ZwCAD 2021 - scroll i odświeżanie


Parikon

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłapałem 2 irytujące błędy w  wersji 2021.

Pierwszy to powiększanie i pomniejszanie scrollem myszy. W 2021 po prostu się zatrzymuje  powiększanie. Być może jakąś zmienną trzeba ustawić.
Drugi. Nie odświeża bloku po jego edycji. Blok tworzony w 2020. Po edycji odświeża go dopiero po zamknięciu i otwarciu na nowo rysunku.

Edytowane przez Parikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Parikon napisał:

Pierwszy to powiększanie i pomniejszanie scrollem myszy. W 2021 po prostu się zatrzymuje  powiększanie. Być może jakąś zmienną trzeba ustawić.

W kwestii bloków ja nie mogę tego potwierdzić - u mnie bloki działają bez problemów.

Powiększanie/pomniejszanie - spróbuj regen. U mnie zadziałał i miałem przez dłuższy czas spokój - nawet po zapisie i wyłączeniu pliku. Jednak fakt, że w ZW2020 tego nie było.

Edit: Jaką masz wersję programu? Update 1 naprawiał coś w kwestii zoomowania 

 

Edytowane przez metiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Parikon napisał:

Wyłapałem 2 irytujące błędy w  wersji 2021.

Pierwszy to powiększanie i pomniejszanie scrollem myszy. W 2021 po prostu się zatrzymuje  powiększanie. Być może jakąś zmienną trzeba ustawić.
Drugi. Nie odświeża bloku po jego edycji. Blok tworzony w 2020. Po edycji odświeża go dopiero po zamknięciu i otwarciu na nowo rysunku.

Witam,

z ZOOMowaniem w wersji 2021 mam podobny problem. Mam update (vernum = "2020.09.22(59468)_x64"), o którym wspomniał @metiu. Wg mnie nie rozwiązało to problemu.
Zakres ZOOMowania jest bardzo wąski, zwłaszcza często trzeba regenerować rysunek w przypadku ZOOM IN. Jeśli wykonam regenerację przy zablokowanym zbliżeniu, to mogę przybliżyć rysunek ale zaledwie o 'pół obrotu kółka myszy' (może nie dosłownie, ale najczęściej kończy się podwójną lub potrójną regeneracją rysunku, bo po jednym REGEN zbliżenie jest ciągle zbyt małe).

Z tym odświeżaniem bloku też miałem problem. Nie udało mi się jeszcze wyłapać czy przyczyną jest konkretny plik DWG, czy jest to raczej błąd programu.
Jeśli masz podobny problem to widocznie jest coś na rzeczy w wersji 2021.
Prócz problemu odświeżania bloku miałem jeszcze problem, że po wyjściu i zapisaniu bloku rysunek/model pozostawał szary tak jak ciągle byłbym w edycji bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam Klaczek napisał:

Można dopasować widok modelu do odpowiedniej, używanej skali rysunków,

przez zoom/regen i zapisać ustawiony widok, jako używany szablon dwt (np. zwcadiso.dwt).

Ale po przejściu na 2020 scroll działa. Ten sam rysunek. Chodzi tu o wybieranie czegoś co jest małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie