Przycięty tekst w menu rozwijalnym


Rekomendowane odpowiedzi

Może już ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem.

Odkąd pamiętam ten problem już u mnie występował, a mianowicie w oknach rozwijalnych tekst jest w każdej linii przycięty z dołu (jakby były ustawione za małe odstępy między wierszami), najlepiej to widać na załączonym zrzucie. Czy da się to gdzieś ustawić, żeby wyświetlało się poprawnie?

Andrzej GJ

ZWCAD PRZYCIĘTY TEKST.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie tekstów dla ekranów o dużej rozdzielczości tworzy takie problemy. Ja u siebie zmniejszyłem rozdzielczość ekranów i ustawiłem skalę na 100% - problem zniknął. Wiem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie ale jest na pewno najprostsze. M.in. dlatego nie lubię tych rozdzielczości 4K :)

image.png.75254181b16b583aad86d245f847c10a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Testowałem proponowane rozwiązanie, ale to się nie sprawdza - w większości przypadków rozdzielczość inna niż natywna zawęża wyświetlany obszar, a jak już znajdę taką, która tego nie robi, to jest ona tak niska, że kreski stają się mało wyraźne. Owszem da się tak wyeliminować problem o którym pisałem, ale nie do końca - w belce menu głównego w każdym przypadku tekst jest przycięty.

Czy ZWCAD nie ma własnego skalowania tekstu i wielkości ikon?

menu główne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ewidentnie problem związany ze skalowaniem czcionek w Windows co widać, po tym, że litery/cyfry są większe niż pola na nie przeznaczone.
Jakie jest obecnie skalowanie w Windows ustawione przy tym widoku powyżej? Jaka jest wielkość ekranu? Jaka jest ustawiona rozdzielczość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie my staramy się unikać skalowania czcionek.

Raczej zalecamy poniższe monitory i rozdzielczości:

  • FullHD - 1920x1080 px - monitor co najmniej 24 cale lub lepiej 27 cali.
  • WQHD - 2560×1440 px - monitor co najmniej 32 cale.
  • 4K - 4096×2304 px - monitor co najmniej 43 cale.

https://www.zwcad.pl/wymagania-sprzetowe-zwcad.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie