Rozmieszczenie punktów na polilinii


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sposobu na umieszczenie punktów na polilinii w odpowiedniej odległości od początku polilinii. Tych punktów jest dużo, czy jest taka opcja aby rysować punkty, wskazywać polilinię na której mają one być rozmieszczone i żeby program pytał o odległość od początku polilinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szyszmar napisał:

Niestety punkty te nie są w takich samych odległościach. Nie uściśliłem, jest ich dużo, ale w różnych odstępach. Inwentaryzuję pas drogowy, mierzę różne elementy w jego obrębie i poza nim w buforze. 

Rozumiem, że każdy punkt jest odmierzany od wskazanego początku polilinii?

Czy innych krzywych także Pan używa?

W jakiej postaci ma Pan dane wejściowe, np. w pliku tekstowym, czy każdy punkt wprowadza Pan ręcznie?

Czy we wstawionym punkcie w odpowiedniej odległości chciałby Pan wstawić inne dane, np. blok, rzędną, odległość?

W ZWGeo w nadchodzącej wersji 2023 mamy np. funkcje do opisywania punktów, gdzie możemy używać zmiennych, jak np. @X, @Y, @Nr. 

Wygląda to w taki sposób:

image.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za pomoc, przesłany lisp jest dokładnie tym, czego potrzebowałem. Odpowiadając na wcześniejsze pytania: Punkty są zwymiarowane w terenie, nie w pliku. Pomiar odbywał się od początku kilometraża projektowanego odcinku, dlatego potrzebowałem tego punktu odniesienia. Skorzystałem z opcji wstawiania punktu, ale blok z odnośnikiem opisowym też byłby dobrym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie