ZWCAD+ SP3 (wersja wewnętrzna).


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojawiła się właśnie nowsza wersja ZWCAD+ 2012 SP3.

Nie jest ona przeznaczona do ogólnej publikacji, ale jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć na program to chętnie udostępnię linka.

Jeśli chodzi o zmiany o duże zmiany to wprowadzono przezroczystość rastrów, oraz wiele innych np. poprawienie edycji tekstu ze znaczkiem średnicy, czy zapamiętywanie wielkości czcionek w linii poleceń.

Uwaga.

Jest to wersja rozwojowa, z naszych ustaleń na WinXP może wystąpić problem z wyświetlaniem rastrów (ten problem ma być rozwiązany do kilku dni).

Oto przykład rastrów z forum, które wyświetlały się błędnie (brak przezroczystości oraz wyświetlanie w negatywie).

W taki sposób wyświetlają się w nowej kompilacji.

post-1-0-28650000-1369310785_thumb.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest to wersja rozwojowa, z naszych ustaleń na WinXP może wystąpić problem z wyświetlaniem rastrów (ten problem ma być rozwiązany do kilku dni).

Potwierdzam. Na XP rastry przeźroczyste sie nie wyświetlają, na WIN 7 działają tak jak trzeba.

 

W dalszym ciągu w okienku menedzera warstw na dodatkowym monitorze nie da się zmienić parametrów warstw (trzeb a okienko menedzera przeciągnąć na podstawowy monitor).

Menedzer warstw nie zapamiętuje szerokości kolumn.

W podczytanych jpg'ach nie da się zmienić jasności, kontrastu i przenikania.

 

inne drobnostki są do pominięcia. Jak dla mnie nadaje się do pracy :-)

 

poprawili działanie SHIFTa :-) ciekawe co jeszcze zostało poprawione? Nie ma jakiejś listy z poprawkami?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chodzi o pełną listę zmian trudno powiedzieć ale na czym mi najbardziej zależało - poprawiono np. edycję tekstu jednowierszowego ze znakiem np., średnicy, oraz wyświetlanie oznaczenia średnicy.

Zwiększono także szybkość kopiowania tekstu.

 

Wiele osób bardzo dokładnie przetestowało i przesłało obszerne informacje. Oto one:

  • jest problem z wydrukiem jeśli raster przezroczysty nałożony jest na drugi - na niektórych drukarkach drukuje się bez przezroczystości (jeden raster zasłania drugi) - a np. na drukarce wewnętrznej do PDFa jest OK,
  • jeśli chodzi o inwersję w znacznej większości wszystko jest dobrze - niemniej jest problem jeśli kolor ekranu jest inny niż czarny,
  • poprawiono wydajność pracy na TIFF jednobitowych (to pewnie jest także powiązane z przezroczystością),
  • jest problem z odczytem skali rastra (źle są odczytywane rozmiary rastra).

 

Wszystkie problemy zostały już zgłoszone. W poniedziałek lub wtorek będę wiedział kiedy to zostanie poprawione.

BTW, problem z wyświetlaniem na XP jest już rozwiązany (nie mam jeszcze tej kompilacji).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tymi rastrami nadal nie jest dobrze: przeźroczystość faktycznie jest, ale pojawianie się w negatywie jest nadal, a dodatkowo rastry są pogrubione (również na wydruku). Poniżej widok  z SP3 (ZW) i z ZW2011 (ZW2).

 

Czy mógłby Pan podesłać nam kilka rastrów, które się źle wyświetlają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pełną listę zmian trudno powiedzieć ale na czym mi najbardziej zależało - poprawiono np. edycję tekstu jednowierszowego ze znakiem np., średnicy, oraz wyświetlanie oznaczenia średnicy.

Zwiększono także szybkość kopiowania tekstu.

Z tym tekstem to jest lepiej ale nie dokońca. Znaczki typu %%C w czcionce simplex.shx już działaja dobrze, ale na czcionce arial jest dalej fatalnie (na nowych plikach jest OK ale w niektórych starych w dalszym ciągu kursor jest nie w tym miejscu co trzeba). Tekst jednowierszowy z obrotem 90° - próba jego edycji jest bardzo niewygodna.

Ale to nie jest wersja oficjalna więc nie narzekam za bardzo :-)

 

Czy wiadomo coś o planach naprawienia zapamiętywania szerokości kolumn w oknie menedzera warstw (ta drobnostka denerwuje mnie chyba najbardziej)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziekuję za informację. Nie mogę powtórzyć problemu z edycją tekstu. Problem odnosi się do textu czy mtextu i jakiej czcionki TrueType czy shx?

 

Problem występuje z czcionką TrueType (ja testowałem na Arial) na tekście jednoierszowym.

Wielowierszowy chyba jest OK.

 

pozdrawiam

test tekstow.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziliśmy przypadek, który Pan przesłał i we wszystkich tekstach, jakie są w tym rysunku symbol średnicy udało się wpisać poprawnie. Pojawił się natomiast inny problem, polegający na tym, że w czasie kopiowania tekstów przez kombinację CTRL+C, CTRL+V symbol średnicy podmienia się na R^ we wklejonym tekście.  To oczywiście zgłosiliśmy już do ZWSOFT. Czy w tych, przypadkach, jakie są na załączonym przez Pana tekście błędny symbol powstał przez wpisanie? czy w skopiowanym tekście?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o błąd związany z wyświetlaniem średnicy tylko o edycję tych tekstów i niepoprawne wyświetlanie pozycji kursora podczas edycji.

Symbol wpisałem ręcznie i tekst jednolinijkowy skopiowałem kilka razy i zmieniłem pochylenie i kąt obrotu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.