Błąd Layoutów


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Natrafiłem na taki oto uciążliwy błąd dotyczący Layoutów:

Tworzę na layoucie rzutnię w której pojawia się cały rysunek. Powiększam, aby interesujący fragment znalazł się w rzutni. Wychodzę z rzutni. A następnie ponownie do niej wchodzę (czy to przez dwuklik w obszarze rzutni, czy przez przycisk na dole). I w tym momencie zmienia się skala w jakiej jest prezentowany rysunek w rzutni!!! Tak że mieści się cały w rzutni!

Nie ma sposobu ustawić oczekiwaną skalę i przesuwać rysunek w rzutni :(((

 

Poważna sprawa :(

 

Po sprawdzeniu widzę, że powyższy błąd występuje wtedy gdy w ustawieniach LUW mam włączoną opcję: "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS"

 

Pzdr.

Edytowane przez 2P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przyjrzymy się temu jutro.

Być może kliknięcie na ramkę rzutni pomoże nieco -  http://zwcad.pl/pmax-i-vpmin-nowe-polecenia-w-zwcad.html

 

Skalę rzutni można zablokować we właściwościach, natomiast klikając w ramkę można przejść na widok całego rysunku w rzutni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Natrafiłem na taki oto uciążliwy błąd dotyczący Layoutów:

Tworzę na layoucie rzutnię w której pojawia się cały rysunek. Powiększam, aby interesujący fragment znalazł się w rzutni. Wychodzę z rzutni. A następnie ponownie do niej wchodzę (czy to przez dwuklik w obszarze rzutni, czy przez przycisk na dole). I w tym momencie zmienia się skala w jakiej jest prezentowany rysunek w rzutni!!! Tak że mieści się cały w rzutni!

Nie ma sposobu ustawić oczekiwaną skalę i przesuwać rysunek w rzutni :(((

 

Poważna sprawa :(

 

Po sprawdzeniu widzę, że powyższy błąd występuje wtedy gdy w ustawieniach LUW mam włączoną opcję: "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS"

 

Pzdr.

 

Ustawienie "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS" jest osobne dla modelu, wszystkich arkuszy i wszystkich rzutni w arkuszach. Jeżeli ustawi się aktualizowanie w rzutni to po wejściu w nią widok sie aktualizuje, chyba to nie jest błąd a celowe ustawienie (w AC2010 jest tak samo).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS" jest osobne dla modelu, wszystkich arkuszy i wszystkich rzutni w arkuszach. Jeżeli ustawi się aktualizowanie w rzutni to po wejściu w nią widok sie aktualizuje, chyba to nie jest błąd a celowe ustawienie (w AC2010 jest tak samo).

 

pozdrawiam

Chyba mnie nie zrozumiałeś.

 "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS" działa poprawnie zawówno w modelu, jak i arkuszach, ALE gdy jest włączony ma również wpływ na skalę rysunku w rzutni w momencie gdy NIE ZMIENIAM kierunku współrzędnych. Gdy jest ptaszek zawsze gdy wchodzę w rzutnie zmienia się jej skala do "Zoom pokaż wszystko". A tak być nie powinno. Blokowanie skali rzutni to nie rozwiązanie, ponieważ blokuje również się możliwość przesuwania obrazu w rzutni, żeby dopasować potrzebny fragment.

Obecnie rozwiązałem to tak, że  "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS" włączam tylko gdy chcę odpowiednio obrócić rysunek w rzutni i natychmiast wyłączam PRZED wyjściem z rzutni do Papieru. Wtedy jeśli za jakiś czas wrócę do rzutni skala się nie zmieni i bezpiecznie mogę robić Zoom Pan. W inny wypadku widok rzutni się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynalazek ("Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniony UCS") jest bardzo przydatny, gdy np. rysuje się elewacje budynków i każda z nich jest obrócona i dostosowana do kierunku na rzucie budynku. Umożliwia szybkie przechodzenie od jednej do drugiej elewacji (przekroju). Bardzo przydatne - zmieniło mój sposób rysowania. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obracanie rzutni ja rozwiązałem w trochę inny sposób. kiedyś używałem poleceń "_UCS" "3" i następnie "_plan" "_c". Teraz korzystam z lispa który robi to automatycznie zarówno w modelu jak i w zakładkach.

 

W załączniku film,

 

pozdrawiam

clip0004.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca rozumie. jesli masz wlaczona opcje Aktualizacji i wchodzisz w niezablokowana rzutnie to robi sie Zoom All. jest to normalne/poprawne zachowanie. Zoom All robi sie w KAZDEJ niezablokowanej rzutni z wlaczona Aktualizacja. o to chodzi ?

 

pisales ze szybciej sie przelaczasz miedzy widoki z Aktualizacja. moj link robi dokladnie to samo bez niej. Aktualizcja potrafi niezla namieszc w paiperze. dlatego zawsze wylaczam.

jason

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijmy na chwilę o zmianie (przekręcaniu) UCS, przekręcaniu czegokolwiek w rzutni itp. Będzie łatwiej mi wytłumaczyć. Przetestujcie to:

 

1.Włączam opcję "Aktualizuj widok do Planu kiedy jest zmieniany UCS". Specjalnie przytaczam całą treść opcji, bo oznacza ona aktualizację kiedy, czyli pod warunkiem, czyli po zmianie UCS. Bez zmiany UCS nic się nie powinno zadziać.

2. Czysty rysunek. rysuję kilka kresek.

3. Przechodzę na papier i dodaję jedną rzutnię.

4. W rzutni pojawia się cały rysunek.

5. Wchodzę w rzutnię, skaluję rysunek tak, że widać tylko jego fragment.

6. Wychodzę do Papieru.

7. Zamierzam nieco przesunąć zawartość w rzutni bez zmiany skali. w tym celu wchodzę do rzutni, a zawartość niespodziewanie się przeskalowuje do Zoom All. No sorry. Nie robiłem nic z UCSem, żeby mi się automatycznie zmieniał plan - skala.

8. Jeśli przed wejściem w Rzutnię, zablokuję skalę, to po wejściu, owszem skala się nie zmienia, ale również nie mogę przesunąć rysunku pod "oknem rzutni".

 

Muszę wyłączyć opcję "Aktualizuj...", która nie powinna mieć nic wspólnego z moimi czynnościami, bo NIE OPERUJĘ NA UCS!!!

Jeśli takie zachowanie prezentuje AutoCAD i dlatego zmieniono to w wersji ZW z plusem (bo w starej 2012 działa inaczej - czyt. dobrze), to kolejna rzecz, w której ZW cofnął się do nielogicznych rozwiązań przerysowanych z ACada (Tak jak ze zmianą ustawionej skali w okienku wstawiania bloków o czy pisałem w innym wątku). Mnie autocad i kompatybilność z jego GUI interesuje tyle co zeszłoroczny śnieg. Coś co jest nielogiczne nie usprawiedliwi się tylko tym, że tak jest w AC. :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cos takiego jak na obrazku. wylaczasz i jest jak chcesz. jednak zupelnie nierozumie po co wlaczasz Aktualizcje w rzutni ? w modelu ok, ale po co w rzutni ?

nawet jesli masz po UCS wpisac PLAN (mowa o rzutni)  to robisz to raz. z czasem program nie zrobi ci przynajmniej kuku i nie obroci/powiekszy wszystkiego w najmniej spodziewanym momencie.

jason

 

post-304-0-17431600-1380741461.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to (Save UCS) wyłączę to już nic nie działa tak jakbym chciał. Obrót UCSa przestawia wszystko we wszystkich rzutniach. Zupełnie bezużyteczne.

 

Nie włączam Aktualizacji w rzutni. Ta opcja jest włączona (przynajmniej u mnie) domyślnie gdy tworzę rzutnię. Jeśli już opcję wyłączę dla rzutni, to muszę dla każdej przestawiać UCS, wykonać polecenie Plan itd. Dawniej tworzyłem rzutnię, ustawiałem UCS, plan robił się automatycznie i kolejna rzutnia. Teraz muszę wchodzić w ustawienia wyłączać, klikać i klikać.

 

Czy nie uważasz, że zmiana automatyczna skali (na w gruncie rzeczy przypadkową) w rzutni bez zmieniania UCS ma w ogóle jakikolwiek sens?? Czemu to ma służyć?

Czy nie zapisywanie ustawień rzutni i skali przy kilku rzutniach - ten ptaszek o którym piszesz - ma jakąkolwiek przydatną funkcję dla kogokolwiek.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie wiem po co w ogóle są te opcje (obie, Save i Aktualizacja) dla rzutni. pracuje w modelu, skacze po widokach, Aktualizacja ok, może być (niestety brak tak oczywistej rzeczy jak przywrócenie widoku do miejsca w którym pracowaliśmy, po zmianie ucs. na szczęście lispy z linka to załatwiają)

teraz papier. tworze rzutnie, ustawiam ucs. niech jest 10 klików, ale rzutnie przecież ustawiam raz (co najwyżej przesuwam - pan). chce inny widok to tworze kolejna, a nie bawię się w obracanie.

jason

Edytowane przez Jason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.