[VisualLISP] Wczytywanie typów linii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przerabiam sobie stare lispy działające na AutCAD do ZwCAD. Napotkałem na następującą rozbieżność:

  (foreach xNazwa (list "dashed" "dashdot" "hidden2" "center2")
    (if	(not (tblsearch "ltype" xNazwa))
	  (vla-load	(vla-get-linetypes
					(vla-get-activeDocument (vlax-get-acad-object))
				)
				xNazwa
				(if (= cAplikacja "ZWCAD")
					"zwcad.lin"
					"acad.lin"
				)
      )
    )
  )

wywala mi błąd przy vla-load

error: Automation Error. Description was not provided.

zmienna cAplikacja jest ustawiana następująco

(vl-load-com)
(setq cAplikacja (vlax-get-property (vlax-get-acad-object) 'name))

Czy specyfikacja funkcji (vla-load) w zwcad różni się od tej z AutoCAD. Szukałem w helpach do ZwCAD'a ale nie znalazłem nic na temat (vla-load) Może jakiś namiar na źródło z dokumentacji ZwCAD'a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, jak ja coś zrobię, to działa... ;)

 

Nie kopiuj fragmentów, używaj Pack-a tak jak tu opisałem: https://kojacek.wordpress.com/cadpl-pack/

Jeśli patrzyłeś tu obok, na harce z wyciąganiem profili, zauważysz że z 30% (na oko) kodu jest pack-owego, niektóre zadania nawet w 100% (okna dialogowe i ich obsługa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy dałoby się dołączyć do Pack'a taką oto funkcjonalność. Coś sobie dłubałem po swojemu i odczułem brak takowej.

; =========================================================================================== ;
; Kolekcja DimStyles / DimStyles collection                                                 ;
; =========================================================================================== ;
(defun cd:ACX_DimStyles ()
  (or
    *cd-DimStyles*
    (setq *cd-DimStyles* (vla-get-DimStyles (cd:ACX_ADoc)))
  )
  *cd-DimStyles*
)
; =========================================================================================== ;
; Tworzy nowy styl wymiarowania / Creates a new dim style                                         ;
;  Name [STR] - nazwa stylu wymiarowania / dim style name                                          ;
; ------------------------------------------------------------------------------------------- ;
; (cd:ACX_AddDimStyle "ABC")                                                                 ;
; =========================================================================================== ;
(defun cd:ACX_AddDimStyle (Name)
	(if (tblobjname "DIMSTYLE" Name)
    (vla-item (cd:ACX_DimStyles) Name)
    (if (snvalid Name 0)
      (vla-add (cd:ACX_DimStyles) Name)
    )
  )
)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie