Sterowanie kolorem warstw i szerokością linii w rzutniach


kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na rysunku zdefiniowane dwa arkusze(układy). Chciałbym aby wybrana warstwa w jednym arkuszu miała inny kolor i grubość niż w drugim. Gdy uaktywniam rzutnię w jednym z arkuszy(układów) i próbuję zmienić w niej np.kolor, kolor zmienia się we wszystkich rzutniach i modelu. Działa mi jedynie sterowanie widocznością warstw w poszczególnych rzutniach, niestety ich cechy są zmieniane globalnie. Czy jest na to jakiś sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AC to nie jest nowość, w każdej rzutni można ustawić osobne właściwości dla każdej warstwy które będą dotyczyły tylko danej rzutni.

 

Zapotrzebowanie zgłaszał jeden użytkownik zza granicy, i nie był pewien ale mówił, że została ona wprowadzona w AC 2012.

Nie miałem potrzeby sprawdzać tej informacji, ale tak jak napisałem zgłosiliśmy zapotrzebowanie na taką funkcję około dwóch tygodni temu.

 

Nie przeczę, że funkcja ta może być użyteczna ale nie nazwałbym jej kluczową.

Przynajmniej odnosząc się do ilości zapytań użytkowników z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem dokładnie kiedy została ta funkcja wprowadzona ale na 100% jest dostępna w wersji AC2010.

 

Ja wykorzystywałem ją (jak w poprzedniej pracy miałem AC) do tworzenia takich rysunków jak w załączniku. Niestety nie dam rady już tych rysunków wydrukować poprawnie przy pomocy Zwcada.

 

Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkim jest ta funkcja potrzeba, ale mi jej brakuje :-)

 

 

 

 

post-131-0-86015800-1383775433_thumb.jpg

post-131-0-43686500-1383775443_thumb.jpg

post-131-0-97340200-1383775451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak takiej funkcjonalności jest poważnym ograniczeniem. Przy opracowywaniu planów sytuacyjnych również się taka funkcja przydaje, np. gdy projektujemy kilka obiektów na jednym rysunku warstwy związane z jednym obiektem często trzeba wyeksponować inaczej rysunek traci na czytelności. Albo w sytuacji kiedy musimy opracować plan sytuacyjny na poszczególne fazy robót i roboty budowlane, które już zostały wykonane muszą w kolejnych fazach (rzutniach) zmieniać kolor. Nie wyobrażam sobie tworzenia osobnego pliku w tej sytuacji dla każdej fazy/obiektu. To tylko kilka przykładów z mojej praktyki. Zwcad ma kilka fajnych funkcji, ale znajomość tego ograniczenia wpłynęłaby na moją decyzję o wyborze programu. Gorąco namawiam za lobbowaniem w ZWSoft za wprowadzeniem tej funkcjonalności bo naprawdę często się z niej korzysta, ale najczęściej osoby z niej korzystające wybierają AC stąd może mała liczba zgłoszeń 8P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.