zw2021 - wdrożenie bloków dynamicznych - plany


alf

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Martin_S napisał:

widze pomysł z 2006 ...patent 2011... tyle lat ...9-14 poczekamy ;)

 

Jak jest w końcu z tym terminem wygaśnięcia patentu, bo pojawiają się sprzeczne informacje?
Znalazłem gdzieś w sieci wzmiankę o roku 2027.
Czy tak długo trzeba będzie czekać na bloki dynamiczne w ZWCADZIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie dynamizuję sobie dla sportu proste rurki,  których używam głównie do bajerowania rysunków, więc korzystam z wersji 2019 (w której to działa. póki co😎). Ale potencjał widzę większy niż rozciąganie rurek (w wolnym czasie od projektowania nic, tylko by się chciało dynamizować stare śmiecie.. ), więc mocno martwię się, że nie dożyję wygaśniecia praw do patentu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martin_S napisał:

Ja tego akurat nie umiem "obejść"  ...ale coś tego 'ala' bloki dynamiczne mam w e-cad np. "dynamiczne zbrojenie"

To mogą być bloki dynamiczne (nie znam nakładki e-cad). Podobnie w nakładce BIK jest kilka elementów, które są blokami dynamicznymi.
ZWCAD obsługuje bloki dynamiczne, ale nie ma możliwości ich tworzenia.

Jeden z alternatywnych programów dla AC prócz edycji ma również możliwość tworzenia bloków dynamicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. te narzedzia to nie sa bloki dynamiczne, ale sposob dzialania  jest tak zaprogramowany ze działaja nawet lepiej niz bloki dynamiczne ktore tez maja własne ograniczenia , slatego nazwałem jako" a'la" dynamiczne ...wazne ze działa jak idea tych bloków dynamicznych ...prawie ..nawet lepiej 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale te "bloki" to jest to co sobie wymyślił autor nakładki a nie to co potrzebuje w konkretnym przypadku użytkownik. Dylemat wędki i ryby i raczej rozmawiamy o pewnej funkcjonalności uniwersalnej a nie konkretnym rysowaniu kresek na krzyż 😉 Trzeba się jednak pogodzić, ze bloków dynamicznych przez następnyhc kilka lat w ZwCAD'zie nie uświadczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie