simon

Użytkownik forum
  • Postów

    39
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez simon

  1. Witam mam problem z ZWCad Architecture 2014 _VERNUM = "2013.10.31(17416)"

    Wchodząc w global setting pojawia się komunikat o braku pamięci. Wygląda to mniej więcej tak:

    Global 01

    Klikając na Nie okienko znika i wchodzę do okna ustawień, zmieniam zakładkę na Bold Hatch chcąc zmienić sposób kreskowania elementów okienko pojawia się ponownie i klikając na Nie znika ale nie można później wybrać żadnego kreskowania. Pojawia się puste okienko gdzie wybieramy wzory kreskowań.

    Global 02

    Global 03

    Czy ktoś miał podobny problem i wie jak sobie z nim poradzić. Sprawa dzieje się i na nowo otwartym pliku i na plikach już istniejących. Bardzo proszę o jakieś rady w tej sprawie.

     

     

  2. Rozwiązanie zagadki wg mnie wygląda następująco:

    Okładzinę wewnętrzną możemy dodać wykorzystując opcję Wall Insulation.

    1. Ustawiamy grubość tynku poprzez insulation layer Thickness

    2. Dla ścian Exterior Wall dajemy Interior insulation

    3. Dla ścian typu Interior Wall musimy zastosować małą sztuczkę zmieniając ją na chwilę na Exterior Wall za pomocą żóltych strzałek edycyjnych jak na poniższym screenie. Następnie nadajemy Exterior insulation i zmieniamy znowu ścianę na Interior Wall za pomocą żółtych strzałek edycyjnych.

    Pow 02

    4. Robimy zestawienie powierzchni z uwzględnioną okładziną.
     
    Poniżej screeny prezentujące efekt przed i po.
     
    PRZED

    Pow 01

     
    PO

    Pow 03

     

     

     

  3. Witam

    Wnioskuję o otwarcie nowego działu na forum typu "Off topic" lub "Hyde Park" gdzie można by dyskutować na różne tematy około branżowe nie związane z konkretnym programem np. jak mój ogólny temat dotyczący standardów cad, który założyłem akurat w dziale ZWCad Architecture, a nie jest z nim tak do końca związany. Za pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku z góry dziękuję. :)

  4. Witam

    Chciałem rozpocząć małą dyskusję na temat standardów cad w waszych pracowniach. Chodzi tutaj głównie o ustawienia grubości linii, nazwy warstw, skale kreskowania przyjęte dla różnych skal wydruku, nazwy warstw itp.

    Jako, że od dawna chce sobie stworzyć szablon rysunku z wszystkimi ustawieniami żeby później nie kombinować jak to mam teraz w zwyczaju przy każdym projekcie ;). Proszę was o uwagi jakie ustawić grubości linii np dla linii cienkich, przekrojowych, w widoku, osi, kreskowań dla poszczególnych skal wydruku aby rysunki były ładne i czytelne. Czy macie różne ustawienia grubości linii np. dla skal 1:5-1:50 i np. inne dla skal >1:50 ? Głównie pracuję na ZWCadzie i nakładkach e-cad więc pod tym kątem chciałem stworzyć swój szablon. Później przyjdzie czas na Architecture ;). Jako że nie ma tutaj działu hyde park lub podobnego temat zakładam w dziale ZWCAD Architecture, któremu temat jest chyba najbliższy.  Zachęcam do dyskusji i podzielenia się własnymi przemyśleniami.

  5. Witam

    Mam mały problem z wstawianiem opisów osi, odnośników z opisami, symboli przekrojów itp. Mianowicie obracam sobie globalny układ współrzędnych np. o 90 stopni ustawiam widok na bieżący i wstawiając odnośnik z nakładki e-cad jest on odwrócony o 90 stopni tak jakby przypisany do globalnego układu współrzędnych. Wstawiając teksty bezpośrednio z ZWCad ładnie się odwracają do przyjętego układu a z odnośnikami czy też opisami z nakładki e-cad mam problem. Martin_S może ty coś pomożesz ?  

  6. Dziękuję wam za podpowiedzi ale przyznam Martin_S, że nie do końca rozumiem co miało na celu wprowadzenie słupów które w rzeczywistości nie mogą się tam pojawić ? Rozwiązanie awarch wyjaśnia mi sprawę.

     

    Troche z innej beczki myślałem także o funkcjonalności, która miała by na celu robienie zestawień elementów konstrukcyjnych, które pomogły by np w szybkim oszacowaniu ilości betonu. Stąd też moje pytanie odnośnie modelowania połączeń belek ze stropem w pierwszym poście. Modelując belki i stropy tak aby się nakładały powoduje dublowanie ilości betonu w miejscu połączenia belki ze stropem. W takim przypadku trzeba by modelować stropy do krawędzi belki lub ściany. Na ścianach murowanych zastosować belkę (wieniec), a w przypadku ścian żelbetowych ściany prowadzić do wysokości góry stropu, a strop do wewnętrznej krawędzi ściany. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :) 

  7. Witam

    Mam problem z prawidłowym modelowaniem belek. Często gdy belka przechodzi przez ścianę to w tym miejscu dzieli się na jakies małe fragmenty. Czasami na rzucie pokazywane są jakieś błędy jak na załączonym rysunku. Czy ścianę pod belką należy dociąć do jej wysokości ? Moim zdaniem powinno robić się to automatycznie np. w miejscu oparcia belki belka powinna wycinać ścianę. Jeszcze pytanie odnośnie połączenia belek z płyta stropową. Czy łaczycie belkę z płytą poprzez nakłądanie się tak jak w modelu czy może modelujecie płytę do rawędzi bocznej belki ? Dodatkow dołanczam model.

     

    post-544-0-48267600-1385582232_thumb.jpg

    00346_Parter-2013-11-27.dwg

     

  8. Zdaję sobie sprawę, że ZWCAD Architecture dopiero raczkuje, ale jowika ma tutaj rację. Powinien być jeden model i możliwość generowania rysunków w różnych skalach. Robiąc takie rzeczy "na około" powstaje większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu poprzez przeoczenie czegoś przy kolejnych zmianach, a ideą tego programu chyba jest to aby poprzez modelowanie 3d popełniać tych błędów jak najmniej. Więc może jednak programiści pogłówkują nad takim rozwiązaniem.

  9. Dzięki za odpowiedź Martin_S. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego zagadnienia. Powiedzmy że mamy płytę stropową z uskokiem (góra płyty na 2 różnych poziomach). Rozumiem, że w takim przypadku muszę podzielić ścinę w pionie na 2 części i obniżyć ją o odpowiednie wartości. Nie ma opcji, że ściana dopasowuje się automatycznie ?