy CAD). Aktualizacje natomiast były od samego początku, są i będą darmowe ale w ramach tej samej linii produktów.
 • - Klient, który kupował wszystkie płatne aktualizacje programu ZWCAD+ i aktualizację do ZWCAD 2017 i korzystał przez ponad 3,5 roku z darmowych aktualizacji, dziś jest zaskoczony że musi zapłacić jednorazowy koszt Migracji za zmianę/przejście z jednej platformy CAD na inną (z ZWCAD+ na ZWCAD 2017).
  (przykład: kupując wycieraczki do samochodu nie możemy mieć pretensji, że jeżeli zmienimy samochód na inny, to one nie będą pasowały i nie możemy żądać ze sklepu gdzie je kupiliśmy, nowych, kolejnych i zupełnie innych za darmo do nowego samochodu)


A teraz odwróćmy sytuację i ciekawe co na to powiedziałby ów Klient:

 • - Kupiliśmy u architekta wizję projektu domku jednorodzinnego.
 • - W maju 2013 roku zamawiamy u naszego Klienta (dla przykładu załóżmy że będącego konstruktorem) wykonanie projektu.
 • - Klient projekt wykonuje i my za niego płacimy.
 • - Wracamy do domu i odkładamy projekt do szafy, bo na razie nie będziemy się budowali.
 • - Po 3,5 roku dostajemy olśnienia i idziemy ponownie do architekta, który zmienia znacznie wnętrze naszego domku w projekcie (ale z zewnątrz wygląda on identycznie jak przedtem).
 • - Pod koniec roku 2016 wracamy do naszego Klienta (konstruktora) i prosimy żeby zmienił swój projekt tak aby pasował on do nowej wizji naszego architekta.
 • - Czy Klient wykona tę pracę za darmo...
  Przecież 3,5 roku temu już jemu raz zapłaciliśmy za projekt...
  A przecież to ten sam projekt, ten sam dom!


Odpowiedź nasuwa się sama.

Edited by ProgramistaCAD
Link to comment
Share on other sites

@ProgramistaCAD : Przepraszam, ale może po prostu jakiś upust w cenniku ? 

O klienta warto dbać ;-)
Z drugiej strony rzeczywiscie :  ZWCAD2017 od ZWCAD2015+ rózni się od strony programistycznej w kilku ważnych detalach co wymaga dla migracji troche pracy. 

U mnie spowodowało to trochę nieplanowane problemy, ale caly czas widzę że bugi poprawiają. Chyba więc osiągnie w miarę dobrą jakość i funkcjonalność.

Nowa edycja ZWCAD, poza korzystną ceną, nawet po odsianiu marketingowego szumu  ma także kilka ciekawych i perspektywicznych rozwiązań dla branży CAD. 
Klienci więc chyba tez to dostrzegą . 

Pozdrawiam,
J.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, JasW napisał:

@ProgramistaCAD : Przepraszam, ale może po prostu jakiś upust w cenniku ? 

O klienta warto dbać ;-)
Z drugiej strony rzeczywiscie :  ZWCAD2017 od ZWCAD2015+ rózni się od strony programistycznej w kilku ważnych detalach co wymaga dla migracji troche pracy. 

U mnie spowodowało to trochę nieplanowane problemy, ale caly czas widzę że bugi poprawiają. Chyba więc osiągnie w miarę dobrą jakość i funkcjonalność.

Nowa edycja ZWCAD, poza korzystną ceną, nawet po odsianiu marketingowego szumu  ma także kilka ciekawych i perspektywicznych rozwiązań dla branży CAD. 
Klienci więc chyba tez to dostrzegą . 

Pozdrawiam,
J.

 

 

Jak najbardziej, dla naszych obecnych Klientów przewidzieliśmy stosowne rabaty na Migrację.

Prosimy zainteresowane osoby o zgłaszanie się do nas bezpośrednio: http://www.e-cad.pl/index.php?a=1

Link to comment
Share on other sites

Witam

Moje wątpliwości w temacie o rozwianie których proszę  ProgramistaCAD

Czy migracja do ZwCAD2017 nie ogranicza możliwości używania nakładki na ZwCAD2015+? ZwCAD2017 jeszcze długo nie będzie pełnosprawny. Powyżej mieliśmy długi elaborat producenta e-cad jak to  u innych jest źle, więc chętnie poczytam jak wygląda używanie nakładek e-cad po migracji na starszych platformach na tle innych producentów. No i pytanie kolejne. Co z aktualizacją nakładek na poprzednie platformy dla posiadaczy którzy nie zdecydują się na migrację. Czy będą rozwijane równolegle czy może zostaną takie jakie są i już. I zupełnie na marginesie temat poboczny być może nawet nie na ten wątek Ale co mi tam zapytam. Jak czytać numerację wersji? Przykład z brzegu Moduł żelbet dla ZwCad+ nr 11.23 dla 2017 nr 12.79 Czy to oznacza że migrując żelbet na 2017 cofnę się do wersji funkcjonalnie odpowiadającej 12.79 z ZwCAD2015+? 

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie i poniżej odpowiadam na Pańskie pytania.

Dokonując jakiejkolwiek Migracji użytkownik zachowuje wszystkie dotychczasowe licencje i Migracje obecne na kluczu e-CAD USB.
Czyli dokupując Migrację do ZWCAD 2017, możliwe jest używanie nakładek e-CAD na ZWCAD 2017, ale również na wszystkich poprzednich platformach CAD których używali Państwo przed dokonaniem Migracji.

ZWCAD+ nie jest wspierany przez Producenta ZWCAD od ponad roku czasu, dlatego i my staramy się aby najnowsze wersje nakładek e-CAD działały zawsze z najnowszymi platformami CAD (taka zasada dotyczy większości firm, jeżeli nie wszystkich wytwarzających oprogramowanie).

Edited by ProgramistaCAD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share