Pablo

Użytkownik forum
  • Postów

    40
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Pablo

  1. Na początku listopada pojawiła się nowa wersja program AxisVM 12.

    Elastyczna konfiguracja z zaawansowanymi możliwościami AxisVM powoduje, że jest to obecnie najciekawsza pozycja wśród programów obliczeniowych na rynku. Potwierdza to także sukcesywny rozwój programu w kierunku potrzeb użytkowników.

     

    Wraz z premierą nowej wersji otwarty został także sklep internetowy AxisVM, dzięki czemu można nabyć oprogramowanie firm trzecich, które poszerza jeszcze bardziej możliwości AxisVM. Obecna oferta sklepu zostanie niedługo poszerzona o 3 nowe aplikacje. Każdy kto ma zacięcie programistyczne, może napisać własne makro/program dla AxisVM i umieścić w AppStore.

     

    2013-11-background-final.jpg

     

    Lista najważniejszych zmian poniżej:

     

    -> 64bit wersja program co oznacza przede wszystkim lepsze wykorzystanie dużej ilości pamięci fizycznej komputera. Bez specjalnych zabiegów, komputer może wykorzystać praktycznie całą dostępną moc.
    -> Import z plików PDF jako podkłady
    -> Rozbudowano oznaczenia kolorystyczne model można "pokolorować" w zależności od przekrojów, materiałów itd.
    -> Możliwość dowolnego ustawienia i zapisania legendy kolorów
    -> Osie konstrukcyjne przypisywane do dowolnej kondygnacji lub płaszczyzny roboczej
    -> Materiał typu "Mur" z parametrami wymiarującymi
    -> Moduł do generowania obciążeń klimatycznych (śnieg, wiatr)
    -> Nieliniowy model materiału dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania w analizach odkształceń sprężystych i plastycznych
    -> Przedstawienie graficzne przemieszczeń względnych
    -> Możliwość zapisu dowolnej ilości obwiedni np: dla kombinacji SGN(a,b ) SGU itd
    -> Nowy moduł do optymalizacji przekrojów stalowych
    -> Wbudowane procedury do automatycznego obliczenia Mcr (w poprzedniej wersji program wykorzystywał wewnętrznie LTBeam.
    -> Tworzenie szablonów raportów
    -> Rozbudowane notki dla przebicia i posadowienia bezpośredniego, pozwalają prześledzić cały tok wymiarowania.

     

    Zapraszamy na >>gammacad.pl<<, gdzie można zapoznać się bliższymi informacjami o tym wydaniu.

  2. AxisVM to zaawansowany program MES 3D do obliczeń i wymiarowania konstrukcji budowlanych. Rozwijany jest od 1991 przez węgierską firmę Inter-CAD. Dzięki ogromnym możliwościom i korzystnej cenie jest bardzo konkurencyjny program na polskim rynku.

    post-190-0-69314900-1357855990_thumb.jpg post-190-0-61824600-1357856260_thumb.jpg post-190-0-96176000-1357857147_thumb.jpg

    Kilka najważniejszych cech przedstawiam poniżej. Więcej o programie można przeczytać na stronie dystrybutora, czyli firmy GammaCAD

    • W programie dostępne są elementy prętowe i powierzchniowe (tarcze, płyty, powłoki), co umożliwia tworzenie mieszanych konstrukcji w jednym modelu.
    • Dzięki obliczaniu posadowienia bezpośredniego i połączeń śrubowych doczołowych, w dużej części projektów, raport może zostać przygotowany od A-Z w jednym programie.
    • Dostępne są analizy statyki, dynamiki, sejsmiczne, wyboczenia (każda wg teorii I i II rzędu).
    • Przykładowa notka z wymiarowania stali notka_obl_stal.pdf
    • Program liczy ugięcie w stanie zarysowanym płyt żelbetowych (po zastosowaniu zbrojenia rzeczywistego i uruchomieniu analizy nieliniowej)
    • Inne moduły to np: obliczanie belek sprężonych (kablobeton); wymiarowanie stropów z systemem COBIAX; sprawdzanie przebicia płyt żelb.; obsługa IFC oraz DXF.
    • Przejrzysty i prosty w nauce interfejs, co nie zawsze jest charakterystyczne dla systemów 3D.
    • Dostępny jest darmowy program AxisVM Viewer do przeglądania całego modelu i wszystkich aspektów projektowych, w tym wyników. Jest to doskonałe całkowicie darmowe narzędzie dla asystenta projektanta lub osoby sprawdzającej projekt.
    • Możliwość eksportu do PDF 3D - przykładowy model z ugięciami płyt Office_Building_Plate.pdf Obrót modelu za pomocą przytrzymanego lewego klawisza myszy, zoom kółkiem.
    • Możliwość przetestowania pełnej wersji programu, ze wszystkimi modułami przez 30 dni (link na żądanie)

    Na chwilę obecną kończą się prace nad przetłumaczeniem interfejsu na język polski. W styczniu pojawi się też wersja z Polskimi Krajowymi Załącznikami do EC.

    Cennik dostępny na żądanie (można skorzystać z formularza na stronie) Dla przewrażliwionych - podanie maila przy zapytaniu o cennik nie jest równoznaczne ze zgodą na mailing ;-)

    Kilka dodatkowych zalet:

    • Program posiada różne konfiguracje, dzięki którym może zostać dopasowany do potrzeb dużych i małych firm. Przykładowo wersja Mała Firma (ograniczona ilość elementów skończonych) z obliczeniami elementów prętowych oraz wymiarowaniem Stali, Żelbetu i Drewna jest już dostępna od 795 E.
    • Użytkownik wybiera do konfiguracji tylko te moduły, które potrzebuje, co pozwala obniżyć znacząco koszt zakupu. Koszt upgradów między kolejnymi wersjami nie zależy od ilości modułów.
    • Padają często pytania o subskrypcję - nie ma subskrypcji, a za aktualizację klient może zapłacić dopiero po wydaniu nowej wersji. W między czasie za darmo przysługują wszystkie aktualizacje (wydawane mniej więcej co miesiąc), aż do czasu wydania kolejnej, pełnej wersji. Co ważne przy szacowaniu kosztów utrzymania programu - cykl wydawniczy między kolejnymi wydaniami to najczęściej przynajmniej 1,5 roku.
    • Dzięki zabezpieczeniu kluczem USB licencja jest w pełni przenośna między komputerami.
    • Możliwość zapisu modelu do 3 wersji wstecz.

  3. Pojawiła się kolejna wersja oprogramowania BiK7, oznaczona numerem 7.02.

    Nowości tej wersji za stroną www.bikbik.pl

    • Nowe makro żelbetowe - wieniec.
      Obsługa elementów liniowych.
      Rozkład strefowy prętów o zmiennej wysokości.
      Wstawianie opisu średnicy gięcia na pręcie widokowym.
      Skalowanie pojedynczego opisu pręta
      Polecenia do nadawania i zdejmowania szerokości polilinii wrysowanych prętów
      Dodatkowe opcje zliczania prętów podczas opisywania pręta.
      Na długości elementu liniowego oraz na długości odcinków wskazanych przez użytkownika.
      Pręty uzwojone z nowym oknem dialogowym i mozliwością edycji.

    Wszyscy użytkownicy BiK7 mają możliwośc darmowego pobrania i uruchomienia aktualnej wersji na swoich komputerach.

    Pełna informacja o zmianach i porawkach w tej wersji, dostępna w dziale "Lista zmian" na stronie programu.

  4. Przytrafiło mi się już i w ZW2012. Z rozmowy z innymi użytkownikami wynika, że jednak nie wszystko jeszcze jest OK z Ctrl+Z w 2012 i mój przypadek nie jest odosobniony.

    Wygląda na to, że jest lepiej niż w 2011, ale nadal się przytrafia. Miejmy nadzieję, że "nowe" będzie tej upierdliwej niedoróbki pozbawione.

  5. Odświeżam wątek :roll:

    Przy wydruku do wbudowanej drukarki PDF program nie radzi sobie z grubościami linii zdefiniowanymi poprzez plik CTB (przypisane grubości do kolorów).

    Zarówno w 2011.06.30 jak i w nowej Becie 2012 jest to samo. Na podglądzie wygląda wszystko OK, natomiast po utworzeniu pliku wszystko jest na 1 grubości.

    Czy błąd ten został już zgłoszony czy może nikt nie drukuje z kolorów :twisted:

  6. Odświeżam temat.

    Czy ktoś jeszcze zauważył problem z UNDO w najnowszej wersji ZWCAD 2011.06.30?

    Wczoraj podczas pracy z rysunkiem Ctrl+Z nagle cofnęło całą grupę różnych operacji.

    Od tego momentu dostaje palpitacji serca jak wciskam Ctrl+Z... :???: Przed każdą taką operacją musiałbym robić jeszcze SAVE. Tak jak wcześniej pisano trudno stwierdzić kiedy i dlaczego tak się dzieje, więc nie mam materiału dowodowego :)

    Druga kwestia nierozwiązana w 06.30 to znikająca pamieć ostatnich operacji pod klawiszem strzałki. Po pewnym czasie poprostu nie wyświetlają się ostatnio wprowadzane polecenia. Nie jest to krytyczny bug, ale dość upierdliwy.

  7. Z tymi jednostkami zagalopowałem się, bo na sprawę wystarczy spojrzeć inaczej.

    Styl wymiarowania ustawiony tak, żeby wymiary zgadzały się w [m]. Dla wartości <1 wprowadza się mnożnik (tutaj 100) i wyłącza zera wiodące. Efekt jest dokładnie taki o jaki chodzi w pytaniu.

    Niestety, tak jak pisałem, niedostępne jest to jeszcze w ZWCAD, a jedynie w pierwowzorze (mówiąc eufemistycznie).

  8. Da się to osiągnąć patrząc na sprawę nie przez pryzmat jednostek.

    Nawiązując do powyższego postu...w ZWCAD jeszcze się nie da natywnie tego osiągnąć.

    Ale :twisted: miejmy nadzieję, że niedługo wprowadzą do ZWCAD

    Liczbę jednostek niższego rzędu, dzięki czemu dla wartości <1 wskoczy wartość wymnożona przez wspomnianą wartość.

    Gdzieś takie rozwiązanie już widziałem... :wink:

  9. ZwCAD (i inne CADy) nie rozróżnia jednostek. Jednostki można zdefiniować jedynie podczas tworzenia bloku i w ustawieniach -> dla skali wstawianych bloków. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

    Z tego wniosek jest taki, że nie sposób znaleźć ustawienie, które umożliwiałoby zmianę tekstu wymiarowego powyżej 100cm na 1.00, bo sens jednostek w programie nadaje użytkownik w sposób umowny. Dla ZWCAD 1 to 1, a dla użytkownika 1 to może być mm, cm, rok świetlny itd :)

    Natomiast jak radzą sobie Niemcy, o ile mają taką normę, to sam jestem bardzo ciekaw. Wydaje się, że napisanie czegoś w LISP załatwiłoby tutaj sprawę, ale jest to rozwiązanie dodane a nie natywne.

  10. Widzę to ciut inaczej :razz: . Wiele rozwiązań, które wykorzystano w e-cad funkcjonowało już dawno w Żelbecie 4.0 (który na dzień dzisiejszy ma już 7 lat!!!). Myślę, że tak należało by na to patrzeć, biorąc pod uwagę chronologiczność wydarzeń.

    W BiK Żelbet 6.0 jest nowe podejście do tematu i kilka nowych rozwiązań (automatyzacja podczas aktualizacji opisów, zarządzanie prętami, dokładność wymiarowania prętów itd). Zachęcam do odwiedzania strony BIKBIK.PL oraz kanału YouTube.

  11. A jest jakaś dostępna instrukcja w pdf (link) do wersji 6.0 aby sie zapoznać z nowymi funkcjami?

    Na dzień dzisiejszy instrukcja jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników BiK na stronie produktu www.BIKBIK.pl

    W terminie późniejszym wszystkie funkcje Żelbetu 6.0 zostaną opisane na stronie WWW, tak jak ma to miejsce z innymi modułami BiK.

    Zawsze pozostaje wypożyczenie i przetestowanie programu :wink: