ZWCAD+ 2014 beta


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mamy już program ZWCAD+ 2014 beta.

 

Oto linki do pobrania programów:

https://plikicad.net/ftp/zwcad/2014/ZWCAD_Plus_2014_Beta_PLK.exe

https://plikicad.net/ftp/zwcad/2014/ZWCAD_Plus_2014_Beta_ENU.exe

 

Tłumaczymy opisy zmian i nowości na język polski, i wkrótce opublikujemy go na stronie zwcad.pl (wkleję link poniżej).

 

Troszkę najważniejszych zmian:

  • obsługa formatu DWG 2013,
  • edycja bloków dynamicznych (jeszcze bez możliwości tworzenia),
  • nagrywanie komentarzy głosowych,
  • rozbudowane narzędzia wyboru elementów,
  • inne.

 

Zapewne zauważycie Państwo, że w numeracji wersji została pominięta wersji 2013.

Jeśli więc, ktoś posiada ZWCAD+ 2012 z aktualizacją do kolejnej wersji - otrzyma wersję 2014.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie następna wersja ZWCAD Architecture?..... obecna wersja prawdopodobnie bazuje na patchu nr 2 2012+ z marca, przydała by sie integracja z patchem 2.1 z maja 2013 dająca np. przeźroczystość rastra.

 

Co do w/w ...raster można samemu skalibrować do odpowiedniej skali i w odpowiednich proporcjach w osi X i Y oraz nadać właściwy obrót w osi Z.

Po odpowiednim skalowaniu raster zawsze jest prawidłowy po każdym otwarciu DWG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili zapamiętywania szerokości kolumn w oknie "menedzera warstw"

 

Nareszcie działa skrót "ctrl+0" :-)

Poprawili działanie drukarki "dwgTOOpdf"

Ogólnie wersja 2014 robi dobre wrażenie.

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka linków do opisów tej wersji ZWCAD+ 2014 beta, które przygotowaliśmy dzisiaj:

Jeśli chodzi o SP3 do 2012+, to dołożymy wszelkich starań, aby pokazała się ona. Być może nie będzie nazwana SP3, lecz SP2.2, ale powinna się ukazać wkrótce.

 

Architecture jest jeszcze w bardzo początkowej fazie, nie sądzę aby przed wypuszczeniem 2014, powstały nowe kompilacje (jest on planowany na koniec tego roku).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta beta będzie wersją oficjalną?

 

A co z ZWCAD ARCHITECTURE ..czy tez będzie sprzężony z Zwcadem 2014+, kiedy? :) Bo ZWCAD ARCHITECTURE ma niezły potencjał ...tyle co udało mi się go wybadać. W szczególności najważniejsza jest też pilna zgodność standaryzacji europejskiej i polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały błąd w wersji 2014.

W polach nie działa SURFIX (wstawia się przed wartością liczbową tak jak PREFIX)

 

edycja: SURFIX czasem dobrze sie wstawia (nie potrafię ustalić kiedy jest dobrze a kiedy nie), natomiast edycja prefixów i surfixó w polu wstawioym w mtexcie nie działa tak jak powinna, zostają poprzednie prefixy i nie da sie ich usunąć.

 

Co do edycji pól mam uwagę. Czemu nie ma opcji wyboru dokładności wyświetlanych wyników (grafiki z załącznika)? Po co mi w tym miejscu wybór separatora? :neutral:

 

Nowa funkcja synchronizacji z dropboxem jest mało intuicyjna. Po co przymus zapisywania na dysku lokalnym jeżeli chcemy zapisać w chmurze? Moim zdaniem bez sensu, przecież i tak większość osób ma zainstalowany program dropboxa w systemie i może poprostu zapisać w folderze który się automatycznie zsynchronizuje.

Przydatne może być zapisywanie ustawień Zwcada w chmurze, szkoda że w wersji beta jeszcze nie działa.

 

Mam też nadzieję, że pojawi się w końcu opcja w edycji "changebylayer".

 

pozdrawiam

post-131-0-57797800-1373659860_thumb.jpg

post-131-0-54558900-1373659868_thumb.jpg

Edytowane przez gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy ta beta będzie wersją oficjalną?

 

Wersja oficjalna planowana jest na październik 2013.

 

A co z ZWCAD ARCHITECTURE ..czy tez będzie sprzężony z Zwcadem 2014+, kiedy? :) Bo ZWCAD ARCHITECTURE ma niezły potencjał ...tyle co udało mi się go wybadać. W szczególności najważniejsza jest też pilna zgodność standaryzacji europejskiej i polskiej.

 

Tak, Architecture będzie zawierał w sobie ZWCAD+ PRO. Niemniej kompilacje będą pojawiały się z lekkim przesunięciem czasowym po samym ZWCAD+.

 

mały błąd w wersji 2014.

W polach nie działa SURFIX (wstawia się przed wartością liczbową tak jak PREFIX)

 

edycja: SURFIX czasem dobrze sie wstawia (nie potrafię ustalić kiedy jest dobrze a kiedy nie), natomiast edycja prefixów i surfixó w polu wstawioym w mtexcie nie działa tak jak powinna, zostają poprzednie prefixy i nie da sie ich usunąć.

 

Co do edycji pól mam uwagę. Czemu nie ma opcji wyboru dokładności wyświetlanych wyników (grafiki z załącznika)? Po co mi w tym miejscu wybór separatora? :neutral:

 

Nowa funkcja synchronizacji z dropboxem jest mało intuicyjna. Po co przymus zapisywania na dysku lokalnym jeżeli chcemy zapisać w chmurze? Moim zdaniem bez sensu, przecież i tak większość osób ma zainstalowany program dropboxa w systemie i może poprostu zapisać w folderze który się automatycznie zsynchronizuje.

Przydatne może być zapisywanie ustawień Zwcada w chmurze, szkoda że w wersji beta jeszcze nie działa.

 

Mam też nadzieję, że pojawi się w końcu opcja w edycji "changebylayer".

 

pozdrawiam

 

Przyjrzymy się poleceniu FIELD.

Dzięki za sugestie odnośnie DROPBOXA. i "changebylayer".

 

Pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Samo polecenie _Aliasedit z pewnością działa. Proszę zobaczyć na załączonym obrazie widać treść polecenia (w polskiej wersji językowej należy wpisać ze znakiem _) wskaźnik myszy znajduje się nad ikonką uruchamiającą to polecenie. W interfejsie klasycznym może Pan to znaleźć w menu Narzędzia->Dostosuj->Aialsy.

Pozdawiam

post-84-0-63935900-1375096836_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak z tworzeniem atrybutów. Jeśli tworzę atrybut oparty na polu field, z pokazaniem współrzędnej obiektu (konkretnie Z, ale nie działa we wszystkich współrzędnych), zamiast współrzędnej dostaję ####, pole field natomiast działa ok. Tak jakby przestał działać z poziomu tworzenia atrybutu. Może coś nei tak robię z tymi atrybutami ale może jednak coś nie tak chodzi

Swoja drogą można parametry różnych obiektów zwracać, ale jakby zapomnieli i najprostszym i nader przydatnym obiekcie, jakim jest punkt :cry:

 

PS. :mrgreen: Może ktoś dysponuje (zamiast tych atrybutów) zw-lispem, który zwraca dla danego punktu współrzędną "Z". Najlepiej bez żadnych wodotrysków, strzałek, kółek. Bez kompletu współrzędnych, tylko sam poziom "Z", w układzie takim jakim się jest (zawsze można się przełączyć na globalny). Tylko punkt (point) i obok liczba, np. format i do takiego miejsca po przecinku, jak mamy ustawione w pliku "units", wielkość tekstu zgodnie z domyślną wielkością stylu tekstu (lepiej inny niż standard, ale i standard od bidy może być), wtedy można przedefiniowując styl skorygować parametry tekstu. Niestety w necie są same lispy-dziwolągi, albo lispy które nie chodzą w zw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możliwość użycia plików PDF jako podkładów będzie wprowadzona. Niestety nie znam nawet szacunkowego terminu kiedy będzie to opracowane.

 

W polach field nie ma  możliwości wprowadzenia współrzędnych punktów. Oczywiście zgłoszę to do ZWSOFT. 

 

Niestety nie dysponuję LISPem który umożliwia takie opisywanie punktów. Natomiast możemy coś takiego opracować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W polach field nie ma  możliwości wprowadzenia współrzędnych punktów. Oczywiście zgłoszę to do ZWSOFT. 

 

a co z nie działającym atrybutem - akurat wykorzystałam obiekt  - okrąg, z wskazaniem współrzędnej środka - i nie działało - wyświetlały się w polu tylko takie znaki "####". Natomiast samo pole field działało ok, wyświetlała się współrzędna z z prefixem i bez

 

 

Niestety nie dysponuję LISPem który umożliwia takie opisywanie punktów. Natomiast możemy coś takiego opracować.

 

jak by się udało było by miło. sprawa z atrybutami nie jest doskonała, bo generuje wzrost "wagi" pliku dla dużej ilości bloków, same teksty (mogły by też lądować na rzędnej Z takiej samej jak punkt). No i najważniejsza sprawa - lisp ten by działał w zastępstwie nie działających atrybutów w wersjach zw bez plusa :-P . Jakoś na razie wiedzę że wersje plusowe chyba jeszcze muszą być dopracowane

 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku który sprawdzałem współrzędne środka okręgu wyświetlają się w atrybucie. Natomiast kiedy usunąłem okrąg w polach zaczęły wyświetlać się ####. Proszę może o przesłanie przykładowego pliku, na którym u Pani wystąpił problem.

Być może w tym tygodniu uda mi się opracować taki LISP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wydaje mi się że w 2014+ nie działa polecenie aliasedit?   W każdym razie u mnie w wersji 2013-07-04(14324) PL nie działa również z podkreśleniem.

 

Gdyby _aliasedit nie działało (a miałem przed chwila taką sytuację w ZWCAD 2015+), to można skorzystać z porady ze strony: http://leksykon.org/article/aliasedit-nieznane-polecenia.html

 

 

Pytanie: 
Po wpisaniu polecenia "_ALIASEDIT" pojawia się komunikat, iż polecenie jest nieznane.
 
Odpowiedź:
Proszę uruchomić polecenie _appload, w oknie które się uruchomi proszę dodać plik ZWCAD2015doc.lsp, który znajduje się w katalogu: C:\Program Files (x86)\ZWCAD+ 2015\Support\pl-PL\ . Następnie proszę kliknąć przycisk Wczytaj i zamknąć okno. Po wczytaniu proszę jeszcze raz wpisać _aliasedit.

 

 
 
Co prawda, u mnie zadziałało to dopiero po drugim załadowaniu pliku LSP ale pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.