Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1•2•Build

 

Prosty program firmy BuildSoft. Ma bardzo intuicyjny interfejs użytkownika. Przydaje się na wczesnym etapie projektowania konstrukcji. Umożliwia nadanie skoncentrowanych obciążeń stalowym, betonowym lub drewnianym elementom konstrukcji w środowisku 2D. Siły mogą być stałe lub zmienne w czasie. Wszystkie obliczenia są zgodne z Eurokodem. Model można zaimportować w postaci pliku DXF.

 

post-1591-0-98762700-1457101208_thumb.png post-1591-0-40412600-1457101200_thumb.png post-1591-0-58712300-1457101374_thumb.png

 

Podsumowując:

Raz, dwa, trzy i projekt 2D jest już utworzony.

 

Więcej informacji o programie:

https://www.buildsoft.pl/1-2-build.html

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Filmik demo. pokazujący jak w prosty sposób można wykonać analizę belki wieloprzęsłowej zgodnie z normami Eurocodu:


 

Na filmiku wykorzystano następujące funkcje programu:

- generator modeli,

- warunki brzegowe (wybór podpory),

- obciążenia (użytkowe, statyczne),

- obciążenia rozłożone na pręcie,

- analiza obiektu żelbetowego, konstrukcji stalowej,

- zbrojenie,

- plot,

- kopiowanie,

- drukuj raport.

 

Dzięki generatorowi modeli można błyskawicznie i w łatwy sposób narysować np. belki ciągłe, portyki, kratownice, dachy, ramy portalowe i różne inne struktury. Danemu modelowi nadajemy wybrane warunki brzegowe. Rozlokowujemy obciążenia: statyczne, użytkowe, pochodzące od śniegu, wiatru i w postaci ciężaru własnego. Wśród bogatej ilości funkcji obciążeń znajdują się: obciążenia skupione i momenty zginające w węźle, obciążenia skupione i momenty zginające w pręcie, obciążenia rozłożone na pręcie, generator obciążenia śniegiem, generator obciążeń pochodzących od wiatru. Analiza jest wykonywana dla obiektu z drewna, żelbetu oraz konstrukcji stalowej. Możemy zmieniać parametry ogólne, które są wyświetlane na rysunku. Dobierać zbrojenie wzdłużne lub poprzeczne. Dzięki funkcji plot mamy zobrazowany np. ciężar własny (odkształcenia całkowite, przemieszczenia na osiach x, y, siły normalne, siły ścinające, momenty zginające, naprężenia ściskające, naprężenia rozciągające, minimalne siły reakcji). Na końcu możemy utworzyć i wydrukować raport.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie