coś nie tak z rastrami


Wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam wersje programu 2008i 2008.07.18(6248). Otwieram rysunek dwg z AutoCADa i otwiera sie on w sposób taki, że mapa rastrowa jest "oddzielnie", poniżej jest sam rysunek, a jeszcze niżej otwiera sie kreskowanie. To chyba nie jest normalne? Aby wszystko nałożyło sie na siebie muszę kombinować z ustawieniami widoku. Gdy to sie już uda, i chcę obrócić rysunek, kreskowanie wylewa sie poza granice i żadne kombinowanie z widokiem już tego nie zmieni. A gdy stworze własny rysunek w ZwCADzie, zakreskuje i obracam, wszystko jest ok. Co najlepsze, jak otworze rysunek z ZwCada w AC i próbuje obracać, z kreskowaniem dzieje sie to samo jak w przypadku otworzenia pliku AC w ZW! co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam problem.. jak wstawić obrazek, żeby był "na twardo" powiązany z plikiem? Wstawiam obraz rastrowy w dokument, zapisuję, przenoszę plik na inny komputer, gdzie mogę otworzyć dwg w acadzie i okazuje się, że tam gdzie miał być obrazek, jest ścieżka dostępu do pliku rastrowego z poprzedniego komputera.... obrazka, oczywiście, ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżył Pan temat z przed 3 lat (dotyczący wersji 2008).

ZWCAD nie zapisuje rastrów w pliku DWG.

Jeśli jest klika rastrów w rysunku i chcemy przesłać pliki na inny komputer (do kogoś innego) to możemy użyć opcji z menu Plik-->etransmituj.

Polecenie to dowiąże wszystkie potrzebne pliki czcionek i rastrów i wstawi do jednego pliku ZIP.

Inną metodą (obejściową) jest np. otworzenie rastra w przeglądarce graficznej np. IrfanView i skopiowanie obrazka (Ctrl+C) i wstawienia do ZWCADa (Ctrl+V).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby raster i plik rysunku .dwg były w tym samym katalogu. Wtedy żeby wszytko działało poprawnie, należy oba pliki przekopiować do jednego katalogu na drugi komputerze.

Można umieszczać pliki w różnych katalogach, a później edytować ścieżkę dostępu w pleceniem _image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre intellicady mają możliwość referencyjnego ustawiania ścieżek dostępowych (ścieżka dostępu zaczyna się od ./obrazki/klamka.jpg, wtedy można przenosić pliki razem ze struktura katalogów) ... ale też nie wszystkie cady to czytają :P

najprościej dwg i xrefa czy jpega wrzucić w jeden katalog (co boli przy większych i sieciowych projektach)

no i na deser :cool: zostaje eTransmit (w menu File pod save as ;) - zbiera wszystko po dyskach i ładuje w jeden katalog (zzipowany) - idealne narzędzie do sprzątania i archiwizacji wersji ostatecznej działającego rysunku (na mój gust to powinien jeszcze dołączać *.CTB - i byłoby git)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.