Łączenie Polilini w Zwcad+ 2015


Pitr

Recommended Posts

Witam

Mam pewien problem z łączeniem polilinii w ZWCAD+ 2015 a mianowicie jak rysuję dwie polilinie w taki sposób, że kończą się w tym samym punkcie i próbuję je połączyć za pomocą narzędzia "Dołącz" to jedna z polilini jest przy okazji łączenia przycinana do pierwszego załamania. Sytuacja taka nie ma miejsca w wersji 2014.

Co ciekawe jak rysuję polilinie w taki sposób, że druga zaczyna się w miejscu gdzie kończyła się pierwsza to łączą się prawidłowo. Czy ktoś z was miał taki problem?

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Witam

Nie udało mi się tego przypadku powtórzyć. Rozumiem, że chodzi o Dołącz w funkcji _pedit? Proszę o podanie wersji przez wpisanie vernum w pasku poleceń. Ewentualnie proszę o umieszczenie przykładowego rysunku. Proszę spróbować polilinie połączyć funkcją _pedit (edplin) z opcją Dołącz -powinno być ok.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

@Martin_S

Tak sprawdzałem na wersji +2015, ale do łączenia polilinii korzystam z funkcji _pedit, która według mnie działa właściwie.

Pozdrawiam

Witam

_pedit rzeczywiście działa prawidłowo, problem miałem z skrótem na pasku zmień, z tego co udało mi się sprawdzić, to używa on polecenia _join i z nim jest problem.

Może da się jakoś przekonfigurować przycisk, żeby wywoływał polecenie _pedit  z opcją Dołącz np. przez właściwości przycisku, tylko nie wiem co tam wpisać (zamiast ^C^C_join).

Na chwilę obecną działam jeszcze z wersją 2014, bo bez szybkiego łącznia polilinii przy pracach liniowych to raczej ciężko ;/

Pozdrawiam

Edited by Pitr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...