wstawianie nowych typów linii


kinder85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plik pzp.lin z potrzebnymi mi typami linii. Pracowałem wcześniej na ZWCAD 2012 i nie było problemu żeby ten plik wczytać. Teraz mam wersję ZWCAD+ i nie moge tego pliku wczytać, wyskakuje mi komunikat zła definicja linii. Czy jest jakis sposób na wczytanie tego pliku w ZWCAD+ i co może być tego przyczyną czy najnowsza wersja ma jakies inne zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

W wielkim skrócie wygląda to nastęująco. Jeśli chcemy używać własnych symboli do tworzenia linii, to należy je zdefiniować w pliku *.shx. Natomiast w pliku *.lin definujemy linię. Przy czym, długość linii wyrażamy wartością dodatnią, 0 definiuje kropkę, wartość ujemna definiuje odstęp między liniami. Przykładowy plik .lin znajduje sie w katalogu instalacyjnym programu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Dnia 19.03.2013 o 09:30, pawmal napisał:

Witam

W wielkim skrócie wygląda to nastęująco. Jeśli chcemy używać własnych symboli do tworzenia linii, to należy je zdefiniować w pliku *.shx. Natomiast w pliku *.lin definujemy linię. Przy czym, długość linii wyrażamy wartością dodatnią, 0 definiuje kropkę, wartość ujemna definiuje odstęp między liniami. Przykładowy plik .lin znajduje sie w katalogu instalacyjnym programu.

Pozdrawiam

Chciałbym odświeżyć temat :)

Jak utworzyć symbole i pliki shx? Marzy mi się utworzenie takiego typu linii, że na jej końcach pojawią się symbole kierunku linii telekomunikacyjnej skierowane do siebie (ja na załączonym obrazku). Pomiędzy nimi nie powinno nic się pojawiać, żadna linia. Nie potrafię tego zrobić a nie ukrywam, że byłoby to bardzo pomocne :)

Nawet utworzyłem plik SHP i SHX w QGIS ale nie mam pojęcia jak nadać nazwę symbolowi, żeby można się było do niej odwołać w definicji linii. Nawet nie wiem, czy symbol jest prawidłowo zdefiniowany w tym pliku SHP :)

Jest jakiś manual jak utworzyć symbole w SHX? Szukałem w Google ale niestety, bez powodzenia.

WZORZEC WYMYŚLONEGO TYPU LINII:

OBR_20170630_152835.thumb.png.a802d31d18bf224be9ce8f37b3226e77.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że plik LIN ogarnę, tylko nie umiem zrobić pliku SHX z obiektem (symbolem).

Zrobiłem sobie taki plik SHP w QGIS z tym symbolem. W efekcie mam plik SHX ale nie wiem co mogę z nim zrobić :)

Znalazłem też stronę http://mapshaper.org, która umożliwia podglądanie plików SHP i eksportowanie ich do m.in. pliku SHX ale nie wiem co dalej :) Załączam efekt eksportu tego symbolu przez tą stronkę. W pliku ZIP jest plik SHX. Może ktoś wie jak to ogarnąć?

Slup_-_linia (1).zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie