Uszczerbki na poprawnym działaniu v2012+


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak, jednak wreszcie przesiadłem się na "plusa" - oswajam go sobie ;) Jak tylko udało mi się stare toolbary z przyciskami do moich programików w Lispie podłączyć do nowej wersji - walczę ;)

Zauważyłem pewne uszczerbki w działaniu programu - nie błędy - ale mogłoby być lepiej:

1. Okno ustawień warstw Layer, powinno swoją pozycję, a przede wszystkim rozmiar zachowywać i otwierać się w takim samym wyglądzie przynajmniej w tej samej sesji uruchomienia ZwCADa. Obecnie, co otwarcie tego okna, to wyświetlane jest po prostu zbyt małe i trzeba rozciągać za każdym razem.

Co ciekawe, taką przypadłość miała stara wersja ZwCADa w niepamiętnych czasach o czym napisałem na tym forum i zostało to wtedy bardzo szybko poprawione. O co i tym razem również proszę.

2. Drobny błąd, który występuje od zawsze (w starej wersji również). Edycja tekstów. Pozycjonowanie linijki tekstu zależy od aktualnie wpisanych znaków. Tzn. Jeśli w tekście mamy same litery jest ok. ale jeśli dopiszemy np. "(", albo polskie "Ź" i inne wyższe znaki cała linijka tekstu opuszcza się, żeby zrobić miejsce na brakujący fragment któregoś tam znaku. To błąd bo jeśli obok siebie stworzymy dwa wielowierszowe pola tekstowe (jak szpalty w gazecie) to mimo takiej samej ilości wierszy jedna szpalta może być wyższa, niż druga! A odpowiednie linijki (wiersze tekstu) do siebie nie będą pasować!

Na wiersz tekstu zawsze powinna być zarezerwowana taka sama wysokość niezależnie od użytych znaków.

3. Kolejna niedogodność, to typowa ułomność Windowsów. Nie mogę zrozumieć dlaczego przez lata w wielu programach nikt nic z tym nie zrobił. Chodzi o listy rozwijalne, które mimo miejsca na ekranie w większości programów są za małe i uzupełniane z boku suwakiem. To jest całkowity nonsens! Są takie, że zmieszczą się na monitorach 640x480px, tylko już nikt takich monitów nie używa!

W ZwCADzie dot. to np. listy Warstw, która ma wysokość (u mnie) jakieś 1/3 ekranu. Warstw jest sporo więc obok suwak. Po co? Nie lepiej rozwijać listy na całą lub prawie całą wysokość ekranu???

A już kuriozalna jest lista krojów czcionek (na 7 pozycji) więc znalezienie jakiejś czcionki za pomocą suwaka, który w takim przypadku dostaje absurdalnej czułości jest trudna. Tak jak wspomniałem jest to odwieczny problem programów Windowsowych, więc możliwe, że wynika to z systemu. Ale może można to naprawić na poziomie ZwCADa???

4. Drukarka PDF. Z czcionkami radzi sobie już lepiej, ale dlaczego usunięto najlepszą jej cechę, czyli druk do PDFu z podziałem na warstwy? To było super!

5. Okienko z konsolom do wpisywania poleceń (to które pojawia się po wciśnięciu F2) znika w momencie.... autosave! Błąd.

6. Szkoda że usunięto różne narzędzia z ExpressTools w szczególności z mojego punktu widzenia spline2pline.... :(

Pozdrawiam

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały uszczerbek ;)

QuickSelect:

1. W starej wersji wybierał tylko obiekty, które nie były na warstwie zafreezowanej i zalockowanej. W plusie wybiera wszystkie obiekty spełniające kryteria niezależnie na jakiej warstwie( z jakimi ustawieniami) się znajdują.

2. Wybieranie bloku po nazwie w Plusie - lista dostępnych nazw bloków w rysunku nie jest (tak jak to było w starej wersji) układana alfabetycznie, a tak jak pojawiły się w rysunku, co powoduje prawie całkowitą bezużyteczność tej opcji. I oczywiście lista rozwijana jest za niska/krótka - z 2 razy niższa niż w starej wersji.

I ogólnie QuickSelect w nowej wersji działa wolniej niż w starej (testowane na tym samym dość dużym rysunku).

Pozdr.

=2P=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie