003. Zarządzanie ustawieniami domyślnych warstw na rysunku
Obiekty automatycznie tworzone w ZWCAD Architecture, takie jak np. osie budynku, ściany, słupy, opisy, itp. mają przypisane w programie domyślne warstwy.
W programie możliwe jest zarządzanie ustawieniami domyślnych warstw w oknie Ustawienia-> Zarządzanie warstwami.
Możemy zmieniać tutaj ustawienia rodzaju, czy też koloru domyślnych warstw na rysunku.
W programie mamy dwie domyślne Biblioteki rodzajów linii: ACAD i GB
Do każdej z tych bibliotek możemy dodawać swoje rodzaje linii.
W folderze, gdzie mamy zainstalowany program, czyli np: C:\ZWCAD Architecture 2014 Plk\ArchZw14\Sys znajduje się plik o nazwie GB.lin.
Wystarczy skopiować do niego interesujące nas linie, a zostaną automatycznie dodane do Biblioteki.
W przypadku biblioteki ACAD dostępny jest tylko jeden rodzaj linii - Continuous. Aby zmodyfikować bibliotekę ACAD należy:
- utworzyć plik ACAD.lin ( w notatniku) i zapisać go w tym samym folderze co plik GB.lin (czyli np. C:\ZWCAD Architecture 2014 Plk\ArchZw14\Sys)
- skopiować do pliku interesujące nas rodzaje linii, a zostaną one automatycznie dodane do biblioteki
Ustawienia te zostają zapamiętane po wyłączeniu programu, tak więc mogą być zastosowane jako domyślne dla każdego tworzonego projektu.
3 komentarze
Rekomendowane komentarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się