Pliki DWG otwierane wyłącznie w trybie tylko do odczytu


Thaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas pracy przy kopiowaniu arkuszy, najpierw ZW-CAD nie chciał ich kopiować, a następnie zakomunikował błąd i padł. Gdy odpaliłem go po raz kolejny, wszystkie pliki DWG otwiera wyłącznie w trybie tylko do odczytu (i ostatnio edytowane i nawet te sprzed kilku lat). Nie mogę nawet zapisać ich jako zapisz jako... Inne pliki, np. DXL normalnie mogę edytować. Jednak w innych programach te same pliki DWG otwierają się normalnie. Mieliście taki przypadek? Co z tym zrobić? Reset komputera też nie pomaga.

vernum = "2017.06.22(18776)_x64" (tylko do odczytu)

 

Dzięki za pomoc,

ZWCAD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W katalogu nie ma ani DWLi ani BAKów. Zresztą nie mogę otworzyć w trybie edycji żadnych projektów DWG, również tych historycznych.

Sprawdziłem natomiast, że pliki te mogę otwierać i edytować innymi programami.

Czy ktoś ma może jakiś inny pomysł? Może coś się stało z rejestrami?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Thaddy napisał:

Witam,

 

W katalogu nie ma ani DWLi ani BAKów. Zresztą nie mogę otworzyć w trybie edycji żadnych projektów DWG, również tych historycznych.

Sprawdziłem natomiast, że pliki te mogę otwierać i edytować innymi programami.

Czy ktoś ma może jakiś inny pomysł? Może coś się stało z rejestrami?

 

Pozdrawiam,

@Thaddy pliki DWL mogą być niewidoczne ze względu na ustawienia systemu Windows. Pliki DWL tworzone są w tle jako pliki ukryte, żeby były widoczne należy zmienić ustawienia ukrytych plików w systemie Windows.
Wydaje mi się jednak, że niekoniecznie rozwiąże to problem. Poruszałem kiedyś na tym forum temat plików DWL. Pomimo zamknięcia pliku DWG, pliki DWL nie były usuwane (nie znikały) a powinny po każdym zamknięciu pliku DWG. U mnie pozostawały i nie było problemów z otwieraniem plików w trybie TYLKO DO ODCZYTU (pliki otwierały się normalnie).

Polecam reinstalację programu i przy okazji ściągnięcie nowszej wersji ZWCADA 2017. Dostępna jest wersja SP3.3
PL - https://jakicad.pl/pobierz/722/ZWCAD_2017_SP3.3_PLK_Win_64bit.exe

ENG - https://jakicad.pl/pobierz/720/ZWCAD_2017_SP3.3_ENU_Win_64bit.exe


Jeśli wszystkie przedstawione rozwiązania nie pomogą to sprawdziłbym jeszcze czy przypadkiem Antywirus nie zrobił jakiegoś 'wyjątku' dla ZWCADA... ;))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie