deddi

Użytkownik forum
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez deddi

  1.  

    P.S. @deddi a interesuje cię narzędzie w e-cad ułatwiające modelowanie 3D dowolnego przekroju coś w stylu wyciąganie po ścieżce ale będącą solidem (wtedy można na tym obiekcie używać docinania SLICE, ale nie jest to obiekt jak wyciąganie po ścieżce) ?

    No jasne:) Wszystko co ułatwia pracę jest dobre:))), a jeszcze lepsze jak daje zamierzony efekt, hehe

     

    Myśle, że poczekam w takim razie jeszcze do końca tygodnia i się zdecyduję:)

  2. Witam

    Dziękuję za pomoc. Proszę mi tylko powiedzieć, czy jak wyciągam po ścieżce nazwijmy to oś krokwi, której wiadomo zadaję przekrój poprzeczny najpierw, to w płaszczyźnie XY będe miał rzut kosntrukcji, a w XZ lub YZ jej przekrój, tak? Oczywiście jeśli narysuję przekrój w takiej płaszczyźnie... Chodzi mi też oto, że nie chcę 3D tylko do samego stricte 3D żeby sobie było, tylko żebym mógł później na przykład kroić taki dach tak jak potrzebuję, zarówno w pionie jak i w poziomiem na dowolnej wysokości. Rozumiem, że sam dach do potrzeb czystej archietktury jest automatyczny nazwijmy to i nie ma problemu, żeby "wyglądał" nadajemy mu zwyczajnie jakąś grubość i jest OK, chodzi mi o to żeby ułatwić sobie życie konstruktora więźby i pod taki rzut dachu się "podpiąć" i rozrzucić krokwie, bo płatwie to proste:) oraz miecze.

     

    Rozumiem też z tego co przeglądam po forum, że jeszcze chwilkę trzeba się wstrzymać z migracją z ZwCAD+2014PL PRO do Architekctural 2015PL, tak?

  3. Witam

    Mam ZWCAD+2014 Pro z nakładkami e-cad i chcę się migrować do ZwCAD Architekture 2015. Mam pytanie (chyba już nawet kiedyś oto pytałem). Czy da się narysować rzuty w Architekturalu tak, żebym w przekroju miał krokwie dachu (jego konstrukcję) tak jak powinno to wyglądać, a w rzucie widział to zwyczajnie "z góry"? Jak to będa wyglądały połączenia takich elementów? Program sam je dotnie? Lub czy jak np rysuję obiekt obłożony blachą trapezową i mam kształt przekroju takiej blachy to mogę ją "jakoś" powyciągać po ścieżce albo w pionie, albo w poziomie, tak żeby to było fajnie widać? Rozumiem, że nie ma problemu ze ścianami, podciągami i innymi elementami, które są zwyczajnie poziomie i pionowe, chodzi mi oto jak czy jakoś fajnie i bez wielkiego, bo rozumiem, że trochę trzeba, kombinowania do się uzyskać takie rzeczy. Proszę o podpowiedź, ponieważ rysunkę teraz w 2D i nieskormnie mówiąc radzę sobie, dobrze - wychodzi mi to co chcę i tak jak sobie wymarzyłem:), ale to nie jest wogóle wyzwanie 2D, ale chciałbym móc pokazać w niektórych przypadkach efekt 3D klientowi, bo tak też prościej no i "profesjonalniej" :-)

  4. Dzięki za informacje. Swoją drogą gratuluję impnujących przykładów :)  naprawdę dłuuuga droga przede mną. Powiedz mi proszę, jeszcze tylko, czy przejście z zwcad+ 2014 do wersji architekture (wiem, to zabrzmi dziwnie) przy głównym projektowaniu konstrukcyjnym posiadając nakładki ma w zasadzie sens? Chodzi mi oto, czy to pomoże, przełoży się na lepszą, szybszą pracę i wyższej jakości dokumentację projektową. Niewątpię, że w branży typowo architektonicznej tak jest, ale czy w konstrukcyjnej też? Głównie robię konstrukcję (żelbet, stal, drewo), ale zdaża się czasem, że trzeba też coś architektoniczne popracować. Wiem, że same nakładki e-cad (bo takich używan) działają też na architekture.

  5. Dzięki, naklikałem co nieco i działa :)  Mam też inne pytanie: na filmiku prezentacyjnym na YT widziałem jak kopiując jeden rzut kondygnacji robi się z niego piętra, a następnie łączy to w cały obiekt. Jest to jednak szybko pokazane. Próbowałem to odczytać i coś z tego poskładać, ale nie poszło za dobrze... Możesz pomóc jak to się robi? Czy to bardzo skomplikowane :-)  Czy można ustawiać własne opisy np. stolarki i tworzyć ich zestawienia automatycznie? Mam też pytanie jak to jest z kondygnacją np. poddasza jak mam krokwie. Wiadomo robiąc rzut tnę myślowo obiekt na jakimś poziomie więc widzę np. okna w ścianie szczytowej i powinienem zobaczyć też przecięcie płaszczyzny dachu i jej widok do okapu. Taki rzut kondygnacji można uzyskać nazwijmy to "automatycznie"?

    Zgadzam się z Tobą, że lepiej chwilkę porzeźbić niż płacić niebotyczne pięniądze. Ja jestem na początku własnej działalności i mam już zwcad+ 2014 professional z nakładkami e-cad, ale chciałem rozszerzyć to do 3D, dlatego tak trochę dociekam i pytam o to "kombinowanie" :)

  6. Witam

    Mam pytanie: czy można narysować podłączając się do płaszczyzny dachu wygenerowanej przez program krokwie dachowe? Ogólnie czy da się rysować belki nie poziome lub słupy i ściany nie pionowe? Czy można z jakiś procesów automatycznego docinania narysować np. kratownice? Przepraszam jeśli pytania są trywialne, ale przymierzam się do zakupu i chciałbym wiedzieć czy jest taka możliwość, czy trzeba się strasznie "nakombinować" :-)