Druk do pdf z rasteryzacją całości [rozwiązany]


alf

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest możliwe wydrukowanie z zwcada do pdfa rysunku ale tak by był w całości zrasteryzowany? Oglądam stery zw do pdf-ów (zw22) ale one w zasadzie tylko udoskonalają wydruk numeryczny do pdfa, a mi chodzi raczej o rzecz odwrotną, tj wydrukowanie bezpośrednio z zw do rastra pdf, tak by pdf zgubił po drodze całą numeryczną "wiedzę" z rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję pięknie za podpowiedzi, wprawdzie szło mi o expressowy raster bezpośrednio ze ster ZW (używam "publish" do druku wielu layoutów na raz), ale chyba ten "myk" z pdfxchange też jest przydatny, bo zostaje stara i nowa rastrowa wersja tego samego. Jest wersja testowa, zobaczę jak to działa..

No i zamiennie pdfcreator, spróbuję na próbę przerobić sterowniki (przerobiłam sobie ster zwcada i  dołożyłam własne formatki wydruków)

Czy ZW nie planuje "własnego" sterownika do pdf raster, z opcjami jakości rastrowania? W mikrostacji rasteryzacja jest całkiem fajnie rozwiązana tj dla ster do druku w pdf, włącza się dodatkową opcję  "rasteryzuj" oraz ew ustawia się w opcjach dodatkowych jakość w dpi, + pozostałe, jasność, kontrast (do dotyczy faktycznych rastrów w rys, nie części numerycznej), . Rasteryzowanie wydruku jest faktycznie kafelkowaniem, wiec ustawiona niska jakość będzie mało czytelna z bliska.. stąd ew kombinacja z jakością wydruku by nie był zbyt "ciężki" a literki czytelne.. Czasem używam druku mieszanego tj podkłady rastrowe na monochrom, z dodatkowym rozjaśnieniem i osłabieniem kontrastu a reszta kolor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Druk do pdf z rasteryzacją całości [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.