Przesunięcie początku układu współrzędnych działa wg powyższego sposobu. Jednak chodzi mi o nadanie konkretnemu punktowi współrzędnych innych niż X=0, Y=0. Mam na mapie punkt i opis przy nim X=335029, Y=510290. Jednak po użyciu narzędzia do wymiarowania współrzędne pojawiają się inne wartości.
Czy jest możliwa zmiana (przesunięcie) układu współrzędnych, jeśli na rysunku-mapie jest podany punkt o określonych współrzędnych (X, Y), a globalny układ współrzędnych nie jest z tą wartością skorelowany?
Przedstawiona powyżej była to jedynie przykład 🙂 Temat dotyczy skomplikowanych brył, więc ich rozbijanie i edycja faktycznie byłoby zadaniem karkołomnym. Wpadająca kulka do ośrodka typu "zaprawa gipsowa" zostawiłaby "teoretyczny ślad" jak na załączonym modelu (pokazano połowę przekroju). Łatwo sobie wyobrazić kształt "śladu" w przypadku kuli - co innego w przypadku złożonych brył 🤕
Czy w przypadku linii przerywanej (stylu linii), jak np. na załączonym rysunku, nie ma możliwości ustawień, aby uchwyty działały także gdzie jest "odstęp" między kreskami?
@ChrisOtwieram poleceniem Otwórz lub wybieram z listy ostatnio otwartych plików. Także mam przypisane otwieranie plików dwg do innego programu (ZWCAD 2012).
W ZWCADzie 2012 mam otwarte 3 rysunki i podobnie w testowanym ZWCADzie 2019. Na pasku zadań Windows jest to jednak inaczej wyświetlane.
Czy można skonfigurować 2019 tak, aby wyświetlanie na pasku zadań było jak 2012, tj. jedno okno programu?
Jak w prawidłowy sposób narysować linię (odcinek), aby była styczna jednocześnie do większego i mniejszego okręgu? Położenie i średnica okręgów jest znana. Styczność powinna znajdować się we fragmentach okręgów narysowanych białym kolorem.