Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, jacnightingale napisał:

Czy jest jakaś szansa, żeby opis oznakowania wstawiał się na wybraną przeze mnie warstwę

Zastanawialiśmy się nad tym jak to zrobić żeby przygotować rozwiązanie  szybko. I wyszło nam, że znacznie szybciej niż przebudować logikę działania programu, będzie dorobić nową funkcję/makro, które  odpowiednie elementy wstawi na odpowiednie warstwy.
Nie działałoby to w czasie wstawiania znaku, ale zupełnie niezależnie. po włączeniu funkcji na dowolnym rysunku.
Jak taka funkcja miałaby działać? możemy zrobić np tak, że zaznaczy wszystkie strzałki (MLeadery) i wstawi je na warstwę która będzie kopią (kolor, typ liniii) tej warstwy gdzie są obecnie ale bedzie można ją wyłączyć niezależnie. Podobnie może zaznaczać wszsytkie bloki opisowe, albo wszysktie elementy, które użytkownik zaznaczy, na z góry przewidziane (w pliku konfiguracyjnym ) założone warstwy. Jak powinna taka funkcja działać, żeby najlepiej spełniać Państwa oczekiwania ? zpraszam do dyskusji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, kruszynski napisał:

Zastanawialiśmy się nad tym jak to zrobić żeby przygotować rozwiązanie  szybko. I wyszło nam, że znacznie szybciej niż przebudować logikę działania programu, będzie dorobić nową funkcję/makro, które  odpowiednie elementy wstawi na odpowiednie warstwy.
Nie działałoby to w czasie wstawiania znaku, ale zupełnie niezależnie. po włączeniu funkcji na dowolnym rysunku.
Jak taka funkcja miałaby działać? możemy zrobić np tak, że zaznaczy wszystkie strzałki (MLeadery) i wstawi je na warstwę która będzie kopią (kolor, typ liniii) tej warstwy gdzie są obecnie ale bedzie można ją wyłączyć niezależnie. Podobnie może zaznaczać wszsytkie bloki opisowe, albo wszysktie elementy, które użytkownik zaznaczy, na z góry przewidziane (w pliku konfiguracyjnym ) założone warstwy. Jak powinna taka funkcja działać, żeby najlepiej spełniać Państwa oczekiwania ? zpraszam do dyskusji

Jeżeli będzie możliwość przeniesienia w szybki sposób wszystkich opisów na zdefiniowaną przez mnie warstwę (np. ZNAKI-OPIS) to rozwiązanie jest dla mnie wystarczające. Później, gdy podczytam plik z organizacją ruchu będę mógł w łatwy sposób wyłączyć opisy.

Edytowane przez jacnightingale

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też mi się wydaje, że to dobre rozwiązanie, bo:

• możemy tę funkcję zastosować do istniejących już rysunków,
  • nie trzeba zmieniać logiki programu głównego,
  • łatwo będzie można utworzyć swoją konfigurację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 22.01.2018 o 20:11, ssoran napisał:

Fajnie!

Ale coś się teraz zmieniło w znakach F-10 Jak go obrócić poprawnie i straciło się niebieskie tło

Przygotowałem poprawkę z rozwiązaniem tego tematu. Aby ją poprać wystarczy uruchomić funkcję aktualizacji:

Menu.thumb.png.4fcd74b97cfab91e3973401cf640f515.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
53 minuty temu, jacnightingale napisał:

Jeżeli będzie możliwość przeniesienia w szybki sposób wszystkich opisów na zdefiniowaną przez mnie warstwę (np. ZNAKI-OPIS) to rozwiązanie jest dla mnie wystarczające. Później, gdy podczytam plik z organizacją ruchu będę mógł w łatwy sposób wyłączyć opisy.

Czyli działanie programu przyjmujemy takie:
1. Użytkownik uruchamia funkcję nazwijmy ją : przenieśopisy
2. Program wybiera z rysunku bloki opisowe i ich strzałki
3. Skąd program ma wiedzieć na jaką warstwę przenieść elementy? zakładamy na stałe np "ZNAKI-OPIS" czy pozostawiamy do wyboru ? czy tworzymy kopię tej, na której opis się znajduje ?
4. Z automatu wyłączamy wybraną warstwę ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Pragnę zwrócić uwagę na nieprawidłowy kolor  biało- czerwony wygrodzenia U-12a "Bariera chodnikowa z poprzeczkami" (ta pierwsza w zestawieniu) - zgodnie z "czerwoną książką" (Rozporządzeniem) dozwolonymi kolorami dla U-12a są żółty i szary. Wiem że na drogach publicznych w naszym kraju w wielu miejscach można spotkać takie właśnie  wygrodzenia w kolorze biało- czerwonym, co nie faktu że są one niezgodne  Rozporządzeniem. My rysując takie wygrodzenia w PSOR, możemy sugerować zarządcom dróg nieprawidłowe rozwiązania niezgodne z przepisami.

Kolor biało- czerwony możemy jedynie stosować dla U-12b, U12c.

Inną sprawą jaką chciałbym poruszyć są słupki U-1a, U-1b, na drogach wojewódzkich i krajowych na tych słupkach umieszcza się dodatkowo symbole U-1f (nr drogi), U-7 (znaki kilometrowe) i U-8 (znaki hektometrowe). Dla wielu projektantów, którzy opracowują projekty PSOR na takich drogach zapewne było by wielkim ułatwieniem, gdyby wstawiając taki słupek od razu mogliby podać te wszystkie informacje. Oczywiście wiem że stosuje się również tez słupki bez w/w oznaczeń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, kamchem napisał:

Inną sprawą jaką chciałbym poruszyć są słupki U-1a, U-1b, na drogach wojewódzkich i krajowych na tych słupkach umieszcza się dodatkowo symbole U-1f (nr drogi), U-7 (znaki kilometrowe) i U-8 (znaki hektometrowe). Dla wielu projektantów, którzy opracowują projekty PSOR na takich drogach zapewne było by wielkim ułatwieniem, gdyby wstawiając taki słupek od razu mogliby podać te wszystkie informacje. Oczywiście wiem że stosuje się również tez słupki bez w/w oznaczeń.

Ten wątek jest bardzo interesujący. Chciałbym się z tym zmierzyć w niedalekiej przyszłości ( choć na razie jeszcze nic nie obiecuję ). może Pan podesłać na adres pomoc@zwcad.pl przykład projektu gdzie takie oznaczenie jest zastosowane ? jak to powinno wyglądać? Jak chciałby Pan z takiej funkcjonalności korzystać? co chciałby Pan wprowadzić? i jaki powinien być tego wynik ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 21.02.2018 o 00:03, kamchem napisał:

Witam!

Pragnę zwrócić uwagę na nieprawidłowy kolor  biało- czerwony wygrodzenia U-12a "Bariera chodnikowa z poprzeczkami" (ta pierwsza w zestawieniu) - zgodnie z "czerwoną książką" (Rozporządzeniem) dozwolonymi kolorami dla U-12a są żółty i szary. Wiem że na drogach publicznych w naszym kraju w wielu miejscach można spotkać takie właśnie  wygrodzenia w kolorze biało- czerwonym, co nie faktu że są one niezgodne  Rozporządzeniem. My rysując takie wygrodzenia w PSOR, możemy sugerować zarządcom dróg nieprawidłowe rozwiązania niezgodne z przepisami.

Kolor biało- czerwony możemy jedynie stosować dla U-12b, U12c.

Co do U-12a, to faktycznie przepis przepisem i niektóre zarządy trzymają się go jak przysłowiowy rzep. Niewątpliwie wersja (niezgodna z przepisami) biało-czerwona jest czasami lepiej widoczna i może w aktualizacji się doczekamy i takiego rozwiązania ...

U-1a - jako rozwiązanie pośrednie moje ułatwienie w załączeniu (wersja słupka jest powiększona).

U-1a_L1.dwg

U-1a_P1.dwg

Edytowane przez Włodek
korekta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po wstawieniu podajemy wartość U-7 i U-8...

W  wersji L nie działa mi wstawienie opisu, ale dojdę dlaczego.... :-)

Edytowane przez Włodek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta