s1016

ZWCAD2021 - problem z wydajnością przy snapie

Recommended Posts

Mam problem wydajnościowy ze snapem w zwcad 2021, rysunek z dwoma xrefami, każdy po około 30MB. Na 2020 ten sam rysunek wszystko ok.  Po lewej 2020, po prawej 2021

zwcad snap.gif

Podobny problem zgłaszałem już w kilku wersjach programu (począwszy chyba od wersji 2018).

U mnie najczęściej problem z opóźnionym łapaniem punktów charakterystycznych występuje przy plikach powyżej 10-15MB i z dużą zawartością kreskowań.
Mój laptop do najmłodszych nie należy (procesor mobilny i7-2820QM), z drugiej strony dla tych samych plików w konkurencyjnych programach SNAPY wyświetlane są bez problemów i opóźnień.

Proponuję doprecyzować informacje o vernum programu oraz parametry software i hardware sprzętu, na którym występują problemy.

zw 2020 - VERNUM = "2020.01.07(53615)_x64"

zw 2021 - VERNUM = "2020.09.22(59468)_x64"

CPU ryzen 7 2700, ram 16 GB ddr4.

Mi zamula tylko w 2021, ale po odłączeniu xrefów jest ok. Kreskowań nie ma. Na każdym z xrefów otworzonym oddzielnie jest ok. 

Problem ten dyskwalifikuje zw 2021 w pracy z dużymi xrefami.

Grafika GTX 1060, dwa monitory po 1920x1200 każdy. tylko cały czas pisze że na zw2020 nie ma takich objawów, więc to raczej nie sprzęt.

Dodam jeszcze, że podobne problemy mam gdy próbuję wyświetlać uchwyty w przypadku zblokowanych obiektów.
Małe bloki w miarę działają, gorzej jest z tym bardziej rozbudowanymi (np. bloki złożone z kilkuset elementów)...

mam podobne odczucia dot snapa w 2021, jakiś jest denerwująco zamulony przy szukaniu nawet w dużym powiększeniu. W 2018 tempo rysowania ze snapami tych damych rysunków jest szybsze..