ZWCad 2019 SP 2.1 crash przy otwieraniu rysunków


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

posiadam ZWCad 2019 Professional na Win10. Po przesiadce z Win7 często obserwuje problem, że przy otwieraniu dowolnego rysunku, gdy mam już otwarte kilka innych (niezależnie, czy dużych czy małych, czy z podkładami czy nie) program się wyłączał, bez jakiekolwiek raportu o błędach. Po ponownym włączeniu bardzo często paski narzędzi w interfejsie klasycznym wracały do standardowego rozmieszczenia i znikały te włączone dodatkowo przeze mnie (włączał się tak jakby był włączony po raz pierwszy po zainstalowaniu). Zainstalowałem ostatnio wersję SP2.1 aby sprawdzić, czy coś pomoże - niestety jest tak samo a może nawet gorzej bo teraz rysunki otwierają mi się wolnej. Folder Temp jest regularnie czyszczony. Czy ktoś może pomóc?

Moja wersja aktualna: vernum = "2019.03.15(43299)_x64"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy była wykonana aktualizacja systemu Windows 7 do win 10, czy to inna instalacja (komputer)?

Czy otwiera Pan pliki poprzez kliknięcie na ikonę pliku w eksploratorze Windows czy z ZWCAD?

Otwierane pliki dwg znajdują się na dysku lokalnym czy sieciowym?

Jeśli temp jest oczyszczony proponowałbym rozpocząć od resetu profilu

. Po uruchomieniu programu proszę ustawić sobie paski ikon i zamknąć ZWCAD (ustawienia zapisują się podczas zamykania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając:

  1. to była instalacja na innym komputerze
  2. pliki otwieram bezpośrednio w eksploratorze Windows
  3. program wyłącza się przy plikach sieciowych jak i lokalnych
  4. dokonałem restartu profilu, będę obserwować czy dalej temat się będzie pojawiał.

Edited: a co jest powodem spowolnienia pracy programu i długiego otwierania rysunków w stosunku do SP?

Edytowane przez bombelko
Uzupełnienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na laptopie, karta graficzna zintegrowana z procesorem (nowy intel i7). Laptop na bieżąco się aktualizuje, ostatnia aktualizacja karty graficznej była na koniec grudnia. Przed chwilą wymusiłem sprawdzenie aktualizacji i karta graficzna ma najbardziej aktualne sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

U mnie program wywala się w trochę innych momentach, bo przy zamykaniu kart rysunkowych lub przy próbie drukowania.

Pracuję na WIN 7 PRO x64 i mam najnowszą wersję programu ZWCAD 2021 PRO  vernum = "2021.03.25(63304)_x64".

Dziwne jest to, że po wywaleniu się programu nie pojawia się okno ZWCADA z informacją o błędzie krytycznym, tylko okienko systemu Windows (screen poniżej).

obraz.png.ce680921c352f8d9ad652364cb6b459c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawmal napisał:

Czasami jak program jest bardziej obciążony, to Windows 7 wyświetla takie okno jakby program przestał działać.
Warto sprawdzić opisywane przypadki także na innych plikach.

Jakby program przestał działać? U mnie program zawiesza się a następnie zamykaj samoistnie (niezależnie od ilości otwartych kart) zwracając powyższe okienko. Dodatkowo nie robi zapisu plików w trakcie błędu krytycznego więc zdarza się, że jakaś część pracy idzie na marne... Nauczony doświadczeniem staram się regularnie zapisywać pliki, ale jednak zdarza się, że coś przegapię...

Odnosząc się do sprawdzenia na różnych plikach - mam to sprawdzone na wielu różnych plikach. Są to pliki o różnych wielkościach (myślę tutaj o wielkościach od 1 do 15MB). Myślę, że to nie są wartości, które powinny w taki sposób oddziaływać na program. Ilość kart otwartych też nie powala, bo zazwyczaj mam otwarte od 1 do maks 12 kart (z przewagą poniżej 8 kart)

Obciążony system. Mam 16GB RAMU, wykorzystanie w trakcie wywalania programu w okolicach 8 do 12GB RAM, ciągle jest zapas i wolna pamięć...

Wkrótce zmieniam jednostkę więc będę miał porównanie jak ze stabilnością programu na nowym systemie i wydajnością na nowym hardware (szczególnie mam tutaj na myśli problemy z łapaniem punktów charakterystycznych np. przy dużych blokach lub większych obszarach z kreskowaniem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie