Odświeżenie profilu i import danych


metiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem, że wiele nowych funkcji ZWCAD, które pojawiają się przy okazji kolejnych wersji i/lub pakietów SP, nie pojawia mi się na wstążce. Zakładam, że problem leży w tym, że edytowałem wstążkę swojego czasu, dodałem kilka paneli, a część zmieniłem (co spowodowało, że przy imporcie ustawień wszystko mi podmieniał).

Teraz do rzeczy. Chciałbym w miarę bezboleśnie wykonać następującą rzecz:
- przywrócić wstążkę do stanu producenta, żeby przy aktualizacjach wszystko tam się pojawiało, a przy imporcie danych tylko i wyłącznie zamieniał mi menu skrótów
- eksportować tylko i wyłącznie menu skrótów, które mam ustawione pod siebie (głównie trybu domyślnego i edycji)

Co bym chciał uzyskać:
- kopię menu skrótów, którą w łatwy sposób można importować do nowych wersji ZWCAD

Z tego, co widzę polecenie Eksportuj Ustawienia robi kompletną kopię (panele, skróty itp.), więc jak zacznę to importować to mi i tak podmieni wstążkę.

Jest na to jakiś sposób? Czy ktoś może mi w tym pomóc i podpowiedź jak to wykonać?

Swoją drogą kopia selektywna byłaby świetną opcją w ZWCAD :)

pozdrawiam
Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to, ale zanim rozgrzebię sobie ZWCADa to pytanie dla upewnienia. Jako menu skrótów mam na myśli menu występujące pod prawym klawiszem myszy np. takie jak poniżej (przy brakuj włączonej funkcji). Po włączeniu _ALIASEDIT pojawiły się tylko skróty klawiszowe np. PL włącza rysowanie polilini. Mi nie zależy na skrótach klawiszowych (aliasach), ale tylko na tych menu pod prawym klawiszem myszy. Na pewno to jest w tym samym worku?

pozdrawiam

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie