AdrianK

Użytkownik forum
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez AdrianK

  1. Dzień dobry,

    odgrzeję trochę kotleta.
    Dla znaku E-6 nie działa opcja wstawienia znaku "na wprost" bez względu na wybrany symbol. W przypadku znaków E-7 do E-12 wszystko działa poprawnie.
    Co może być przyczyną?
    Czy w przyszłych aktualizacjach jest możliwość dołożenia opcji obracania symbolu "samolotu"? Spotykam czasem takie wariacje znaku.

    Druga sprawa. Podpowiedzcie proszę jak wstawić to tablicy np. E-1 piktogram znaku E-21 w tym wypadku dodatkowo z symbolem "samolotu" (jak na załączonym zdjęciu)?
    Gotowego rozwiązania chyba nie ma?
    Jedyne co mi przyszło do głowy to wstawienie E-6 jako bloku a następnie jego edycja. Nie jest to jednak zbyt wygodne rozwiązanie.
    Będąc już przy wstawianiu znaku E-6 bez względu czy jest to sam blok czy zestaw ze słupkiem i odnośnikiem, po wpisaniu nazwy Pyrzowice, lico nie zmienia swojej długości.
    Gdzie w tym przypadku leży problem?

    Pozdrawiam

    vlcsnap-2023-10-22-03h47m32s21111.jpg

    Beznazwy-1.jpg

  2. Dzień dobry,

    niestety pojawiam się z kolejnym dla mnie problemem.
    Chodzi o funkcje Pole widoczności.
    Postępuję zgodnie z instrukcją z pliku PDF jednak nie potrafię uzyskać zamierzonego efektu.
    Jak widać poniżej przy wyborze opcji Pole widoczności przy zbliżaniu się do skrzyżowania po krzywoliniowym odcinku drogi (polecenie ZWTraffic:LzVisible) nie mam możliwości "

    Cytat

    manipulacji polem widoczności za pomocą okna atrybutów, zarówno zmiana prędkości  miarodajnej na drodze podporządkowanej jak i odległość widoczności wpłyną na pole widoczności pojazdu. 

    jak to opisane jest w instrukcji.

    Przy wyborze opcji Pole widoczności na zatrzymanie się przed skrzyżowaniem (polecenie ZWTraffic:StopVisible) otrzymuję komunikat: es: eNotAnEntity

    Czy dobrze dedukuję, że powyższe problemy mają jakiś związek z konfiguracją nakładki? W katalogu C:\Szansa\ZWTraffic\2023\PL\Configuration plik Visibility.ini zawiera takie informacje:

    [StopVisibility]
    Template= StopVisibility
    CarLength = 4.75
    vp1 = 50
    vp2 = 90
    slope = 0.08

    [LzVisibility]
    Template= Lz
    speed = 50

    Jeśli to nie problem to prosiłbym o jakiś tutorial video jak używać tego narzędzia. Niestety w dostępnych w intrenecie materiałach nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

    Pozdrawiam

     

    Project-1.gif

  3. Dziękuję za podpowiedzi.
     

    W dniu 6.02.2023 o 09:15, kruszynski napisał:

    Natomiast do wstawiania zapór łatwiej jest użyć dedykowanego narzędzia - jak na poniższym filmiku.

    U-20b.thumb.gif.a0eed80fdf69006bb2cf97b6f9123363.gif

    Tutaj użyty jest inny blok opisowy

    P_Opis_Ogrodzenie.dwg

     

    Czy używając narzędzia do wstawiania UBR można spowodować aby opis równolegle do elementu oznakowania a nie linii na której wyznaczono oznakowanie?

  4. Dziękuję. Nie wiem jak mogłem to przeoczyć. 
     

    W dniu 6.02.2023 o 09:24, kruszynski napisał:

    W przyszłości chciałbym rozbudować je by móc wstawiać tabliczki pod wybrane znaki, a nie na oddzielnym słupku.

    To zdecydowanie przyspieszyłoby pracę.
    Jednak nie rozwiązuje to całości zagadnienia.
    Przykład:
    Tabliczka ze znakiem B-41 na zaporze U-20c.
    Treść tabliczki

              Przejście drugą stroną ulicy
       <--  Nie dotyczy dojścia do
              posesji nr 5 przy ul. Wolności

    Chyba jedynym sposobem aby to obecnie wykonać jest wstawienie dwóch tabliczek. Uprzednio przygotowanej "<-- Przejście drugą stroną ulicy" oraz "Nie dotyczy dojścia do posesji nr 5 przy ul. Wolności".

  5. Czy jest możliwość zmiany na bieżąco tych informacji?
    Zmiany wprowadzone w pliku P_Opis_Pionowe.dwg działają tylko na nowym rysunku. Natomiast w już utworzonym ilość informacji jest z momentu jego utworzenia. 
    Chodzi mi o to, że wykonałem oznakowanie istniejące i tam ilości nie potrzebuję. Natomiast w  oznakowaniu projektowanym, dokładnie UBR chciałbym aby wyświetlała się informacja o ilości - np. stawiam zapory U-20b 2750 na długości 5,5 m i wtedy w opisie przydałaby się informacja o ilości sztuk. Taka informacja była by też niezmiernie pomocna osobom zajmującym się przygotowywaniem oznakowania do wydania w terenie.
     

  6. Dzień dobry,

    po nastu latach tworzenia projektów w innym środowisku (nie CAD) postanowiłem przesiąść się na coś bardziej dedykowanego i tak wybór padł na ZWCAD, m.in. ze względu na wsparcie tutaj na forum.
    Miało być przyspieszenie pracy i ułatwienie ale na razie jest na odwrót. Dużo już ogarnąłem ale teraz pojawił się następujący problem.

    Albo słabo szukam albo faktycznie nie ma dedykowanego narzędzia.
    Chodzi o tabliczki uzupełniające do znaków np. B-1, B-41 z własną treścią. Są w katalogu tabliczki z treścią "przejście drugą stroną ulicy" ale jak stworzyć własne, np. "Nie dotyczy dojścia do posesji ...", "Nie dotyczy pojazdów budowy oraz mieszkańców posesji ..." czy np. do znaków B-35/36 - "Obowiązuje od dnia 15.II.2023 r."
    Jest możliwość wstawienia tabliczki T-0 "Piesi" i zmiany treści jednak treść pojawia się tylko w jednym wierszu, lico tabliczki nie zwiększa się ze zmianą treści i ma tylko kolor żółty w podkładzie. Są zarządcy, którzy wymagają podkładu żółtego a inni białego.
    Czy w Tym wypadku wszystko trzeba tworzyć od podstaw za każdym razem?
    Acha - tabliczki do przejścia dla pieszych nie zawierają strzałek. Czy można to jakoś zautomatyzować czy trzeba tworzyć każdą z możliwych opcji z osobna i umieszczać np. w katalogu "własne"?


    Zapewne pojawię się z innymi pytaniami czy wątpliwościami ale to na tą chwilę jest powiedzmy, najbardziej palące.

    Pozdrawiam