Lista ostatnich i przypiętych plików przy przycisku ZWCAD


Marek-M

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam mały kłopot z menu podręcznym w Windows 10 dla programu ZWCAD 2023.

Posiadam w menu Windows ikonkę ZWCAD 2015+, gdzie po kliknięciu prawym klawiszem rozwija mi się lista przypiętych oraz ostatnio używanych. Niestety przy ikonce dla ZWCAD 2023 taka lista się nie pojawia. Czy można to gdzieś zmienić? Jest do tego jakaś zmienna systemowa? Bardzo lubiłem tą listę :) Poniżej obrazki - jak to było w 2015+ i jak to wygląda teraz w 2023.

  • ZWCAD 2023

20221208-145934-ZWCAD2023.png.f7f28edc58f5c4a62f2c1c280b969cc2.png 

  • ZWCAD 2015+

20221208-145749-ZWCAD2015plus.png.4eaac49f552ba294ca74e7c8211d5abf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na ikonce nie pamięta najbardziej ostatnich plików, pokazuje je jedynie w programie.

Sprawdzimy to jutro.

Natomiast ostatnie pliki można również przypiąć do ikonki poprzez przeciągnięcie z eksploratora pliku dwg na ikonę ZWCAD na pasku zadań.

Wtedy taki plik pojawi się jako przypięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jest to też jakieś rozwiązanie! Dzięki za wskazówkę. Aby można było przypiąć pliki w pasku zadań najpierw musiałem przypiąć do niego najpierw samą aplikację ZWCAD (zielona strzałka na rysunku). Później po odpięciu ZWCADa pliki pozostają w kategorii przypiętych, więc nie jest to duży problem.

20221209-072628-ZWCAD2023_przypiete.png.11e8d04503d4f83d1023bd6ddaf50eb2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to też jakieś rozwiązanie. Poużywam i zobaczę do czego łatwiej będzie mi się przyzwyczaić! Dzięki za kolejny pomysł :)

edit: Katalog recent ma dodatkowy atut - mogę tam wrzucić własny skrót do pliku, którego potrzebuję i nie musze czekać na to aż ZWCAD uzna, że on się nadaje do tej listy ostatnio otwieranych plików.

Edytowane przez Marek-M
dopisek do posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie