Problem z drukowaniem obrazów rastrowych


gfh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa problemy z drukowaniem obrazów rastrowych.

 

Problem pierwszy:

Jako obraz rastrowy załadowana jest mapka w formacie jpg lub bmp. Mimo, że na podglądzie wydruku wygląda tak jak powinna, na samym wydruku wychodzi czarne tło, a linie na mapie są wydrukowane w różnych kolorach. Linie, które ja sam wrysowałem na mapce wychodzą w kolorze w jakim były rysowane, mimo, iż dany kolor był ustawiony do druku jako czarny.  Natomiast linie, które wrysowałem nie na obrazie rastrowym, a obok drukują się tak jak powinny – są czarne. Dzieje się to zarówno z podkładami w formacie jpg jak i bmp. Zdarza się to dosyć często ale nie zawsze, czasami Zwcad wydrukuje poprawnie taki rysunek. PS Ten sam plik w AutoCadzie drukuje się tak jak powinien.

Problem drugi

Nawet gdy wyłączę ramkę obrazu rastrowego i tak zawsze jedna krawędź się drukuje. Co zrobić aby nie drukowały się żadne krawędzie obrazu rastrowego. PS Ten sam plik w AutoCadzie drukuje się tak jak powinien.

 

W jaki sposób rozwiązać powyższe problemy? Dziękuje z góry za odpowiedź.

Wersja której używam to ZWCAD + 2012 vernum 2013.07.09(14388).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy korzysta Pan ze stylów wydruku? Do jakiego formatu dokonywany jest wydruk? Czy wydruk jest dokonywany na drukarce czy do pdf? Jeśli chodzi o obramowanie obrazu, to informację tę przekazlaiśmy do producenta i czekamy na rozwiązanie. Jesli to możliwe, to proszę o przesłanie przykładowego pliku wraz z podłożonym obrazem na adres pomoc@dobrycad.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak korzystam z własnego stylu wydruku, aczkolwiek na stylu monochrome efekt jest taki sam. Wydruk jest zwykle na a3 czasem a4. Rysunki są drukowane czasem na drukarce, czasem do pdf za pomocą pdf creator. Efekt wydruku jest taki sam na papierze jak i w wersji elektronicznej.

 

http://wyslijto.pl/plik/g7nnwujfnp

 

Tutaj znajdują się dwa wydrukowane pdf.  Wydruk pochodzi z tego samego pliku dwg, ten sam styl wydruku, jeden wydrukowany z Zwcada, drugi z Autocada. Dodam też, że na podglądzie w Zwcad wszystko wygląda tak jak powinno, tylko drukuje się inaczej. Przykładowy plik dwg prześle na adres pomoc@dobrycad.pl, natomiast Martin_S jeżeli to możliwe, to prosiłbym o Twój mail to wysłałbym ten plik także Tobie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gfh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam identyczny problem i nie wiem jak go rozwiązać. Proszę o podpowiedz.

Korzystam z dwoch wersji zwcada st 2009 i +2012- okazuje się że starsza wersja lepiej sobie radzi z wydrukiem pdf.

Ten sam rysunek w 2009 drukuje się do pdf poprawnie a w 2012 bitmapa jest czarna. 

Własnie wydrukowałam fragment w zwcad2012 i było ok, a całość  nadal czarne. Korzystam z primo pdf  i nitro.

Wcześniej też zdarzało się ze rysunek z bitmapą  w podglądzie wyświetlany prawidłowo z kopiarki wychodził jako czarny.

W nowszej wersji zwcad 2012 bitmapy, jpgi łatwiej się obsługuje, wyświetla, nie ma spowolnienia przy rysowaniu i przesuwaniu ale wydruk do pdf  trwa nieco dłużej niż w 2009.

Jak mam wydrukować wiecej pdfów, gdy na rys są jpgi to rysuje w zwcad 2012 drukuje pdf w 2009.

Kreskowanie  i solid lepiej wygladają przy druku w pdf w zwcad2009, w 2012 są jakies dodatkowe kropkowania

Kolejny problem jaki się zdarza a ktorego nie było w 2009  to przesunięcia bitmap na rysunku, tzn jesli korzystam z przycięcia obrazka lub drukuję tylko fragment danej mapy, podkład ucieka - jest przesunięty  na wydruku,  czyli linie sobie a mapa sobie.

Pozdarwiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czasem takie przypadki ze raz drukuje na szaro, a później normalni. 

 

tzn. 

 

Mam plik dwg. z podczytanymi skanami mapy robię wydruk i wszystko ładnie idzie, przy następnym wydruku z tego samego pliku drukuje mi raster na szaro. :((((((((((. 

Zamykam ZWCAD, następnie otwieram plik i drukuje normalnie. 

 

 

ZWCAD SP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.