ZWTraffic


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.11.2017 o 18:27, jacnightingale napisał:

Dziwne, u mnie zarówno w ZWTraffic 2018 i 2017 działa to właśnie w ten sposób. Mam włączoną warstwę "OPIS", a oznakowanie projektowane w ustawieniach mam ustawione, że powinno wstawiać się na warstwie "PROJEKT".

W momencie, gdy wstawiam jakiś znak poziomy, to sam znak wstawia się na warstwie "PROJEKT", a jego opis na warstwie "OPIS" (tej, którą mam aktualnie włączoną). Niestety, linia odnosząca do opisu wstawia się również na warstwie "PROJEKT".

Może Pan przesłać kawałek takiego projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Włodek napisał:

w wersji 2018 przy opcji "Dodaj znak" do już wstawionego, opis "wstawia się" podwójnie  - drobiazg, bo w niczym nie przeszkadza, ale ku uwadze.

Przy aktualizacji proszę także o uwzględnienie przy znaku F-10 uwzględnić strzałkę informującą o końcu pasa w lewo (lewo skos). Próbowałem w katalogu dodać, ale niestety to tak prosto nie działa.

Ok, zwrócę uwagę na opisy i dodam załączoną strzałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2017 o 14:44, jacnightingale napisał:

Problem dotyczy opisu oznakowania poziomego. Linia odnosząca do opisu wstawia się na tej samej warstwie co oznakowanie poziome, a nie na tej co opis. Według mnie powinna ona być na tej warstwie na której mamy opis. Wtedy po wygaszeniu warstwy opisu pozostaje nam na rysunku wyłącznie samo oznakowanie. Poniżej zamieszczam rysunek, który chyba najlepiej zobrazuje o co mi chodzi. Dosyć problematyczna kwestia w momencie, gdy w planie sytuacyjnym chcę podczytać samo oznakowanie poziome, bez opisów. 

Chyba już wiem o co chodzi. ZWTraffic poprawię przy okazji aktualizacji, natomiast jako rozwiązanie tymczasowe proszę ustawić warstwę 0 jaki aktualną i  wszystko powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kruszynski napisał:

Chyba już wiem o co chodzi. ZWTraffic poprawię przy okazji aktualizacji, natomiast jako rozwiązanie tymczasowe proszę ustawić warstwę 0 jaki aktualną i  wszystko powinno być OK

Tylko, że w momencie, gdy będę miał warstwę 0 jako aktualną i będę chciał wstawić jakiś znak to opis będzie na warstwie 0 (a tego też chciałbym uniknąć). Mam nadzieję, że wiadomo gdzie jest błąd i w najbliższym czasie zostanie to poprawione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko teraz powróćmy do oznakowania poziomego. Fajnie jednak byłoby, gdyby opis wstawiał się na innej warstwie niż sam znak. Do tej pory byłem przekonany, że zamysł był właśnie taki. Opis wstawia się na warstwie aktualnej, znak na warstwie zdefiniowanej w ustawieniach. Jak widać autor miał co innego na myśli.

Zależy mi na rozróżnieniu tych warstw, ponieważ tworząc plan sytuacyjny drogowy często podczytuję oznakowanie poziome dla lepszej czytelności projektowanych rozwiązań. W takim przypadku opis tego oznakowania jest zbędny, a nawet momentami przeszkadza (zaciemnia rysunek). W przypadku, gdy wszystko będzie na jednej warstwie nie będę w stanie tego robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie w katalogu: c:\Szansa\ZWTraffic\2018\PL\Templates\Description\  znajdują się szablony bloków opisowych, odzielnie dla pionowych  i poziomych.
Może Pan otworzyć taki plik, wstawić poszczególne atrybuty na warstwy jakie będą dla Pana odpowiednie.
Po wstawieniu oznakowania przez nakładkę opisy będą na warstwie jaką Pan określi w szablonie i może ona być inna niż sam znak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kruszynski napisał:

Domyślnie w katalogu: c:\Szansa\ZWTraffic\2018\PL\Templates\Description\  znajdują się szablony bloków opisowych, odzielnie dla pionowych  i poziomych.
Może Pan otworzyć taki plik, wstawić poszczególne atrybuty na warstwy jakie będą dla Pana odpowiednie.
Po wstawieniu oznakowania przez nakładkę opisy będą na warstwie jaką Pan określi w szablonie i może ona być inna niż sam znak

Bardzo fajnie, zapewne skorzystam. Dziękuję!

Jak będzie w takim wypadku wyglądała aktualizacja nakładki? Czy to wszystko co sobie pozmieniam w domyślnych katalogach będę musiał później zmieniać raz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kruszynski napisał:

Tak, zainstalowanie nowej wersji/aktualizacji nadpisze szablony.
W kwesti tego  żeby strzałka opisowa była na innej warstwie niż samo oznakowanie to nikt wcześniej nie zgłaszał takiego pomysłu, ale oczywiście mogę taką zmianę wprowadzić.

Osobiście bardzo zależałoby mi na tym, żeby opis do znaków (w szczególności poziomych) znajdował się na innej warstwie niż sam znak.  Jeżeli jest taka możliwość to bardzo proszę o wprowadzenie takiej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko uprzejmie prosił przy tych wszystkich zmianach, o zachowanie możliwości ustawienia parametrów nakładki przez użytkownika, a nie przypisywanie ich "na sztywno". Ponieważ nie wszystkie proponowane zmiany mogą poszczególnym użytkownikom odpowiadać. Pewne elementy można sobie modyfikować samemu np. przy użyciu funkcji swybierz. Np. odnośniki do opisu do znaków poziomych przy użyciu tej funkcji można przy kilku "kliknięciach" łatwo przenieść na dowolną warstwę. To tylko tak, aby się za mocno nie rozpędzać. Bo pewne mechanizmy są już zaszyte w samym ZWCADzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 23.07.2016 o 12:59, Włodek napisał:

Witam,

mam pytanie, a właściwie problem związany z brakiem możliwości wstawienia znaków w widoku arkuszu na rzutni. Większość organizacji tymczasowych (na czas robót) wykonuję w obszarze arkusza - praca na rzutniach ułatwia możliwość etapowania robót, bez konieczności kopiowania rysunku. Można oczywiście każdy etap robót projektować w osobnych plikach. Ale przy kilkudziesięciu etapach jest to dość kłopotliwe.

Czy problem ten można jakoś rozwiązać - czy istnieje metoda pozwalająca na wstawienie znaku na rzutnię - oczywiście bez wchodzenia w obszar papieru?

Witam!

Mam wersje 2018 i mam ten sam problem z arkuszami jak powyżej... Nie zostało to naprawione?

Ponadto przy projektowaniu organizacji ruchu w modelu miałem aktywną warstwę "defpoints", w ustawieniach dla znaków miałem ustawione, że mają się tworzyć w warstwie "oznakowanie projektowane". Niestety chyba opis znaków zostaje w warstwie "defpoints" bo na wydruku go nie ma- są same znaki. Czy jest jakiś sposób, żeby to opisu przenieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja przy okazji dorzucę do piecyka :-)

Bloki znaków (i słupki) co prawda wstawiane są na warstwie, którą sobie wybierzemy, natomiast części składowe znajdują się na warstwie 0 - w przypadku konieczności zablokowania / wyłączenia warstwy zerowej mamy problem. Czy istnieje możliwość zmiany także i tego elementu?

Problem zgłoszony przez ssoran - wstawiając znaki musimy mieć ustawioną warstwę, na której mają być znaki. W przeciwnym wypadku cały blok opisu znajduje się co prawda na warstwie nazwijmy w skrócie "znaki", natomiast jak wejdziesz w ustawienia atrybutów zobaczysz, że poszczególne elementy opisu znajdują się na warstwie, która w chwili wstawiania była ustawiona jako aktualna - jeżeli ta warstwa w trakcie wydruku jest wyłączona - wynik wiadomy. A przenieść póki co - zanim będzie aktualizacja - można ręcznie, chyba że jakiś lisp?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ssoran napisał:

Super:) to się bardzo przyda

I pytanie takie mam- czy można np znak u-21 ustawić, żeby był na przykład na długości 50m? bo przy organizacjach na czas budowy jest to częste. Jest jakaś opcja [trasa], ale chyba nie do końca taka ma właściwość

Z tego co wiem, to prace w tym temacie trwają. Do tego czasu polecenie ZMIERZ (_MEASURE). Trzeba wcześnie przygotować sobie odpowiedni blok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka gotowa. Wprowadziliśmy następujące zmiany:

  • Można już wstawiać znaki w przestrzeni akrusza
  • Wszystkie elementy oznakowania wstawione są na tą samą warstwę
  • Linie w znaku P-21 rysują się poprawnie
  • Nowy znak: U-11 siatkowa

Nowa wersja jest dostępna do pobrania tutaj:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ssoran napisał:

Fajnie!

Ale coś się teraz zmieniło w znakach F-10 Jak go obrócić poprawnie i straciło się niebieskie tło

Poproszę o więcej szczegółów, np przykład, screena , bardziej szczegółowy opsi tego co się zmieniło, na co się zmieniło  i jak  powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 14:48, kruszynski napisał:
  • Wszystkie elementy oznakowania wstawione są na tą samą warstwę

To akurat utrudniło moją pracę. Czy jest jakaś szansa, żeby opis oznakowania wstawiał się na wybraną przeze mnie warstwę?

Powiem w czym problem. Rysując projekt zagospodarowania terenu, często podczytuję w postaci odnośnika projekt organizacji ruchu (głównie chodzi o oznakowanie poziome). Zależy mi na tym, żeby podczytać samo oznakowanie (to co jest "malowane" farbą), a nie całość - razem z opisami. Opisy zaciemniają rysunek i po prostu nie powinny być wyświetlane w tym przypadku.

Do tej pory robiłem to tak (wykorzystując błąd w nakładce), że wstawiając oznakowanie miałem wybraną warstwę "OPIS", a w ustawieniach nakładki miałem ustawione, żeby oznakowanie było wstawiane na warstwę "ZNAKI". W momencie podczytywania, zamrażałem warstwę "OPIS" i zostawały mi same znaki. W tej chwili nie mogę tak zrobić.

Jakieś propozycje? :help_transp:

Fajnie!

Ale coś się teraz zmieniło w znakach F-10 Jak go obrócić poprawnie i straciło się niebieskie tło

Potwierdzam błąd. W momencie tworzenia znaku F-10, tablica wstawia się w jakimś powiększeniu, a sam znak wstawia się bez tła.
image.png.03f2b14887f11d0d2cc042737e56b0e1.png

To na środku to znak :crazy:

Edytowane przez jacnightingale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacnightingale napisał:

Czy jest jakaś szansa, żeby opis oznakowania wstawiał się na wybraną przeze mnie warstwę

Tak. Wprowadzę taką możliwość.  Mam to zapisane od kiedy zgłosił Pan to pierwszy raz. Na wprowadzenie takiej możliwości potrzebuję trochę czasu a mamy też inne zobowiązania, więc to będzie musiało jeszcze trochę poczekać. 

Dziękuję za szczegóły odnośnie znaku F-10. Myślę, że to uda się wprowadzić znacznie szybciej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie