[ ZwCad+ ] własne ikonki


Michał J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem z wyglądem własnych ikonek na paskach w ZwCad+ ładowanych z poprzednich wersji.

W poprzednich wersjach ZwCad jak w tle ikonek stosowałem kolor biały ( R,G,B: 255,255,255) to program traktował go jako przezroczysty i przy zmianie skórek programu zawsze tło było przezroczyste, natomiast w ZwCad+ tło nie jest przezroczyste.

Wchodząc do edytora ikonki i wymazując to moje białe tło ikonka wydaje się mieć przezroczystość ale jak zmienie skórkę na inną to pasek ma inny kolor tła i tło ikonki jednak nie jest przezroczyste.

Musiałbym stworzyć 3 zestawy pasków narzędziowych dla każdej skórki ZwCada+ - trochę bezsensu, żmudna robota przy ok.200 ikonach

Czy da się to jakoś rozwiązać, czy raczej to uwaga dla programistów i czekanie do kolejnej wersji ZW. ??

Dodam jeszcze że edycja ikonek za pomocą edytora przycisków nie jest do końca dopracowana ponieważ pole do rysowania wyświetla tylko 14 wierszy z 16 :(

W załączeniu przykładowy pasek z ZwCad2011 i ten sam pasek w ZwCad+

pozdr.

Michał J

pasek_ZwCad2011.bmp

pasek_ZwCad+.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za wskazówkę, działa jak należy :) ale trochę żmudnej roboty mnie nie ominie,

dodam tylko że pliki .ico muszą mieć 32 bitową głębie kolorów, przy mniejszej efektu przezroczystości niema.

pozdrawiam

Edytowane przez Michał J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie