przyciąganie, magnes...


justyha

Recommended Posts

Witam

Włączyła mi się dziwna okrutnie wkurzająca opcja. Przyciąga mi kursor do elementu widmo zamiast to istniejącego przez co nie mogę zacząć rysować od elementu który chce tylko od jakiegoś elementu w kosmosie... (w załączniku biała linia) Jak to wyłączyć, pomóżcie!!

post-488-0-28582500-1439904875_thumb.jpg

post-488-0-96971900-1439904909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

Dziękuję za odpowiedź i jednocześnie odnawiam temat, bo wciąż mam z tym problem. Opcja widoku w górę nie pomaga :/ czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?.

Opis załącznika: W tym przypadku narysowałam wpierw linię a potem okrąg i gdy chcę narysować okrąg to kursor łapie mi obiekt nie jako środek okręgu tylko ostatni element używany, w tym przypadku drugi koniec linii. Łapie mi go nawet jak chcę coś rysować w dużej odległości od niego.

Chodzi mi o to, że chciałabym wrócić do czasów kiedy jak coś chcę narysować to jak klikam (lub zaznaczam snapem) w danym punkcie to mi w tym punkcie zaczyna rysować i śledzić  :) a nie jak teraz w innym miejscu w galaktyce....

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

post-488-0-29426300-1446106295_thumb.jpg

Edited by justyha
Link to comment
Share on other sites

Nie działa F9. Poza tym nie chodzi o wyłączenie snapa. Chodzi właśnie o jego używanie. Jak pokazuje rysunek środek okręgu jest rysowany w miejscu który kliknęłam, ale śledzenie już łapie z punktu zupełnie innego, a chodzi mi o to żeby śledzenie było w tym puncie w którym klikam.

Jak rysuję np zygzak zwykłą linią odcinkami to:  Pierwszy punkt klikam odkąd chce rysować to program rysuje mi tak jak chcę jednak śledzenie ściąga mi z innego obiektu. Dopiero od drugiego odcinka linii śledzi mi ostatni obiekt tak jak chcę.

Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam mój problem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...