Łączenie Polilini w Zwcad+ 2015


Pitr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem z łączeniem polilinii w ZWCAD+ 2015 a mianowicie jak rysuję dwie polilinie w taki sposób, że kończą się w tym samym punkcie i próbuję je połączyć za pomocą narzędzia "Dołącz" to jedna z polilini jest przy okazji łączenia przycinana do pierwszego załamania. Sytuacja taka nie ma miejsca w wersji 2014.

Co ciekawe jak rysuję polilinie w taki sposób, że druga zaczyna się w miejscu gdzie kończyła się pierwsza to łączą się prawidłowo. Czy ktoś z was miał taki problem?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie udało mi się tego przypadku powtórzyć. Rozumiem, że chodzi o Dołącz w funkcji _pedit? Proszę o podanie wersji przez wpisanie vernum w pasku poleceń. Ewentualnie proszę o umieszczenie przykładowego rysunku. Proszę spróbować polilinie połączyć funkcją _pedit (edplin) z opcją Dołącz -powinno być ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martin_S

Tak sprawdzałem na wersji +2015, ale do łączenia polilinii korzystam z funkcji _pedit, która według mnie działa właściwie.

Pozdrawiam

Witam

_pedit rzeczywiście działa prawidłowo, problem miałem z skrótem na pasku zmień, z tego co udało mi się sprawdzić, to używa on polecenia _join i z nim jest problem.

Może da się jakoś przekonfigurować przycisk, żeby wywoływał polecenie _pedit  z opcją Dołącz np. przez właściwości przycisku, tylko nie wiem co tam wpisać (zamiast ^C^C_join).

Na chwilę obecną działam jeszcze z wersją 2014, bo bez szybkiego łącznia polilinii przy pracach liniowych to raczej ciężko ;/

Pozdrawiam

Edytowane przez Pitr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie