ZWCAD 2021 - kopiowanie przez schowek, przeźroczystość, , skrypty.


2P

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie testowania Zw 2021.  vernum = "2020.08.20(58820)_x64" (tylko do odczytu)
Przezroczystość elementów jest świetną sprawą - skłoni mnie do upgradu do nowej wersji.

ALE! W wydrukach do plików PDF nie ma przeźroczystości. Więc cała ta super funkcja staję się niefunkcjonalna 😞
Czy to błąd obecnej wersji i tak już zostanie

I drugi błąd: Nie działa Ctrl_C Ctrl V pomiędzy rysunkami 😞 (otwartymi plikami dwg)

Pozdrawiam
2P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp: było ale poprzez edit pl, zamiast jednego kliknięcia kilka. Ale zainstalowałam 2021 i widzę że przytoczona przeze mnie lista lispów działa bez zarzutu, nawet więcej, zwpack dla polilinii działa moim zdaniem lepiej, (peność że się klika dany punkt i to że za każdym razem działa bez błędu, na zw2018 nie zawsze było z tym różowo)

Tak ze na pierwszy rzyut oka to jest to co pewie skłoni nas wreszcie do updatu z 2018.. 2020 jak pisałam, się nie nadawał jeszcze na update.

i dodam że wreszcie moje wieloletnie zamęczanie dotyczące nadpisywaia kolorów na layoucie przyniosło skutek. Co prawda nie działa to tak jak w microstacji, ale efekt końcowy prawie identyczny. Nie zmieniając całego rys możemy wyswietlać grafikę na layoucie tak jaka jest potrzeba (np dla kolejnych rewizji w projekciewyszarza się kolejne części.. ) Jak dojdzie przezroczystość będę w 7 niebie..

Pytanie tylko jak i czy w ogóle się da się to jakoś ustawić by nadpisać kolor nie tylko obiektów bylayer ale też z kolorem/cechą nie "bylayer" (jak w microstacji?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. nie używałam, to nie wiedziałam...poręczne..  a czy wprowadzą ja kiedyś pisałam rozciąganie pl za wierzchołek bez zmiany kątów sąsiadujących narożników, tak  jak to działa w microstacji (w ms to blokada wiechołków za pom klawisza alt)?

bez alt-a

image.png.9a84afd171533de08ba962a2b3ec1d4a.png

 

z altem:

image.png.9bf07cb785f77b16d5071833e993e6e4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do szczęścia jedna rzecz by się przydała, może w SP1 dorobią, tj ustawiania "fading intensity" dla każdego referensa osobno (w tabeli referensów). To przydatna funkcja do pracy z wieloma odnośikami.. Mapę jak jest zaśmiecona wyszarzam bardziej niż inne xrefy.., Przydatna też analizy zmian w xrefach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2020 o 17:03, 2P napisał:

😞

 

I drugi błąd: Nie działa Ctrl_C Ctrl V pomiędzy rysunkami 😞 (otwartymi plikami dwg)

Pozdrawiam
2P

Wyłączone jest również paste z oryg współrzędnymi i jako block. To jakaś potworna kicha..

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alf napisał:

Wyłączone jest również paste z oryg współrzędnymi i jako block. To jakaś potworna kicha..

Odpowiedź na ten problem jest kilka postów powyżej.


Problem z kopiowaniem albo raczej zmiana wartości zmiennej odpowiedzialnej za kopiowanie między rysunkami (_copyclip/_pasteclip itp.) pojawia się po migracji ustawień z poprzedniej wersji ZWCADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2021 - kopiowanie przez schowek, przeźroczystość, , skrypty.
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat

Reasumując:

  1. Jeśli występuje problem z kopiowaniem proszę przestawić zmienną COPYCLIPFORMATS na 193.
  2. Według zapowiedzi ZWSOFTu moduł drukowania ma być rozbudowany w kolejnym wydaniu ZWCAD 2021 w listopadzie.
  3. Skrypty działają - jeśli jednak wystąpi pewien problem prosimy o kontakt, dopasujemy.
  4. Proszę nie tworzyć zbiorczych tematów. Jedno zagadnienie = jeden temat na forum. Tematy zbiorcze w większości przypadków są czytelne tylko dla autora.

Aktualizacja 02-12-2020.

Niestety prace z wydrukiem przeźroczystości się przeciągnęły. Cały moduł drukowania jest przebudowywany. Obecnie udało się dodać możliwość druku obiektów zacieniowanych na wbudowanej drukarce do PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.