ZWTraffic


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam
Problem ze wstawianiem białych tablic jest mi znany i udało mi się go rozwiązać. W najbliższej aktualizacji. która dostępna będzie już niedługo problemu nie będzie.

Dodatkowe informacje o stanie i odblaskowości znaku nie są jeszcze dostępne w tej funkcji również postaram się opracować taką funkcję w aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

- Przydałaby się funkcja kasowania znaku ze słupka - teraz trzeba skasować wszystko i od nowa narysować.

- Zanki D- 13 i D14 można by było jakoś rozbudować (odległości i układ pasów)

- nie ma pożliwości wstawiania tabliczek (np. przejście drugą stroną ulicy, pojazd budowy itp.)

- brakuje funkcji malowania powierzchni wydzielonych z ruchu P-21 ( malujemy nie tylko wyspy na wlotach skrzyżowań)

 

Poczekam na najbliższa aktualizacje . Już niewiele brakuje do ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 - Wszystkie znaki na słupku połączone są w grupę. Można przełączyć zaznaczanie grupowe funkcją _PICKSTYLE, po ustawieniu jej na wartość 0 będzie możliwe zaznaczanie pojedynczych elementy i np usunięcie ich bez konieczności usuwania pozostałych.

 - Bibliotekę znaków można swobodnie rozbudowywać dodając nowe znaki do katalogu nakładki. Domyślnie jest to: C:\Szansa\ZWTraffic\2015\Templates\Vertical traffic signs\  Po dodaniu tam znaków będą one dostępne z poziomu nakładki. Oczywiście możemy też dodać je do aktualizacji by były dostępne dla wszystkich, proszę o informację których szablonów brakuje.

 - Tabliczki można tworzyć funkcją D_InfoTab (biała ikonka Info). Można tam określić wielkość i kolor tabliczki i wpisać dowolny tekst.

 - Kilka osób wskazywało już potrzebę dodania takiej funkcjonalności, natomiast jej opracowanie wymaga ustalenia pewnych szczegółów. Jeśli to nie kłopot poproszę o kontakt np na priv albo mailowo na pomoc@dobrycad.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie, a właściwie problem związany z brakiem możliwości wstawienia znaków w widoku arkuszu na rzutni. Większość organizacji tymczasowych (na czas robót) wykonuję w obszarze arkusza - praca na rzutniach ułatwia możliwość etapowania robót, bez konieczności kopiowania rysunku. Można oczywiście każdy etap robót projektować w osobnych plikach. Ale przy kilkudziesięciu etapach jest to dość kłopotliwe.

Czy problem ten można jakoś rozwiązać - czy istnieje metoda pozwalająca na wstawienie znaku na rzutnię - oczywiście bez wchodzenia w obszar papieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie

Przepraszam, że post pod postem...

 

Zauważyłem, że w przypadku rysowania oznakowania poziomego nakładka ma problem z rysowaniem linii krawędziowych i segregacyjnych po osi złożonej tylko z jednego łuku narysowanego polilinią, jeżeli jego długość jest mniejsza niż 10 m. Wykonałem kilkadziesiąt prób i wynik zawsze taki sam. Trzeba dodać odcinek linii prostej, żeby "zaskoczyło". Problem ten można by rozwiązać przy najbliższej aktualizacji. Nie jest to jakoś uciążliwe, ale... Problem nie dotyczy linii prostych i łuków utworzonych poleceniem _arc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisać coś więcej?

Jaką wersję programu Pan posiada?

Jak rozumieć : "problem z rysowaniem linii krawędziowych i segregacyjnych"? Rysują się w niepoprawnej skali? program się wyłącza? Nie pozwala zaznaczyć punktów początki u końca? może jeszcze inny problem?

Może łatwiej to zobrazować na przykładowym screenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Classic wersja: 2015.11.10(17516)

 

Polilinia (oś):

b6a768d31762.jpg

 

Wybieram rodzaj linii i wskazuję naszą oś:

02fc275b937f.jpg

 

Wybieram "C" (cała oś):

fef4b77b1010.jpg

 

Powinna pojawić się linia P-1e i powinien pojawić się komunikat o wskazanie linii opisowej. Tymczasem program wraca do okna wyboru:

af436bec597f.jpg

 

i zostaje narysowana "zwykła" polilinia bez przekształcenia jej do postaci linii P-1e.

To samo dzieje się z innymi rodzajami linii.

Zauważyłem, że problem pojawia się dość "kapryśnie" czyli nie za każdym razem, nawet w odniesieniu do tej samej linii. Próbowałem wyszukać prawidłowość i po kilkudziesięciu próbach stwierdziłem, że tak musi być. Być może panu uda się znaleźć jakąś prawidłowość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za odpowiedź i reakcję - szybką

Z poradzeniem nie ma problemu. Temat mam dość dobrze opanowany. Mam przygotowane kilka definicji rodzajów linii :-)

Rozumiem, że wersja 2017 pojawi się wraz z wersją 2017 ZWCAD?

I kolejne pytanie, jeżeli jesteśmy już przy aktualizacjach - jeżeli zaktualizuję do wersji 2017 to czy nakładka z wersji Classic będzie współpracować z wersją 2017?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może po ukazaniu się oficjalnej wersji ZWCADa będzie potrzebny jakiś czas na dostosowanie nakładki do nowej wersji ZWCADa, więc nie mogę zagwarantować, że pojawi ZWTraffic 2017 pojawi się wraz z ZWCADem 2017, ale opóźnienie powinno być minimalne.

Nakładki w wersji Classic prawdopodobnie nie uda się wczytać w wersji 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gwarantowane aktualizacje do ZWCAD 2017 oraz nakładki ZWTraffic - dotyczą wyłącznie wersji licencji wersji Classic i ZWTraffic Classic (zakupionych z zagwarantowaną aktualizacją do ZWCAD 2017).

W przypadku wcześniejszych wersji jest możliwość uaktualnienia licencji - teraz trwają atrakcyjne promocje na aktualizacje - oczywiście chętnie przygotujemy ofertę specjalną.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani taką ofertą - serdecznie zachęcam do kontaktu pod adresem mailowym: biuro@zwcad.pl

Promocje trwają do wydania wersji 2017.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie :hi:

Podaję pod rozwagę przy następnej aktualizacji:

- proszę przeskalować symbole (sprawdziłem znak P-23, nie wiem jak pozostałe, w miarę wykorzystania będę testował). Znak ma szerokość 1.8 i tak jest wstawiany w projektach. Proszę przy najbliższej okazji przeskalować - powinien mieć 1.1 - wg rozporządzenia, oczywiście dokonałem korekty w pliku źródłowym ale...

 

- proszę "wyrzucić" ze znaku D-15 atrybuty (odległość) jest to znak, na którym nie można umieszczać wg przepisów takich atrybutów powinien być "goły" wyrzuciłem atrybut z oryginału i niestety pojawia się problem przy wstawieniu np. nie wstawia szarego tła, czasami "gubi" znak do aktualizacji dam sobie radę, ale proszę o uwzględnienie uwagi,

 

Uwaga generalna - nakładka ułatwia pracę i to jest duży plus. Zdarzają się drobiazgi, jak te powyżej, ale nobody's perfect ;) 

 

Jeżeli ktoś zajmuje się projektami organizacji ruchu to polecam. :-) Po kilku tygodniach pracy uważam zakup za udany.

 

Ps.

może rozważycie Państwo dodanie funkcji umożliwiającej tworzenie powierzchni wyłączonych z ruchu (P-21 / P-21a)? Wiem że temat nie jest prosty, ale zachęcam, nakładka może na tym tylko zyskać. Mam jeszcze pytanie, czy w najbliższej aktualizacji uwzględnicie ostatnie zmiany? np. znak P-26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Teraz w zasadzie kończymy dopasowywać ZWTraffic do wersji 2017.

Z tego co wiem powierzchnie wyłączone z ruchu będą w tej wersji i jeszcze kilka zmian.

 

Planujemy także dodać pewne mechanizmy (choć na razie ostrożnie), które pozwalają sterować obiektami z paska właściwości, podobnie, jak tutaj.

 

Więcej szczegółowych informacji napiszemy w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, jakie chciałbym wprowadzić w ZWTraffic  2017 to np:

 - powierzchnie wyłączone z ruchu.

 - Moduł do tworzenia tablic objazdowych

 - Zmiany wynikające z aktualizacji rozporządzenia znak: np znak P-26, wielkości znaków poziomych mini,

 - Kilka tabliczek wynikających z zarządzenia GDDKiA np (przejście drugą stroną chodnika)

 - Dowolny napis w oznakowaniu poziomym.

 - Oznaczenia kilometrażu (w zadanych odstępach i przez określenie każdego z punktów)

 - Zmiany , uproszczenie sposobu wstawiania znaków,

 - Naprawa pewnych błędów zgłoszonych przez Użytkowników.

 

Gdyby miał Pan , (lub ktokolwiek inny) kolejne pomysły co i jak powinniśmy zmienić w programie, bardzo proszę przesłać takie zgłoszenia tu na forum, albo mailowo na adres pomoc@zwcad.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie